Gelecek Yil Yapilacak Bİr Deney DÜnyanin Sonunu Getİrecek

ShadowOfDeath

Katılımcı Üye
3 Ocak 2006
853
7
Bilim adamları 2007'de evrendeki her kütlenin yapı taşını oluşturan 'Tanrı maddesi'ni bulmayı amaçlıyor. Ancak ünlü yazar Dan Brown'a göre bu deney bir kara delik oluşturup dünyanın sonunu getirecek.mansetdan21032006.jpg
İsviçre'deki Avrupa Nükleer Araştırmalar Enstitüsü, 2007 yılının ilk aylarında gerçekleştirilmesi beklenen bir bilimsel deney için son hazırlıklarını tamamlamak üzere... 1992 yılında start verilen ve şimdiye kadar 200 milyon dolar harcanarak inşa edilen 'deney odası', 42 metre uzunluğunda, 22 metre genişliğinde ve 22 metre yüksekliğinde dev bir 'mıknatıs dedektörü' içeriyor. Deneyin amacı ise bilimde devrim yaratacak nitelikte... Uzmanlar, evrendeki her maddenin bir kütleye (yani bir cismi meydana getiren madde miktarına) sahip olmasını sağlayan ve şimdiye kadar bir türlü varlığı kanıtlanmayan 'maddeye' ulaşmayı amaçlıyor.

Ünlü yazar Dan Brown uyarıyor
Ancak kainatı oluşturan "Büyük Patlama"nın bir benzerinin yapılacağı bu deney çok önemli bir risk içeriyor. Eğer işler ters giderse dünyayı içine çekebilecek bir 'kara delik' ortaya çıkabilir. Da Vinci Şifresi'nin yazarı Dan Brown "Melekler ve Şeytanlar" adlı kitabında 2007'deki deneyin kıyameti başlatacağını yazmıştı. Araştırmaya katılan bilimadamları ise dünyanın sonunu getirmeyeceklerini aksine tarihi bir buluşa imza atacaklarını savunuyor. Fiziğin temel kurallarına göre bir cismin 16 farklı maddeden oluştuğuna inanılıyor. Ancak bu maddelerin birleşiminde 'kütle' ortaya çıkmıyor. Kütlenin oluşumunu sağlayan unsurun 'Tanrı maddesi' olduğu belirtiliyor. İşte Atlas Projesi'yle bunun ortaya çıkarılması amaçlanıyor.

 

GLOBAL34

Katılımcı Üye
29 Eyl 2006
327
0
dünyadan
ya bunlar parası çok dıye ne yapacaklarını bılmıyo nasıl kendımızın yaşadığıo yeryuzuyu mahfedecez dıye duşunuyolar.bı bakım ozaman ne olucak ALLAH bılır gerçı onun iişi kımse karışamaz ama denye verıdklerı o parayı fakırlere dağıtsalar dunyada bır fakır bıle kalmaz boylelıkle hırsızılık gıbı konular tvde her turlu haber kanallarıda gorulmez bence ama ne yapsınlarallah için namaz kılacaklarına kalkıp boş ışlerle uğraşıp kendı kendılerını ateşe atıyolar nasıl olurku ınsan oğlu bıle bıle kendını ateşe atabılır...
ama bunların bır tek amaçları var karıyerını tamamlayıp toplumda daha saygın kışıler olmayı umutlamışlar bence ...

neyse salametle kal .... paylaşım için sağol emeğe saygı :)
 

oxygen

Yeni üye
17 Kas 2006
5
0
alayı sapkın bu batılı ......sizlerin nediyelim..

RABBİM HERSEYDEN SANA SIĞINIRIM...
 

HitMachine

Yeni üye
28 Eki 2006
34
0
lan git manyak manyak seylerle urasıyolar ne yabıcın tanrı maddesinin bokunumu yiyicin tobe tobe gunaha sokuyolar adamı huzur depiyo bunları ne bokla urasacaklarını bilmiyolar!!
 

ismail87

Yeni üye
1 Eki 2006
18
0
Allah Buyuktur Zaten Kiyamet Yakin Iklimler Dahi Değişmeye Başladi Farkinda Iseniz Daha Bizim Buraya Kar Bile Yağmadi..oysa 2 Yil önce Karla Soğukla Uğraşiyorduk.ama şimdi Hava Günlük Güneşlik Abd Sağolsun Cocaccola Içmeyelim Mesela Ben Colaturka Içiyorum Olmadimi Gidin Efe Cola Için :)
 

bonusonur

Üye
4 Kas 2006
116
0
Allah Buyuktur Zaten Kiyamet Yakin Iklimler Dahi Değişmeye Başladi Farkinda Iseniz Daha Bizim Buraya Kar Bile Yağmadi..oysa 2 Yil önce Karla Soğukla Uğraşiyorduk.ama şimdi Hava Günlük Güneşlik Abd Sağolsun Cocaccola Içmeyelim Mesela Ben Colaturka Içiyorum Olmadimi Gidin Efe Cola Için :)


aynen
 

writer_gar

Üye
25 Kas 2006
106
0
beyler ilk önce dünyada 1 tane bile eşhedüenlailaheillallahveeşhedüenlemuhammedenrasulullah ddemeyen kalmıcak sora 1 tane bile diyen kalmıcak işte herkez kafir olup dünyanın çivisi çıkın İsrafil a.s gelecek Kur'an dada belirtilmiştir bu saçmalık bence ben hala bu sözü söliom ben ölmezsem yani kıyamet kopmaz :D
 

belkıss

Yeni üye
12 Haz 2008
3
0
valla ben cok merak ediyorum.yapsınlar bakalım nolucak.kitabı okudum cok guzel tavsiye ederim.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.