Geleceğin Cerrahisi Robotlar ?

5 Ara 2019
172
0
Geleceğin Cerrahisi Robotlar?

Günümüze değin teklonoloji ve yapay zeka hız kesmeden gelişiyor. Gelişen bu teklonolojiye ayak uydurabilecek veya normal karşılayabilecek miyiz?Her gün her saat hızla gelişen yapay zeka robotları cerreh unvanlarını birkaç yıl evvel elde etmişlerdi. ABD-George Washington Üniversitesi Hastanelerinde,
yapay zeka cerrahlarının belirli deneyler sonucunda bazı operasyonları daha yüksek verimli bir şekilde yaptığı gözlemlendi. Daha ince ve riskli ameliyatları, dört kol senkronize kontrol şeklinde yapılan bu ameliyatlar geleceğin cerrahları robotlar olacak düşüncesini oldukça güçlendirdi.Konuya ilişkin Dr. Vincent Obias, “ Robotlar el hareketlerimizi birebir taklit ediyor, ancak rollerinin destekleyici olduğu aşikar. Bir düğmeye basıyoruz ve robot tümörü bir cerrahın yapacağından çok daha iyi kesiyor… Geleceğin cerrahisi de bu” şeklinde açıklamalarda bulundu.Sizce bu durum insanlar tarafından nasıl karşılanır ?
Veya bu gelişmeler tıp dünyasını nasıl etkiler ?Sağlıklı günler ve iyi forumlar dilerim.
 
Son düzenleme:

masonz

Yardımsever Üyeler Kulübü
12 Ocak 2021
1,149
1
Nereden Nereye
Durumumuz hiç iyiye gitmiyor bunu bilsek yeterli artık dur deme zamanı geldi geçiyor
yapay zeka bize her ne kadar iyi gibi gelse de kolaylık sağlasa da şöyle bakıyorum da gidişat iyi değil
işsizlik artıyor eskilerin tadı yok insanlar bile robotlaşmış hakkımızda hayırlısı olsun.
 

Ucancay

Yeni üye
17 Mar 2021
1
0
Geleceğin Cerrahisi Robotlar?Günümüze değin teklonoloji ve yapay zeka hız kesmeden gelişiyor. Gelişen bu teklonolojiye ayak uydurabilecek veya normal karşılayabilecek miyiz?Her gün her saat hızla gelişen yapay zeka robotları cerreh unvanlarını birkaç yıl evvel elde etmişlerdi. ABD-George Washington Üniversitesi Hastanelerinde,


yapay zeka cerrahlarının belirli deneyler sonucunda bazı operasyonları daha yüksek verimli bir şekilde yaptığı gözlemlendi. Daha ince ve riskli ameliyatları, dört kol senkronize kontrol şeklinde yapılan bu ameliyatlar geleceğin cerrahları robotlar olacak düşüncesini oldukça güçlendirdi.Konuya ilişkin Dr. Vincent Obias, Robotlar el hareketlerimizi birebir taklit ediyor, ancak rollerinin destekleyici olduğu aşikar. Bir düğmeye basıyoruz ve robot tümörü bir cerrahın yapacağından çok daha iyi kesiyor Geleceğin cerrahisi de bu şeklinde açıklamalarda bulundu.
Sizce bu durum insanlar tarafından nasıl karşılanır ?


Veya bu gelişmeler tıp dünyasını nasıl etkiler ?Sağlıklı günler ve iyi forumlar dilerim.ELİNİZE SAĞLIK
bir çok meslek yapay zeka yüzünden yok olmaya yüz tutucak
 

Zody4Q

Yeni üye
13 Ara 2020
33
1
Oncelikle eline saglik,ama gunumuz dunyasinda suanlik boyle birseyin mumkum olmasi insan hayatinin (cerrahi operasyon gecirecek kisi) tehlikeye girmesine sebebiyet verecegini dusunuyorum.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.