git push hata

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
merhaba GitHub repoma dosya atarken hata alıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim?

(env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git remote add origin https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git branch -M main (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push -u origin main To https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git ! [rejected] main -> main (fetch first) error: failed to push some refs to 'https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git' hint: Updates were rejected because the remote contains work that you do hint: not have locally. This is usually caused by another repository pushing hint: to the same ref. You may want to first integrate the remote changes hint: (e.g., 'git pull ...') before pushing again. hint: See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details. (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push fatal: The current branch main has no upstream branch. To push the current branch and set the remote as upstream, use git push --set-upstream origin main To have this happen automatically for branches without a tracking upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.

Çözüm
hocam yeni oluşturduğum boş bir repo bu. Daha önceden patika repoya bağlanmıştım ve oraya yükleme yapmıştım farklı bir dosya
Yeni oluşturdun ama daha önceden farklı bir alandan bağlandın değil mi? İşte github kendini koruma amacıyla buna izin vermiyor

hemen deniyorum hocam :) sayenizde en baştan git öğreniyorum teşekkürler:)
Bir faydamız olduysa ne mutlu bana, rica ederim teşekkürler.

deronn

Uzman üye
6 Şub 2023
1,085
8
547
Onun kalbi

(env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git remote add origin https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git branch -M main (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push -u origin main To https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git ! [rejected] main -> main (fetch first) error: failed to push some refs to 'https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git' hint: Updates were rejected because the remote contains work that you do hint: not have locally. This is usually caused by another repository pushing hint: to the same ref. You may want to first integrate the remote changes hint: (e.g., 'git pull ...') before pushing again. hint: See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details. (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push fatal: The current branch main has no upstream branch. To push the current branch and set the remote as upstream, use git push --set-upstream origin main To have this happen automatically for branches without a tracking upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.
git yerine get yazmayı denesene bi

4 May 2022
74
1
23
Türkiye

(env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git remote add origin https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git branch -M main (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push -u origin main To https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git ! [rejected] main -> main (fetch first) error: failed to push some refs to 'https://github.com/hkursatakburak/djangoBeginning.git' hint: Updates were rejected because the remote contains work that you do hint: not have locally. This is usually caused by another repository pushi hint: to the same ref. You may want to first integrate the remote changesng hint: (e.g., 'git pull ...') before pushing again. hint: See the 'Note about fast-forwards' in 'git push --help' for details. (env) hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push fatal: The current branch main has no upstream branch. To push the current branch and set the remote as upstream, use git push --set-upstream origin main To have this happen automatically for branches without a tracking upstream, see 'push.autoSetupRemote' in 'git help config'.
Zannımca daha önceden bağlandığın bir remote alanına tekrardan dosya göndermeye çalışıyorsun doğru mudur?
Oluşan problem kısaca şu ki yazmış olduğun kod "git push -u origin main" ilk gönderim için geçerli olan bir koddur. Eğer daha önceden dosya göndermiş olduğun bir remote alanına yeninden dosya göndermek istiyorsan bu durumda git "push -f origin main" komutunu kullanman gerekmektedir. Kısaca -u yazan yeri -f ile değiştirmen büyük olasılıkla sorununu çözecektir.

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
Zannımca daha önceden bağlandığın bir remote alanına tekrardan dosya göndermeye çalışıyorsun doğru mudur?
Oluşan problem kısaca şu ki yazmış olduğun kod "git push -u origin main" ilk gönderim için geçerli olan bir koddur. Eğer daha önceden dosya göndermiş olduğun bir remote alanına yeninden dosya göndermek istiyorsan bu durumda git "push -f origin main" komutunu kullanman gerekmektedir. Kısaca -u yazan yeri -f ile değiştirmen büyük olasılıkla sorununu çözecektir.
hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push -f origin main
Enumerating objects: 8698, done.
Counting objects: 100% (8698/8698), done.
Delta compression using up to 8 threads
Compressing objects: 100% (5503/5503), done.
error: RPC failed; HTTP 500 curl 22 The requested URL returned error: 500
send-pack: unexpected disconnect while reading sideband packet
Writing objects: 100% (8698/8698), 18.90 MiB | 1.35 MiB/s, done.
Total 8698 (delta 2117), reused 8698 (delta 2117), pack-reused 0
fatal: the remote end hung up unexpectedly
Everything up-to-date
hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project %

böyle bir hata oldu repoma yüklenmedi hala hocam

yazdığın kodu tam olarak ctrl-c ctrl-v yapar mısın buraya
koddan kasıt yüklemek için yaptığım adımlarsa git init git git commit yaptım sonra da yukardaki adımmlar var (daha önce farklı bir repoma dosya yüklemiştim sorun olmamıştı şimdiki sorunu anlamadım ama)

