fotoğrafçılık öğrencisine dizüstü tavsiyesi

Xperial

Üye
30 Ocak 2013
124
0
fotoğrafçılık okuyorum ve dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. bütçem max 4000 TL. taşınabilir ve şarjı biraz uzun gitmeli. Macbook air önermeyin çünkü CS:GO en azından 1600:900 oynatmalı. Çok araştırdım fakat bütçeme uygun bir şey bulamadım. Adobe RGB renk gamutunun yüksek olması önemli. %90 olur ama o bütçeye zor derseniz %80'de olur.

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Acerin nitro serisine bakabilirsin. Bende v17 si var misal, gayet memnunum. Bi cok oyundan da iyi performans aliyorum. Yanlis bilmiyorsam fiyati 3-3.500 arasi idi

Xperial

Üye
30 Ocak 2013
124
0
Acerin nitro serisine bakabilirsin. Bende v17 si var misal, gayet memnunum. Bi cok oyundan da iyi performans aliyorum. Yanlis bilmiyorsam fiyati 3-3.500 arasi idi

Usta 3 kg ağırlığı varmış, fotoğraf makinesi çantası, defter kitap ve laptop taşıyacağım için fıtık eder beni bu ağrılık :D max. 2.2 kg olması gerek bu bile fazla :D

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Usta 3 kg ağırlığı varmış, fotoğraf makinesi çantası, defter kitap ve laptop taşıyacağım için fıtık eder beni bu ağrılık :D max. 2.2 kg olması gerek bu bile fazla :D

sirt cantasi kullaniyorum ben, rahat oluyo. Eslenigi niteliginde bi de asusun makinasi var ama o da 2.5 kg dan fazla olmasi lazim. Arkadasim da o yuzden sirt cantasi kullaniyor :D

Ama saglam bi makina + hafif bulmak zor olur. Yine de bi dolanayim senin icin forumlarda

Xperial

Üye
30 Ocak 2013
124
0
sirt cantasi kullaniyorum ben, rahat oluyo. Eslenigi niteliginde bi de asusun makinasi var ama o da 2.5 kg dan fazla olmasi lazim. Arkadasim da o yuzden sirt cantasi kullaniyor :D

Ama saglam bi makina + hafif bulmak zor olur. Yine de bi dolanayim senin icin forumlarda

Meslek icabı adobe renk gamutunun iyi olması gerekiyor, monster serisine falan bakındım fakat ekranın IPS olmasından başka bilgi yok, hafifler üzerlerinde 1050ti bile var ama renk gamutu bilgisi yok keza şarj süreleri de en fazla 1-2 saat götürür, DELL markası da pahalı macbooklar gibi. Bulamadım kendime göre bir şey :D

Xperial

Üye
30 Ocak 2013
124
0
https://www.monsternotebook.com.tr/...DusQuC5XwVARke7kGwsaAmaDEALw_wcB#.WY2mKFWrTDc

al dostum sana kaya gibi bilgisayar 17 inç gtx 1050 ekran kartı var :D her türlü işini görür :D

Usta bende 15.6 inçlik versiyonuna bakıyordum :D 3 kg 17 inç versiyonu çok ağır. Monster performans olarak güzel olsa da adobe renk gamutu oranı kaç bahsedilmiyor, o yüzden amacı görüntü değil bilgisayarın. Bana adobe renk gamutu yüksek olan dizüstü gerekiyor :D En olmadı zaten bunun 15.6 inçlik versiyonunu almak zorunda kalacağım bulamazsam istediğimi :D

Yusufxakca

Yeni üye
17 Tem 2016
36
0
o yüzden başta gerçektten anlattığın özellikler için istiyorsan dedim 1,3 kg taşıması kolay 500gb ssd var yüksek gb dosyaları aktarım hızın iyi olacak bir fotoğrafçi için en iyi özellik işlemci senin bütün işlerin için yeterli bir işlemci ve 3-4 sene en azından da yeterli olacak oyun konusuna gelin cs go 1600 de açsın yeter demişssin ama bu ekran akrtı cs g o yu 1080 de full oynatabilecek düzeyde ve gtav 5 bile rahatlıkla oynarsın yani baştada belirttiğim için sadece bu işlemler için laptop alıyorsan en iyi seçeneğin bu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.