Gercek Hacker olmak istiyormusun? O halde oku.

Janissary

Yeni üye
15 Ağu 2007
17
0
Piyasada yok su daha iyiydi bu daha iyiydi bu kesin cokertir falan da filanda hepsi yalan arkadaslar,
iste size gercek hack icin gereken seyleri soyluyorum.
Cogu hacker hatta tahmin edebiliyorum Bu sitede ki ust rutbeli arkadaslar kullandıkları bu programları soylemıyorlardır:
1----Acunetix Web Vulnerability--Site acıgını bulur,Acıklar,Nasıl kapatıcagını acıklar,Yardımcı linkler gosterir,Hackerin nasıl saldırı yapabilicegini soyler.5. versiyonu degil. 4 u oneriyorum
2----****sploit Framework 2.7-3.0 -- Yerel Lan aglarında ve Yerel Kablosuz aglarda 135. portu kullanarak sızma işlemi saglar Ruby dilinde yazılmıstır.Kendine has komutları vardır.135. Port(Windows da hangi servisin hangi portu kullanıcagını ayarlayan servisin portu) windows da daima acıktır.Ama Vista haric hepsinde gecerli 157 exploit ve 76 payload iceriyor. 2.7 yi oneriyorum.
3----Backtrack 2 Final Edition.Bu Linux un sadece ve sadece Hack icin yapılmıs oan işletim sistemidir.Live cd uzerinden direkt boot ile calıstırılabilir.Tek basına harikadir.Linux bilmeniz lazım.Genellikle WEP-WPA-WPA2 kablosuz sifrelerini bu isletim sistemi ile kırmanızı oneriyorum yaklasık 1 saat 20 dakıka da buluyor.Ayrıca password guessing den tutun sniffer a spoofing den tutun backdoors lara kadar devasa 300 arac barındırıyo kendi icinde.
4----Buyuk dusunuyorsanız Active Directory-Group Policy-Domain-Forest-DNS ve VPN kullanımını ve yonetimini iyi bilmeniz lazım.Bence bir sistem yonetimi kitabı alın ve calısın
5----Wordlistmaker ı , DumSec i , Nstalker i oneriyorum.
6----Son olarak gercekten buyuk dusunuyorsanız Php,C ve ve biraz da olsun scriptler icin java bilmeniz lazım.
Evet arkadaslar ilk adım olarak bunları bilmemiz yeterli inanın bana oyle kolayca olunmuyor 3 senedir ugrasıyorum 2 senedır guvenlık sırketınde staj erım, egıtımlere gıdıyorum durmadan ancak ancak oluyor bilincli bir sekilde.
Oyle hop armut dus agzıma dus olmuyo buyuk dusunuyorsanız cok calısmak zorundayız herkesın kullandıgı elden dusme programlarla OLMAZ.
NOT: ALINTI DEGIIIILDIIIIR.

MysTicKs

Adanmış Üye
18 Tem 2007
7,063
29
neden soylemeyelım.dogru soylemeden dırekt lınk werıyoruz bu soledıgın hıkaye sıtede daha bır cogu war;)

highseverity

Yeni üye
7 Nis 2007
28
0
arkadaşlar Jenissary haklı..

Merhaba değerli site üyeleri..
arkadaşın söylediklerine katılmakla birlikte, eklemek istediğim birkaç cümle daha var..

bu sitede birçok arkadaşla çalıştım. ama üst-rütbeli olmalarına rağmen çoğu teknik terimlerden haberleri yok.

bu sitede yapılanlar genellikle amatörlerin-->amatörce korunan/yapılan sitelerine saldırı düzenlemek.. hack olmayan daha çok zarar amaçlı işlemlerdir.

ama aranızda profesyonellerde var. ve bu arkadaşlarımız Jenessary arkadaşımızın söylediği teknikleri çok iyi biliyorlar ama nedense hiç bahsetmiyorlar.. en azından iyi bir klavuz olabilirler.. :C))
sevgiler..

saqopakajm3r

Yeni üye
6 Eyl 2008
41
1
Sağolda Site Yöneticilerine Laf Atman Hoş Değil Adamin Sitesinde Senin Saydıgın Tüm PRO Lar Var Bence Biraz Kurcala Sonra Laf At !!!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.