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 May 2022
74
1
23
Türkiye
koddan kasıt yüklemek için yaptığım adımlarsa git init git git commit yaptım sonra da yukardaki adımmlar var (daha önce farklı bir repoma dosya yüklemiştim sorun olmamıştı şimdiki sorunu anlamadım ama)
Yaptığın adımları tam olarak yazdın mı bilmiyorum ama aslında sıralama şu şekildedir:
  1. git init
  2. git add .
  3. git commit --m "version name"
  4. git remote add origin main https://github.com/blabla/blabla.git
  5. git push -u origin main
Yukarıdaki adımları sırası ile yaptın değil mi?

hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git push -f origin main
Enumerating objects: 8698, done.
Counting objects: 100% (8698/8698), done.
Delta compression using up to 8 threads
Compressing objects: 100% (5503/5503), done.
error: RPC failed; HTTP 500 curl 22 The requested URL returned error: 500
send-pack: unexpected disconnect while reading sideband packet
Writing objects: 100% (8698/8698), 18.90 MiB | 1.35 MiB/s, done.
Total 8698 (delta 2117), reused 8698 (delta 2117), pack-reused 0
fatal: the remote end hung up unexpectedly
Everything up-to-date
hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project %

böyle bir hata oldu repoma yüklenmedi hala hocam
Ve ayrıca daha önceki hatadan daha farklı bir hata almaya başladın. Dosyaları yüklerken garip bir şekilde remote bağlanmayı reddettiğini söylüyor. Hâliyle bende şunu sorguluyorum remote alanına düzgün bir şekilde bağlandığından emin misin? Bunun kontrol etmek için aşağıdaki kodu kullanın:
  • git remote
Eğer bir remote alanına bağlıysanız size bağlı olduğunuz remote alanının adını döndürecektir.

Ve ayrıca daha önceki hatadan daha farklı bir hata almaya başladın. Dosyaları yüklerken garip bir şekilde remote bağlanmayı reddettiğini söylüyor. Hâliyle bende şunu sorguluyorum remote alanına düzgün bir şekilde bağlandığından emin misin? Bunun kontrol etmek için aşağıdaki kodu kullanın:
  • git remote
Eğer bir remote alanına bağlıysanız size bağlı olduğunuz remote alanının adını döndürecektir.
Yukarıda belirttiğim kodun çıktısında eğer herhangi bir çıktı görmüyorsanız bağlı olduğunuz remote alanı bulunmamaktadır. Eğer ki bir remote alanı döndürüyorsa bu seferde git üzerine remote alanının gerçekten olup olmadığını kontrol ediniz. Hatalı veya kaldırılmış bir remote alanına bağlantı yapılıyor da olabilir. Lakin ilk olarak kodu deneyiniz. Eğer bağlıysanız hangi remote alanına bağlı olduğunuzu görmüş olursunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
  • git remote
hamzakursatakburak@Hamza-MacBook-Air django project % git remote
origin

böyle bir çıktı aldım

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
  • git config --get remote.origin.url
Yukarıdaki kodu config alanına ekleyip yeniden dener misiniz?
Daha önceden farklı bir projeden bağlandığınız bir uzak sunucuya mı yeniden bağlanmaya çalışıyorsunuz?
bu benim GitHub ım
GitHub
aynı adımlarla daha önce patika repo yazan repoya yükleme yaptım şimdi ise yeni bir repo açtım o da DjangoBeginnig olan ona Django dosyalarımı yüklemeye çalışıyorum hocam

