Çözüldü ftp den silinmeyen dosya silme ?

21 Nis 2020
87
5
Russia
arkadaşlar sabahtan beri uğraşıyorum silemiyorum olay şu hostinge girdim ordan file managere girdim dosya yöneticisinde bir tane klasor olur htdocs diye ona atarsın herşeyi normalde ama site adımla aynı adda birtane daha klasör oluşmuş o klasorun içindede gene htdocs oluşmuş yetki ver,yorum her yöntemi deniyorum silemiyorum klasöru siteye girincede iki klasör oldugu için anasayfaya atmıyor directory listing denen bir sayfaya atıyor nasıl silcem bunu

EIfTXx.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Ranger

Anka Red Team Direktörü
13 Eki 2020
330
495
bu siteyi bir yerden hatırlıyorum bedava hosting için galiba anonim mail sayfası kurmak için kullanacaktım ama silememiştim nedeni yetkilendirme

senin sahip olduğun yetki yeterli olmadığı için oluyor fizilla kullansanda olmayacaktır çunkü hesabın root yetkisinde olmadığı için

illa silmek istiyorsan sayfayı haçleyip root yetkisinde yönetmen gerekiyor nasıl yapıcam diyorsan

1 : sayfana bir shell dosyası yükel gelişmi olması lazım özelliklede code çalıştırabileceğin bir seçenek olması gerekiyor ters bağlantı kurabilmen için

2 : bağlantıyı kurduktan sonra siteme uygun bir malware (meterperter) oluşturup sisteme upload et ve çalıştır

3 : Eğer root yetkisindeysen isteidğini silersin eğer değilsen post exploitleri kullanarak yetki yükseltmen gerekecek ondan sonra devam eder silersin

4 : eper post exploitlerde olmadıysa windows ise root yetkisinde çalışan bir programın dll dosyasına dll injeksion yapar bu şekildede root yetkisine sahip olabilirsin

Başarılar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.