Fuat Carım ( 1892)- (1972)

SToRMeR¬X

Kadim Üye
22 May 2008
5,241
10
Kã¥SéЯ! ~ |З8|
1892 yılında Halep’te doğdu.1913’te Mektebi Mülkiye’yi bitirdi.I.Dünya Savaşı süresince Teşkilat-ı Mahsusu’da çalıştı.Kurtuluş Savaşı’nda Geyve Kaymakamı olarak İzmit yöresinde Kuvayi Milliye birlikleri kurdu.İlk TBMM’ye İzmit milletvekili olarak girdi.Büyükelçi Ali Fuat Cebesoy ile Sovyetler Birliği’ne gitti.Bir Rus Hanım’la evlendi.24 Temmuz 1920’de Moskova ve Kazan bölgesi Başkonsolosluğuna tayin edildi.Cumhuriyetten sonra Kopenhag, Milano, Marsilya Başkonsolosluğu, Cidde Elçisi, DışişleriBakanlığı Genel Sekreterliği ve Rio de Janerio Büyükelçisi olarak görev yaptı.Hür Adam gazetesinde yazılar yazdı.1972 yılında İstanbul'da öldü.

ESERLERİ
Cezayir’de Türkler,Kanuni Devrinde İstanbul (Pedro’nun Zorunlu İstanbul Seyahati),Türklerin Denizciliği,Venezüell’lı Miranda’nın Türkiye’ye Dair Hatıratı,Marco Polo ve İbni Batuta,Tarihin Türk’e Yüklediği Çetin Görev, İşlenmemiş Konular

1.İşlenmemiş Konular
Osmanlı Tarihinde Gizli Kalmış Olaylar
Fuat Carım
Güncel Yayıncılık / Fuat Carım Tüm Eserleri Dizisi

2.Pedro'nun Zorunlu İstanbul Seyahati
16. Yüzyıl'da Türkler'e Esir Düşen Bir İspanyol'un anıları
Fuat Carım
Güncel Yayıncılık / Anı Kitaplığı Dizisi
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.