Gelir elde etmek :)

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
THT Ailesi hepinize merhabalar;
1 Aydır siber güvenlik ile uğraşıyorum başlangıç için gelir kaynakları nelerdir acaba yardımcı olursanız sevinirim

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,207
676
Delft
Selamlar,

Gelir önerilerim var; Markette çalışmak, ticaret yapmak veya iyi olduğunuz bir alan üzerinden para kazanmak gibi. Ama bir aylık basit siber güvenlik bilgisi ile -eğer diplomanız yoksa- para kazanmanız zor. Tabi ki de imkansız değil ama çok zor.

Siouxx

Yeni üye
21 Haz 2020
41
1
Başlangıç için siber güvenlik ile gelir sağlayamazsın. Hele 1 aylık ile hiç olmaz o iş.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
Uygulama satiyorum desem inananlar olur diye demiyorum.
Play store uyg satabilirsin.
Yorumum pek işe yaramadi

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Dostum hevesini kırmak istemiyorum, ama bir ay yapmakla bu iş yürümez para kazanmak istiyorsan farklı yollara yönel hevesin varsa bu işe yine bunu yap

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
1 aylık siber güvenlik bilgisiyle iş bulabileceğini sanmıyorum diploma falan olsa belki bulabilirsin fakat 1 aylık bilgiyle bulman biraz zor

T4K0M4N1X

Uzman üye
14 Mar 2017
1,311
22
Bu işten para kazanmak istiyorsan sana tavsiyem hackerone bugcrow gibi platformalara kaydol portswigger akademiye başla bug bounty otomasyon yazılımlarına bak kendine göre editleyebilirsin genelde okuma yazma bilmen yetiyor dediğim platformlarda yeni programları taramaya başlayabilirsin o zaman dersen benim istihbaraım da iyi priv toolar bulup programlar üzerinde deniyebilirsin işin kısası bug bounty araştır

Edit : bug bounty için tek başta tek açık tipinden öğrenmeye başlayıp deniyebilirsin programlarda hızına göre belki ilk zafiyetini birkaç güne bulabilirsin uzun vadede javascriptte uzmanlaşmanı tavsiye ederim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.