Google Crome "Hiçbir veri alınmadı" Hatası

hw173a

Yeni üye
30 Eki 2009
43
0
İzmir
Öncelikle konunun yeri burası mı bilmiyorum ama buradaki arkadaşların yardımı olabileceğini düşündüm. Eğer konunun yeri burası değilse taşınabilir kusuruma bakmayın. Çektiğim dert ise şu Google Crome da herhangi bir siteye (Ana sayfa google dahil) girişte "Hiçbir veri alınmadı
Sunucu hiçbir veri göndermediğinden web sayfası yüklenemiyor." hatası alıyorum. "Aşağıda bazı önerileri görebilirsiniz: *Bu web sayfasını daha sonra yeniden yükle." diye bir uyarı çıkıyor. 2 veya 3 kere yeniden yükle dediğimde site açılıyor ama bu sefer de örneğin facebookta resimlerin bazıları gözüküyor bazıları gözükmüyor. Biraz uzun oldu ama umarım yardımcı olursunuz. Şimdiden teşekkürler.
Not: Crome tamamen kaldırıp, yeni sürümünü indirip yeniden kurdum sonuç yine hüsran. Firefox ta çok nadir böyle bir şey ile karşılaşıyorum.

hw173a

Yeni üye
30 Eki 2009
43
0
İzmir
İlk yaptığım şey crome silip yeniden yüklemek oldu ama sonuç aynı. internet bağlantısını kontrol ettim bir sorun yok ki crome da bu yaşanıyor. Modeme reset attım Pc yeniden başlattım hala aynı... Format atmak istemiyorum başka bir çaresi var mı lütfen.

benerr

Üye
21 Eki 2012
121
0
Bu hatayla ilk karşılaştığımda beni uğraştıracağını hiç düşünmemiştim. Google Chrome kullanıyorum. Bu hata diğer tarayıcılarda nasıldır bilmiyorum ama az çok aynı olarak görüp yazıma başlamak istiyorum.
Bu hata Error 324: ERR_EMPTY_RESPONSE olarak karşımıza çıkıyor. İnternetten arattırdığımızda bunun için belli başlı cevaplar verilmiş. Kimisi çözmüş kimisi de benim gibi çözememiş. Ama çok şükür şu anda bende çözmüş bulunuyorum. Bunu ileride -inşallah yaşamazlar- çoğu kişi yaşayabilir diye de kendi bloguma eklemek istedim. İnternetten aratıp bulduğum çözümler benim için bir işe yaramadı. Ama bunlara kısaca değineyim, siz ilk önce bu aşamaları uygulayın.
Google Chrome bu hatayı böyle değerlendiriyor.
Yapmanız gerekenler

Tarayıcıda yeni bir sekme açıp yenileme tuşuna basın. (F5)
Tarayıcıyı kapatıp açın.
Tarayıcının ön belleğini boşaltın (bkz: google chrome ön belleği nasıl boşaltılır?)
CCleaner programını yükleyerek, tüm saklı verileri silin
İnternet bağlantınızı kontrol edin.
DNS sorunlarına karşın dnsnizi 8.8.8.8 – 8.8.4.4 olarak değiştirin
Eğer bunlar işe yaramadıysa -ki bende yaramadı- benim sorunum ile karşı karşıyasınız. Çok nadir rastlanan bir hastalık gibi ama ne olur ne olmaz diye anlatıyorum. İnternetimi buradaki olanaklardan dolayı yaklaşık 100 metrelik bir yerden sağlıyorum. Bu bana direkmen kablo ile geliyor. Bu hiç aklıma gelmemişti ama son olarak bunu yapmak zorunda kaldım. İnterneti bağlarken kablo yetişmediği için bir yerde kaynak yapmak zorunda kaldık. Kaynak derken bir bağlayıcı gibi bir şey (bkz: bağlaştırıcı gibi bir şey).
Benim internet çok yavaş açılıyor bazen hiç açılmıyordu. Bilgisayarda mıdır sorun diye başka bir yöntem ile bağlandım, mis gibi.. Sorunun kabloda olduğunu anlayınca o birleştiricinin yanına gidip bantladığım yeri aynı şekilde çözdüm. Biraz ittirdim. Tekrar gelip baktığımda internet mükemmeldi.
Anladım ki kablolar birbirine bağlantıyı aktaramıyorlarmış. Yani bağlantı var gibi gözüküyor ama internet yok. Bu yüzden eğer sıraladığım seçenekler işe yaramadı ise bir de kablo ile oynanmış mı onu sorun ve ince ayrıntısına kadar araştırın derim.
Bu sorunu yaşamamanız dileği ile..

hw173a

Yeni üye
30 Eki 2009
43
0
İzmir
firefox ta sorun yok internette sorun olsa firefox da aynı şeyi yapar ? Bu söylediklerini bir sitede gördüm yaptım ama olumlu bir sonuç alamadım. Ha geçmişi silmek ve ccleaner programı ile temizlediğimde biraz hızlandı o kadar ama aynı hatayı sürekli alıyorum.

smeagol343

Katılımcı Üye
14 Kas 2010
680
2
Kaldırman birşey değiştirmez. Advenced System Caare kur. Bununla birlikte Uninstaller diye bir program kurulacaktır. Masaüstüne simgesi gelir zaten. Gelmez ise başlat menüsünün en üstünde bulabilirsin. Önce onunla Google Chrome'yi normal kaldır.

* Kaldırma bittikten sonra alttan Güçlü Taramaya tıkla.
*Tümünü seç hepsini silsin.
*DNS otomatik yap.
*Sonra reset at modeme ve PC'ye.
*Chrome kur.
*Yasaklı siteler girmek için de Hotspot shield programını kur. İşin bitince tekrar programı devre dışı bıraaakırsın. DNS değiştirmeye de gerek kalmaz. Kolay gelsin.

hw173a

Yeni üye
30 Eki 2009
43
0
İzmir
Kaldırman birşey değiştirmez. Advenced System Caare kur. Bununla birlikte Uninstaller diye bir program kurulacaktır. Masaüstüne simgesi gelir zaten. Gelmez ise başlat menüsünün en üstünde bulabilirsin. Önce onunla Google Chrome'yi normal kaldır.

* Kaldırma bittikten sonra alttan Güçlü Taramaya tıkla.
*Tümünü seç hepsini silsin.
*DNS otomatik yap.
*Sonra reset at modeme ve PC'ye.
*Chrome kur.
*Yasaklı siteler girmek için de Hotspot shield programını kur. İşin bitince tekrar programı devre dışı bıraaakırsın. DNS değiştirmeye de gerek kalmaz. Kolay gelsin.

Sorun biraz olsun çözüldü eskisi gibi sık yapmıyor arada sırada yapıyor o kadarına da razıydım :)
frxc4.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.