Gelecek için Yardım[Web & PC]

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
Abilerim,Kardeşlerim

Tecrübeleriniz,Başarılarınızdan bana katkı sağlarmısınız ?

Web Server Güvenliği ve PC ile Hack konularından sizler sayesinde çok şey öğrendim her THT ailesi bireyine tek tek teşekkürü borç bilirim benim şimdi hangi şeye odaklanmama önerirsiniz ?

her önerinizi dikkate alacağım.

TEŞEKKÜRLER

MarasLyaLone

Katılımcı Üye
27 Ocak 2016
915
0
Bilinçaltı
O zaman programlamaya hazırsın demektir . En basiti bir hesap makinesi ile başlamanı tavsiye ederim . Çünkü yaptığın programda grafik baya ilgi çekiyor . Ve hesap makinesinde bunu uygulaman oldukca kolay oluyor :)

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
O zaman programlamaya hazırsın demektir . En basiti bir hesap makinesi ile başlamanı tavsiye ederim . Çünkü yaptığın programda grafik baya ilgi çekiyor . Ve hesap makinesinde bunu uygulaman oldukca kolay oluyor :)

Hocam tekrardan öneriniz için teşekkür ederim :)

Hesap makinesi mi?
Ona grafik kütüphanelerini önereceğin yerde hesap makinesi mi yap diyorsun?!

hocam kodlama bilgimden ötürü bana ilk neye başlamam gerekeceğimi önermiş :)

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice

RaM0D

Üye
17 Nis 2015
56
0
web'e yönelmek istiyorsan tavsiyem php + js + css3 + diğer js kütüphaneleri(angular,jquery gibi)
masaüstü diyorsan qt ile görsel c++ kullanmak çok mantıklı ve hiç te zor değil.Ya da c# da kullanabilirsin c# da gayet güzel.qt nin şöyle güzel bir özelliği var programını ister linux için ister windows için (mac için varmı bilmiyorum) derleyebilirsin
mobil'e yönelicem diyorsan zaten java 1 numaralı seçimdir.yine windows phone için c# kullanabilirsin.Ya da oyun yapacaksan unity programıyla ister javascript ister c# kullanırsın.
Son olarak birde ben script(sqlmap,uniscan ya da benzeri gibi scriptler) yazacam diyosan belli başlı betik dilleri var.Bunların 2-3 ünü öğrenirsen senin için çok faydalı olur özellikle php,python,perl üçlüsü.Zaten piyasadaki scriptlerin çoğu bu dillerle kodlanıyor.Fakat bunlar beni sarmaz diyorsan bunun dışında ruby başta olmak üzere birsürü dil var.

Bunlardan birini seçerek devam etmelisin.Kolay gelsin.

MaskedMenace

Katılımcı Üye
24 Ara 2015
252
0
injustice
web'e yönelmek istiyorsan tavsiyem php + js + css3 + diğer js kütüphaneleri(angular,jquery gibi)
masaüstü diyorsan qt ile görsel c++ kullanmak çok mantıklı ve hiç te zor değil.Ya da c# da kullanabilirsin c# da gayet güzel.qt nin şöyle güzel bir özelliği var programını ister linux için ister windows için (mac için varmı bilmiyorum) derleyebilirsin
mobil'e yönelicem diyorsan zaten java 1 numaralı seçimdir.yine windows phone için c# kullanabilirsin.Ya da oyun yapacaksan unity programıyla ister javascript ister c# kullanırsın.
Son olarak birde ben script(sqlmap,uniscan ya da benzeri gibi scriptler) yazacam diyosan belli başlı betik dilleri var.Bunların 2-3 ünü öğrenirsen senin için çok faydalı olur özellikle php,python,perl üçlüsü.Zaten piyasadaki scriptlerin çoğu bu dillerle kodlanıyor.Fakat bunlar beni sarmaz diyorsan bunun dışında ruby başta olmak üzere birsürü dil var.

Bunlardan birini seçerek devam etmelisin.Kolay gelsin.

öneriniz dikkate aldım hocam teşekkür ederim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.