4 May 2022
74
1
23
Türkiye
bu benim GitHub ım
GitHub
aynı adımlarla daha önce patika repo yazan repoya yükleme yaptım şimdi ise yeni bir repo açtım o da DjangoBeginnig olan ona Django dosyalarımı yüklemeye çalışıyorum hocam
O zaman daha önceden böyle bir hata yoktu yeni oluştu, hatanın alanını daraltmaya çalışıyorum, o sebepten şunu da merak ediyorum. Bu bağlanmaya çalıştığınız alan daha önceden size ait olan lakin farklı bir dosya, farklı bir projeye ait olan bir git alanımı? Yoksa ilk kez oluşturduğunuz bir git alanı mı? İlk kez oluşturdunuz ve ilk kez sadece şuanda aktif olarak deneme yaptığınız dosya içerisinde dahil ettiniz değil mi? Bu sorular önemli çünkü daha önceden bağlandığınız bir alana tekrardan bağlanmak için çok daha farklı işlemler yapmak gerekiyor. Hatta o yolları yapmak yerine bir github alanı oluşturmak çok daha mantıklı oluyor diyebilirim :)

bu benim GitHub ım
GitHub
Sorunun çözüm tekniği olarak alternatif bir yolda izleyebiliriz. Bunun için:
İlk olarak MackBook kullanıyorsunuz sanırım, projeniz projenizin içinde bulunduğu dosyayı açın.
.git gizli bir dosyadır, bu sebepten ki Mackbook'ta gizli dosyaları görme ayarını yapmanız gerekiyor.
Daha sonra .git dosyasını silin // Bu adım kritik olabilir, bu sebepten silmeden önce dosyanın tamamının kopyasını alın.
Ardından tekrardan yeni bir github alanı oluşturun ve sıfırdan bağlanın.

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
O zaman daha önceden böyle bir hata yoktu yeni oluştu, hatanın alanını daraltmaya çalışıyorum, o sebepten şunu da merak ediyorum. Bu bağlanmaya çalıştığınız alan daha önceden size ait olan lakin farklı bir dosya, farklı bir projeye ait olan bir git alanımı? Yoksa ilk kez oluşturduğunuz bir git alanı mı? İlk kez oluşturdunuz ve ilk kez sadece şuanda aktif olarak deneme yaptığınız dosya içerisinde dahil ettiniz değil mi? Bu sorular önemli çünkü daha önceden bağlandığınız bir alana tekrardan bağlanmak için çok daha farklı işlemler yapmak gerekiyor. Hatta o yolları yapmak yerine bir github alanı oluşturmak çok daha mantıklı oluyor diyebilirim :)
hocam yeni oluşturduğum boş bir repo bu. Daha önceden patika repoya bağlanmıştım ve oraya yükleme yapmıştım farklı bir dosya

4 May 2022
74
1
23
Türkiye
bu benim GitHub ım
GitHub
gitHub daha önceden bağlandığınız bir alana tekrardan bağlanma izni vermemektedir! Şu ana kadar vermiş olduğunuz cevaplardan anladığım kadarıyla daha önceden farklı bir projede bağlanmış olduğunuz alana bağlanmaya çalışıyormuşsunuz gibi bir kanı oluştu bende. Eğer durum böyle ise bir önceki söylediğim yöntem çözüm olacaktır. Eğer yok hatanın sebebi bu değilse o zaman sıfırdan bambaşka bir proje üzerinde deneme yapmak en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
Sorunun çözüm tekniği olarak alternatif bir yolda izleyebiliriz. Bunun için:
İlk olarak MackBook kullanıyorsunuz sanırım, projeniz projenizin içinde bulunduğu dosyayı açın.
.git gizli bir dosyadır, bu sebepten ki Mackbook'ta gizli dosyaları görme ayarını yapmanız gerekiyor.
Daha sonra .git dosyasını silin // Bu adım kritik olabilir, bu sebepten silmeden önce dosyanın tamamının kopyasını alın.
Ardından tekrardan yeni bir github alanı oluşturun ve sıfırdan bağlanın.

4 May 2022
74
1
23
Türkiye
Yeni oluşturdun ama daha önceden farklı bir alandan bağlandın değil mi? İşte github kendini koruma amacıyla buna izin vermiyor

Bir faydamız olduysa ne mutlu bana, rica ederim teşekkürler.

Çözüm

sqruhqn

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
252
1
15
Ötüken
hoccam son bir şey sorabilir miyim ?

şimdi ben bu senaryodaki gibi bir repoma bağlandım ve dosyaları push ettim
daha sonra farklı bir proje üstünde çalıştığımızı var sayalım ve bu proje için yeni bir repo oluşturdum bunun gibi bir hata almamak için hangi adımları takip etmeliyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.