FTP'den Üyelik Sistemi Nasıl Yapılır?-Visual Basic 6.0

RevengeN

Üye
1 Ocak 2015
95
0
Merhabalar.

Beyler programım için üyelik sistemi lazım. Fakat bu bildiğimiz;

Kod:
if text1.text = "denemeAd" and text2.text= "denemeSifre" then

mantığıyla olmasını istemiyorum. Kullanıcı oraya bilgilerini girdiğinde FTP'deki dosyayı kontrol etsin. Eğer öyle bir kullanıcı adı var ve şifre doğruysa giriş yapabilsin. Ama sadece default gibi bir tane üyelik olmucak. Bir sürü üyelik olucak. Kullanıcı bilgilerini girdiğinde FTP'ye bağlanıp o dosyayı tarıyacak. Eğer öyle bir kullanıcı adı var ve şifresi doğruysa giriş yapıcak. Bunu nasıl yapailirim? Çok lazım.

batuhan0088

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
3,544
3
ben programlama mantığını çok bilmiyorum ama websitede yaptığımızda tüm kullanıcı adları ve şifreleri bir veritabanına toplanıyor ordan kontrol edip bilgiler eşleşiyorsa giriş yapılıyor

dediğin ftpdeki dosyayı kontrol etsin burda anlatmak istediğin sanırım veritabanını kontrol etsin doğruysa giriş yapsın diyorsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.