Gmail hesabım telefonuma onay kodu gelmeden butun bılgılerımı değiştirmişler ?

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
Öncelikle herkeze hayırlı sabahlar
Arkadaşlar başıma çok tuhaf bi olay geldi. Gmail hesabıma bağlı olan bir clans of clans hesabım vardı ve satışa sunmuştum bir sürü kurtarma seçeneği ve 2-3 adet telefon numarası bağladım herhangı bi sorun olmasın diye. Bi arkadaş aradı bana adanada oldugunu soyledı ödemeyi eft olarak yapacağım dedi ve makbuz attı saat geç oldugu için birazda kafa dağınıktı makbuza kandım dıyelim tam sayfa çekmedi ama bire bir aynı makbuz üzerinde oynama yapmış doğal olarak ödeme yolu eft olduğu için hesapta görünmezdi. Ben bu arkadaşa köye baksın dıye tek seferlik şifre verdim eskiden sorun olmuyordu fakat ne hikmetse telefon numarasından tut 2cil 3cül epostama kadar bütün bilgileri değiştirmiş bana her hangı bi kod gelmeden sonradan maile baktım bilgilendirme gelmiş yok şifre deiştirilmiştir yok 2cil eposta değiştirilmiştir vs böyle bişey nasıl mümkün olabilir ?

Not: Hesap 700 TL değerindeydi.

EDİT : Bazı arkadaşlar kodları yanlış biliyor tek seferlik kod ile şifre değiştirme kodları farklıdır mesela
A5vVrX.jpg

Tamamı büyük harflerden gelen mesaj tek kullanımlık kod mesajıdır
Ufak harflerden gelen mesaj ise şifre değiştirme mesajıdır vs

Son düzenleme:

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
Gecmis olaum galiba yapabilecek birsey yol maalesef :-(

Google Forumuna yazdıklarım halen cevap yok düşün yani.

Merhaba kolay gelsin öncelikle.

Gmail hesabıma bağlı olan bir oyunumu arkadaşın birine bakması için tek seferlik gmail onay kodunu gönderdim.Ondan sonra 27.01.2016 Saat 21:59 sularında telefonuma şifre değiştirme kodu gönderdi kesinlikle vermedim ne olduğunu anladım ne olur ne olmaz diye pc başına oturduğumda vakit çok geçti sanırım farklı bir programdan bana gelen şifreleri kendi telefon numaram kendisininmiş gibi o an gelen mesajları kendisine çekmiş olabilir buna benzer bir program duymuştum çünkü telefon uygulamasıdır adını vermek istemiyorum kötü niyetli kullanılmasın dıye program fake mesaj atabilir ve alabilir istediğiniz numaradan karşı tarafı arayabilir ve sonra numarayı kapatabilirsiniz. Tahminimce bu tarz bir programdan hesabımın şifresini ve 2.cil eposta adresini benden onay kodu almadığı taktirdi bütün bilgilerimi değiştirdi. Beni aradığı numaraya geri dönüş yapıldığında ise bu numara kullanılmamaktadır diyor tabi hat şirketleri bu konuda yardımcı olamıyor. Kurtarma formu gönderdim doldurduğum halde yaklaşık yarım saat içerisinde cevap geldi şaşırdım bu kadar hızlı olduğuna geri veremeyeceğimizi söylediler nedenini anlamadım herşeyi doğru girmiştim. Çunku zaten bu gmaili oyuna bağlamak için kurdum formdada mail attıgınız bı kac eposta adresi istedi topla 2 tane mail attıgım hesaplar var oda şirket hesaplarımdı tekrar form gönderdim cevap bekleyeceğim ama vakit geçtikce maili görünmez yapabilir sonucta bi sunucuya bağlaması yeterli olur. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ? Elimdeki bir kaç resmi ekleyeceğim ben istanbulda oturmaktayım zaten ip adresinden nereden giriş yapıldığı belli olur Hakkari ile hiç bir alakam yoktur.

NamelessesMan

Kıdemli Üye
30 Haz 2013
2,270
0
2. ve 3'ül e postalarının şifresini değiştirmesi için senin onaylaman lazım . sen adama bildiğin gmailini vermişsin o da tüm bilgileri değiştirmiş.Geçmiş olsun

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
2. ve 3'ül e postalarının şifresini değiştirmesi için senin onaylaman lazım . sen adama bildiğin gmailini vermişsin o da tüm bilgileri değiştirmiş.Geçmiş olsun

