Google Bard Nedir?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
795
301
Matrix
Herkese Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Forumdayım Aktifim Bazen Ama Konu Açma 0
Olduğundan Dolayı :D Konu Açmaya Karar Verdim.
Umarım Yararlı Olur, Bugün Sizlere Bard'dan Bahsedeceğim.

Bard Nedir?

Bard, Google AI tarafından geliştirilen bir Yapay Zeka (AI)
'dır.
Şimdi diyeceksiniz ChatGPT ile karşılaştırılırsa nasıl farkları var?
Dezavantajları ve Avantajları neler bu AI'ın,
Bunlarıda bahsedeceğim.

Bard'ın ChatGPT Karşısındaki Avantajları Ve DezAvantajları
Şimdi buraya bir not düşmek istiyorum.
ChatGPT'nin bazı sürümleri için konuşacağım.Yani GPT4 de Bard'a yakındır diyebiliriz.
Hatta neredeyse kapışabilecek kabiliyette olurlar.Bu yüzden avantaj konusunda GPT4 sürümlerinin alt sürümlerine dayanarak konuşacağım.
Şimdi ilk olarak Bard GPT ye göre daha hızlı yanıt verir.
Ve yanıtlarını verirkende kaynak belirtir.
Bu benim en sevdiğim özellik olmuştur kaynak belirtmesi,
ve aynı zamanda verdiği cevabı sesli okutabiliyorsunuz.
Ama biraz dil öğrenme konusunda kısıtlıdır.
O yüzden bazı şeyleri hatırlayamayabiliyor.
Neyse, ve eğer sorunuz uzunsa ve yazmaya üşenen biri iseniz,

Kırmızı ile işaretlediğim yere yani mikrofon olan yere tıkladığınız zaman sadece sizden mikrofon erişimi istiyor sonra konuşuyorsunuz konuştuklarınızı da yazıyor daha sonrasında işiniz bittiğinde entera tıklayıp sorunuzu sorabilirsiniz.
Google'da ara seçeneği var görselde gördüğünüz gibi, onuda göstereyim bir kaç özellik kaldı.

Görsel herşeyi anlatıyor :)
Ve kaynak gösterdiği kısmıda göstereyim :)
Ben bir soru sormuşum ve not geçmek istiyorum "bazen" kaynak veriyor yani siz her soru sorduğunuzda bazen kaynak vermiyor.Yani her zaman kaynak verecek diye bir kaydı yok :)

Bu arada siz soruda bana bu cevabı nerden bulduğunla alakalı kaynak ta ver der iseniz pek bilmiyorum ama bana verdi.
İhtimaller var yani bu kaynak vermede.
Neyse gördüğünüz gibi verdi.
Bu arada sonradan farkettim cevabı sesli okutma özelliğini anlatmamışım onuda göstereyim.
Yukarıda az önce verdiğim resimde zaten var sağ da mavi bir sesli okutma özelliği bende mavi ama sizde siyah olacak ben biraz dinlediğim için mavi.
Verdiği cevabın sağ üst köşesinde ses işareti olur ona tıklayınca cevabı verecektir.
Dez Avantajları kısmını bir yerden alıntı yapıyorum sadece ama sadece az sonra yazacaklarım alıntıdır!!!

Gereksinimler: Google Bard, internet bağlantısı gerektirir. İnternet bağlantısı olmadan kullanılamaz.

Kişisel dokunuş: Google Bard, yapay zeka teknolojisi ile çalıştığı için bazen kişisel dokunuşu yansıtmayabilir. Bu nedenle, bazı durumlarda manuel düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Dil öğrenme: Google Bard, dil öğrenme konusunda sınırlıdır. Özellikle farklı bir dilde yazarken, bazı kelime ve cümle yapılarına hakim olmadığı için yetersiz kalabilir.

Sonuç olarak, Google Bard avantajları ve dezavantajları olan faydalı bir araçtır. Özellikle hızlı ve doğru yazım konusunda yardımcı olur. Ancak, kişisel dokunuş ve dil öğrenme konularında bazı sınırlamaları vardır. Kullanımı kolay olmasından dolayı, özellikle iş dünyasında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.
Burayı alıntı yaptığım web site:
Umarım yararlı olmuştur biraz kısa oldu ama :)
İyi günler dilerim sağlıcakla...

