Freenom Domain Alamama sorunu

rtfsec

Üye
27 Eki 2019
87
0
Arkadaşlar Merhaba freenomdam Domain alamıyorum saçma şeyler yazıyorum onlar bile alınmış diyor nasıl alıcam domain yada başka .tk alabiliceğim bir yer varmı

NoteBox

Uzman üye
23 Ağu 2017
1,925
1
21
İrlanda
Arkadaşlar Merhaba freenomdam Domain alamıyorum saçma şeyler yazıyorum onlar bile alınmış diyor nasıl alıcam domain yada başka .tk alabiliceğim bir yer varmı

Merhaba,
0x08823 hata kodunu aldığınız da , hesabınızın aşağıdaki nedenlerden biri veya daha fazlası için Freenom izleme listesine konduğu anlamına gelir:

Alan adlarını aktif olarak kullanmadan çok fazla alan adı kaydettiniz.
Aynı URL'ye ileten ( yönlendirme ) çok fazla alan adı kaydettiniz.
Aynı ad sunucularını kullanarak çok fazla alan adı kaydettiniz.( Aynı name server )
Hesabınızda hileli kullanarak etki alanlarında bir artış var (yani etki alanı kaçırma).
Freenom ile birden fazla hesap kullanıyorsunuz.

Hesabınızın mevcut durumu ile:

Yeni alan adları kaydedemezsiniz
Varolan etki alanlarını herhangi bir sorun olmadan yenileyebilirsiniz
Herhangi bir etki alanı adını değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz
Freenom yönetimi, hesabınızın izleme listemizde listelenmesinin kesin nedenlerini açıklayamaz.

İzleme listesinden kaldırma, Freenom'un risk yönetim sistemleri tarafından belirlenmeye dayalı olarak otomatikleştirilmiştir. Sistemlerimiz hesabın yasal kullanımını gördüğünde izleme listesinden kaldırma daha önce gerçekleşebilir. Destek departmanımız da sistemimizin belirlemelerini geçersiz kılabilir veya hızlandıramaz.

Blokumuzu atlatmaya çalışmak için lütfen ek hesaplar oluşturmayın veya kullanmayın. Bunu yapmak, tüm hesaplarınızın engellenmesine, muhtemelen süresiz olarak uzaklaştırılmanıza neden olacaktır.

Yukarıda Qwx; hocamızın vermiş olduğu cevap.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.