Gelişmiş dork nasıl yazarım?

gangnamstar60

Yeni üye
23 Haz 2015
27
0
Herkese Selamun Aleyküm arkadaşlar ben dork yazmak istiyorum ama sağlam bi dork olsun örneğin devlet sitelerini okulları vb çıkarsın bunun için nasıl bir dork yazabilirim bilgisi olan varmı?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Dork dediğin sihirli bir kod değil ki üstadım.. Bir açık vardır, o açığın en kolay bulunması için site içinde/url'sinde vs. geçebilecek metindir..

Mesela diyelim, Joomla sitelerinde UfuruktenTayyare eklentisi kullananlarda sql injection var. Biri bunu buldu. Biliyor ki UfuruktenTayyare eklentisi kullanan bütün sitelerde başlık kısmında "Üfürükten Tayyare, Selam Söyle O Yare" yazısı geçiyor.. O zaman bu siteleri nasıl buluyoruz? intext:"Üfürükten Tayyare, Selam Söyle O Yare" arayarak. Dork dediğimiz sadece bu, zaten açığını bildiğimiz bir framework/sistem/eklentinin nerelerde olduğunu aramak için google'a yazabileceğimiz arama koşulu...

O zaman güzel dork bulmak için ne yapıyoruz? Ya kendi açığımızı buluyoruz yeni eklentileri vs. tarayarak, veya en azından exploitdb türünden siteleri çok ciddi takip ediyoruz.

Edit: Üçüncü ihtimal; işe yarayan eklenti yazıyoruz, içinde bile bile çok zor exploit edilebilecek bir açık bırakıyoruz. Milletin indirmesini bekliyoruz. Yapan var bunu...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.