Bard'a girebilmek için link:
bard.google.com

Son düzenleme:

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,020
544
Kemalizm
Herkese Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Forumdayım Aktifim Bazen Ama Konu Açma 0
Olduğundan Dolayı :D Konu Açmaya Karar Verdim.
Umarım Yararlı Olur, Bugün Sizlere Bard'dan Bahsedeceğim.

Bard Nedir?

Bard, Google AI tarafından geliştirilen bir Yapay Zeka (AI)
'dır.
Şimdi diyeceksiniz ChatGPT ile karşılaştırılırsa nasıl farkları var?
Dezavantajları ve Avantajları neler bu AI'ın,
Bunlarıda bahsedeceğim.

Bard'ın ChatGPT Karşısındaki Avantajları Ve DezAvantajları
Şimdi buraya bir not düşmek istiyorum.
ChatGPT'nin bazı sürümleri için konuşacağım.Yani GPT4 de Bard'a yakındır diyebiliriz.
Hatta neredeyse kapışabilecek kabiliyette olurlar.Bu yüzden avantaj konusunda GPT4 sürümlerinin alt sürümlerine dayanarak konuşacağım.
Şimdi ilk olarak Bard GPT ye göre daha hızlı yanıt verir.
Ve yanıtlarını verirkende kaynak belirtir.
Bu benim en sevdiğim özellik olmuştur kaynak belirtmesi,
ve aynı zamanda verdiği cevabı sesli okutabiliyorsunuz.
Ama biraz dil öğrenme konusunda kısıtlıdır.
O yüzden bazı şeyleri hatırlayamayabiliyor.
Neyse, ve eğer sorunuz uzunsa ve yazmaya üşenen biri iseniz,

Kırmızı ile işaretlediğim yere yani mikrofon olan yere tıkladığınız zaman sadece sizden mikrofon erişimi istiyor sonra konuşuyorsunuz konuştuklarınızı da yazıyor daha sonrasında işiniz bittiğinde entera tıklayıp sorunuzu sorabilirsiniz.
Google'da ara seçeneği var görselde gördüğünüz gibi, onuda göstereyim bir kaç özellik kaldı.

Görsel herşeyi anlatıyor :)
Ve kaynak gösterdiği kısmıda göstereyim :)
Ben bir soru sormuşum ve not geçmek istiyorum "bazen" kaynak veriyor yani siz her soru sorduğunuzda bazen kaynak vermiyor.Yani her zaman kaynak verecek diye bir kaydı yok :)

Bu arada siz soruda bana bu cevabı nerden bulduğunla alakalı kaynak ta ver der iseniz pek bilmiyorum ama bana verdi.
İhtimaller var yani bu kaynak vermede.
Neyse gördüğünüz gibi verdi.
Bu arada sonradan farkettim cevabı sesli okutma özelliğini anlatmamışım onuda göstereyim.
Yukarıda az önce verdiğim resimde zaten var sağ da mavi bir sesli okutma özelliği bende mavi ama sizde siyah olacak ben biraz dinlediğim için mavi.
Verdiği cevabın sağ üst köşesinde ses işareti olur ona tıklayınca cevabı verecektir.
Dez Avantajları kısmını bir yerden alıntı yapıyorum sadece ama sadece az sonra yazacaklarım alıntıdır!!!

Gereksinimler: Google Bard, internet bağlantısı gerektirir. İnternet bağlantısı olmadan kullanılamaz.

Kişisel dokunuş: Google Bard, yapay zeka teknolojisi ile çalıştığı için bazen kişisel dokunuşu yansıtmayabilir. Bu nedenle, bazı durumlarda manuel düzenlemeler yapmanız gerekebilir.

Dil öğrenme: Google Bard, dil öğrenme konusunda sınırlıdır. Özellikle farklı bir dilde yazarken, bazı kelime ve cümle yapılarına hakim olmadığı için yetersiz kalabilir.

Sonuç olarak, Google Bard avantajları ve dezavantajları olan faydalı bir araçtır. Özellikle hızlı ve doğru yazım konusunda yardımcı olur. Ancak, kişisel dokunuş ve dil öğrenme konularında bazı sınırlamaları vardır. Kullanımı kolay olmasından dolayı, özellikle iş dünyasında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.
Burayı alıntı yaptığım web site:
Umarım yararlı olmuştur biraz kısa oldu ama :)
İyi günler dilerim sağlıcakla...

Teşekkürler, peki şöyle bir soru sorsam; Bard mı? Bing mi? GPT mi?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.