Google Önemli Dorklar Ve GHDB~Dev Konu~Kopril54

Kopril54

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
929
0
Satürn
Herkese Tekrardan Merhaba Arkadaşlar;
Kısa Bi Ara Vermiştim Fakat Daha Güçlü Bİ Şekillde Geldim Ve Sizlerleyim Artık,
Umarım Açtığım Konularım Faydalı Olur,
Hemen Başlayalım.

Arama Motorları Ne Kadar Hayatımızın Bi Parçası Haline Gelmiş Ve Kolaylaştırıyor Olsalar Da Arama Motorlarının Kötü Kullanımları Da Mevcuttur.
Saldırganlar Google Hacking Diye Adlandırılan Yöntemler İle Pek Çok Gizli Veriye Ulaşabilirler.

Google'da Arama Yöntemlerinden Birkaçı (Bunlar Dork Olarak Da Adlandırılıyor);
intitle: "Türk Hack Team": Sayfa Başlıklarında Türk Hack Team Metnini Arayacaktır,
site: www.turkhackteam.org: Sadece Belirtilen Sitede arama Yapar,
filetype: mdb: Belirtilen Dosya Uzantısının Aramasını Yapacaktır,
allintext: arananveri: Sayfa Başlığı Ve URL Hariç, Web Sayfası Metinlerini Arar,

İşte Birkaç Örnek;
filetype:mdb site:www.turkhackteam.org: (www.turkhackteam.org Domainindeki Mdb Dosyalarını Arayacaktır),
"admin account info" filetype:log: Log Dosyaları İçinde "Admin Account İnfo" Metnini Arayacaktır,
"Active Webcam Page" inurl:8080: Bir Web Cam Uygulaması Olan Yazılımın Web Erişim Sayfasının Aranasını Sağlayacktır,

Google'da Bu Şekilde Yapılan Aramaların Tümüne http://johnny.ihackstuff.com Adresinden Ulaşa Bilirsiniz (Fakat Ben Ordan Almadım Bunları, Siteye Baktığımda Da Göremedim Ama Yararlı Olabilir Ondan Koydum.),
Bu Aramaların Tümü GHDB (Google Hacking Database) Olarak Adlandırılmaktadır.
Ayrıca Google'da Otomatikleştirilmiş Arama Yapan SiteDigger Adlı Bir Yazılım Da Bulunmaktadır Fakat Linki Bulamadığım İçin Eklemedim.

Bu Günkü Konumun Da Burada Sonuna Gelmiş Oluyoruz.
Umarım Sıkılmadan Okumuşsunuzdur,
Bir Daha Ki Konumda Bilgi Toplama İle İlgili Detaylı Bi Konu Ele Alıcağım,
Diğer İşlerimide Aksatmadan Artık Her Hafta (Dahada Fazla) Yazı Atmaya Çalışıcam, Maksat Yeni Arkadaşlarımız Yada Bilmeyen Ve Merakı Olan Arkadaşlarımızın Bilgilenmesidir.
Sevgiyle Kalın Hepinize Hayırlı Günler, İyi Forumlar Dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.