Alakası yok sen gmailindeki her adımda onay kodu almıyormusun ? Tek kullanımlık kod verildi sadece ondan sonra olayı patlak verdi bu 5 dakıka sonrasında şifreyi değiştirmeye çalışıyordu bana kod geliyordu telefonuma ben olayı anladım zaten sonrasında benı arayan numaradan tekrar geri dönüş yapmaya çalıştığımda aradıgınız numara kullanılmamaktadır dedı ne mesaj ne çağrı yanı bunu yapan kişi veyada kişiler ufak tefek şeylerle ugrasmıyorlardır o kadar hesaplar var ortada demekki hesaba bağlı numarayı bilmeleri yeterli oluyor o ara 3cü programlarla telefon numaramı kendine bağlayıpda gelen onay mesajındakı kodu almış olabilir Örnek program adını verıyorum VOVOX Forumdada ne işe yaradığını gösteren bi konu var fake whatsapp açmak içinde kullanılabilir

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska

Bu arada telefonuna giriş yapman için 2 google numarasından mesaj geliyor buda aklınızda olsun
Giriş yapman için gelen mesajda bütün harfleri yani GOOGLE olarak telefonuna mesaj gelıyor
Herhangı birşey değiştirmek istediğinde ise sadece baş harfi büyük geliyor Google olarak kardeşim gmail hesabı olan arkadaşlar bakabilir

InvisibleLord

Katılımcı Üye
14 Eyl 2011
984
0
Yoğun Bakım
Bu verdiğin tek seferlik şifre google'nin tek seferlik kodu mu? Eğer öyleyse o kodla zaten normal şifre girmiş gibi giriyorsun gmaile, tek ayrıcalığı şifre girmeden hesaba giriş. Amacı keyloggerlardan korumak. O tek kullanımlık kod ile gmail adresine tam erişim sağlanıyor. Büyük ihtimal adam girdi gmaili açık bıraktı bilgisayarda, köyün mail adresini değiştirdi, gmail açık olduğu için gelen onaylama mesajını hemen onayladı. Eft ile alışveriş zararlı para hesaba yatmadan asla kabul etmeyin. Etf hafta içi ve mesai saatlerinde yatıyor havale gibi değil ve yapılan işlem sonraki iş gününe sarktıysa işlemi yaptığını gösteren makbuz olsa bile iptal edebiliyor işlemi

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
Bu verdiğin tek seferlik şifre google'nin tek seferlik kodu mu? Eğer öyleyse o kodla zaten normal şifre girmiş gibi giriyorsun gmaile, tek ayrıcalığı şifre girmeden hesaba giriş. Amacı keyloggerlardan korumak. O tek kullanımlık kod ile gmail adresine tam erişim sağlanıyor. Büyük ihtimal adam girdi gmaili açık bıraktı bilgisayarda, köyün mail adresini değiştirdi, gmail açık olduğu için gelen onaylama mesajını hemen onayladı. Eft ile alışveriş zararlı para hesaba yatmadan asla kabul etmeyin. Etf hafta içi ve mesai saatlerinde yatıyor havale gibi değil ve yapılan işlem sonraki iş gününe sarktıysa işlemi yaptığını gösteren makbuz olsa bile iptal edebiliyor işlemi

Köyün mail adresini değiştirme gibi bi durum yok taş aldıgın mıktarı zamanı tarıhı ve ekstresini istiyor tek seferlik değiştirmişlerdi bana benım bıle elımde o belgeler suanda yok yanı oyle bı durum söz konusu değil mecbur aynı gmailden kullanacak o hesabı.Giriş yaptıgın zamankı tek seferlik kod kardesım verdiğim kod normalde mesela ben 2cıl eposta eklıceksem yada sıleceksem tekrar mesaj gelıyor onay kodu dıye telefona onu gırıyorum degısıyorum sıfremı degıstırcem tekrar ayrı bı kod gelıyor tekrar gırıp tekrar degıstırıyorum su zamana kadar boyleydı yanı bana kod gelmeden o kodu almadan hıc bır sekılde degısım yapamaz ıllegal program olmadıgı sürece

Siyahgiyenhacker

Yeni üye
26 Ocak 2016
32
0
Gaziantep
az uyanık olun sen ona tek seferlik kodu verdın oda köye girecegine geçti pc basına gmailine girdi o tek seferlik kodla ve sende kodu verince hoop hesap adamda o da hemen epostaları telefonlraı değiştirmiş az uyanık olalım arkadaslar siz tht nin üyelerisiniz :)

[N]eqra

Katılımcı Üye
14 Eyl 2008
714
0
33
Alaska
az uyanık olun sen ona tek seferlik kodu verdın oda köye girecegine geçti pc basına gmailine girdi o tek seferlik kodla ve sende kodu verince hoop hesap adamda o da hemen epostaları telefonlraı değiştirmiş az uyanık olalım arkadaslar siz tht nin üyelerisiniz :)

Dostum bizde aptal değiliz heralde 3 tane kayıtlı kurtarma telefon numarası vardı sen o tek kullanımlık kod ıle dene bakalım butun kurtarma bılgılerı ve kurtarma emaılıne kadar degıstırmeyı ? :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.