Godaddy'den aldığım hostinge domainimi nasıl bağlarım.

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
Selam değerli üyeler dün godaddyden economy linux hosting with cpanel aldım ve hostingde kurulum kısmında domaini yazıyorum fakat bana domaiini dns olarak bağlıya bilirsin söylüyor ve hostingin shared ipisin veriyor yani nameservs ve.s vermiyorda ben şimdi FREENOM'daki free domaine bağlıyıcamda ns olmadan nasıl olacak yardım edermisiniz lütfen.

groqolia

Üye
1 Mar 2021
79
10
TR
Hocam free domaini bildiğim kadarıyla nameserver sunucularına bağlayamıyorsun. Ama eğer ben bağlayan bir site buldum diyorsan belirt detaylı açıklamasını yapayım.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhaba,
GoDaddy müşteri hizmetlerine ulaşarak paketi aldığınızı ve name sever adreslerini öğrenmek istediğinizi belirtin. Onlar size "ns3.siteismi.com" şeklinde bir NS verecekler, sonrasında Freenom'a girerek name server alanına yazacaksınız. Birbirine tam olarak bağlanması 24-48 saat sürer, bağlandıktan sonra işlem yapabilirsiniz.
Ayrıca bir web site kurma fikriniz varsa ücretsiz domain almak yerine .com,.net.org gibi uzantılara yönelmeniz daha iyi olacaktır.

h63wBF.png

Eka646.png

TX6DOg.png

Ayrıca aşağıdaki link ve video yardımcı olabilir.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=xGchgfQvKKc[/ame]

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
Merhaba,
GoDaddy müşteri hizmetlerine ulaşarak paketi aldığınızı ve name sever adreslerini öğrenmek istediğinizi belirtin. Onlar size "ns3.siteismi.com" şeklinde bir NS verecekler, sonrasında Freenom'a girerek name server alanına yazacaksınız. Birbirine tam olarak bağlanması 24-48 saat sürer, bağlandıktan sonra işlem yapabilirsiniz.
Ayrıca bir web site kurma fikriniz varsa ücretsiz domain almak yerine .com,.net.org gibi uzantılara yönelmeniz daha iyi olacaktır.

h63wBF.png

Eka646.png

TX6DOg.png

Ayrıca aşağıdaki link ve video yardımcı olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=xGchgfQvKKc

Bu yöntemi boliyorum ns55.domaincontrol.com diye nsleri biliyodum bağladım fakat olmadı destek hizmetine yazacağım

groqolia

Üye
1 Mar 2021
79
10
TR
@MRAZE1994[/USER] müşteri desteğe bağlandıktan sonra durumu anlat onlar bağlama işlemini yapıp 48 saat içerisinde etkinleşeceğini söylüyorlar. Benimki 30 dakikada etkinleşmişti.[/B];

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.