★▶Google Chrome Şifreleri İçeri Veya Dışarı Aktarma★◀

x-Cod3

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
2,590
0
World
Arkadaşlar ben Opera tarayıcısını kullandım diğer tarayıcılarda denemedim. Anlatıma geçiyorum.

-Chrome tarayıcısını açın ve adres çubuğuna chrome://flags/#password-import-export yazın“Enter” tuşuna bastığınızda, Chrome bayrakları sayfasına getirileceksiniz.

-Açılan menüden “Etkinleştir” seçeneğini seçin. Bunu yaptıktan sonra, Chrome tarayıcıyı yeniden başlatmanızı ister. Tarayıcıyı yeniden başlatmak için “Şimdi Yeniden Başlat” ı tıklayın.

6XYB23.png

-Chrome’un şifre yöneticisini, chrome://settings/passwords girerek açın veya “Ayarlar” menüsüne gidin ve Gelişmiş Ayarlar’da bulunan “Şifreleri Yönet” seçeneğini tıklayın.

3q25Dr.png

1-Parola listenizi dışa aktarmak için “Dışa Aktar” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Kullanıcı hesabı şifrenizi girmenizi isteyecek bir pencere açılır. Parolanızı girdikten sonra, bir “Kaydet” penceresi açılır.

2-Tarayıcı otomatik olarak şifrelerinizi düz bir “Metin CSV” dosyası olarak kaydeder. Oradan tüm şifreleri “CSV” ithalatını destekleyen bir şifre yöneticisine alabilirsiniz.

3-Parolaları içe aktarmak isteyenler için “İçe Aktar” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Dışa aktarma şifrelerinden farklı olarak, Chrome kullanıcı hesabı şifrenizi istemez. Şifrenizi içeren “CSV” dosyasını açmanız yeterlidir, geri kalanı ise Chrome yapacaktır.

Bu yöntemi kullanarak şifreleri dışarı aktarmayla ilgili önemli bir nokta, Chrome’un düz metin olarak bir şifre listesi oluşturmasıdır. Parolaları bir parola yöneticisine aktarmaya başladıktan sonra, herhangi birinin yanlışlıkla üzerine gelmesini önlemek için dosyayı hemen silmek isteyebilirsiniz.

Chrome’da Kayıtlı Olan Şifreleri Opera’da İçe Aktarma

İlk olarak opera://flags/#password-import-export adresine girerek resimdeki kısmı etkin yapıyoruz. Ondan sonra tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz.

WQWznN.png

opera://settings/passwords kısmından “Al” diyerek tüm kayıtlı şifreleri içeri aktarmış olursunuz.

RPEAYa.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.