Gelecek planlamam hakkında bilgi toplamaya çalışıyorum Fikirlerinizi bekliyorum KAMU YÖNETİMİYLE ALAKALI!

safa1998

Katılımcı Üye
10 Eyl 2012
630
0
Kayseri
Merhaba tht ailesi.

Ben kamu yönetimine gitmeyi planlıyorum.Siyasal bilimler fakültesi kamu yönetimi bölümünü okumak istiyorum.Ve öyle herhangi bir ünide de okumak değil hayalim.Odtü yada ankara ünide okumak istiyorum ve o puanları alabileceğimi düşünüyorum.Sizlerden bana bilgilerinizi aktarmanızı istiyorum.Ben kamu yönetimini seçmekle hata mı yaparım? nette çok karmaşık bilgiler var.Mesela adam diyo ki bakanlıkta çalışacaksan torpil şart.Ya torpilsiz olması çok zormuş.Üst düzey yöneticilik yapmak istiyorum bakanlıklarda.Ama bunu ve bunun gibileri görünce korktum açıkçası.Ülkenin en iyi eğitimini alıpta açıkta kalmak gibi bir korkum var gerçekten.KPSS yi geçemezsem özel sektörde şirketlerde neler yapabilirim bunlar hakkında da bana bilgi vermenizi istiyorum.Özel sektöre geçmek gibi bir karar aldığımda kapı kapı gezermiyim?Yani odtüde okuyupta 10 tane şirketten ret gelirse çok üzülürüm.Böyle bir şey söz konusu olur mu üniden çıkar çıkmaz.İkinci dil konusunda eksiğim çok yok.İngilizceyi 4 5 ayda öğrenebilirim hepimizin ingilizcesi aslında 5 liktir ama çalışmadığımız için sınavlarda 2 gelir :D Bu gerçek yani :D 3 yıldır hack yapan bir adamın ingilizce öğrenmesi ne kadar zor olabilir ki :) Yani 2.dilim de var.Ben özel sektörde iş bulmakta sıkıntı yaşar mıyım?Havada kapılan biri olmak istiyorum.Ünideki derslerime çok çalışabilirim.Zaten hevesliyim o derslere o yüzden sıkılmam hiç.Şimdi düşüncelerinizi bildiklerinizi paylaşmanızı istiyorum sizlerden.Her fikire açığım.Hatta o puanı alıpta kamu yönetimine mi gideceksin git şunu oku bile diyebilirsiniz.Ancak alacağı ücret kamu yönetiminden daha yüksek olmalı :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.