Google ve Oracle Davasının Kazananı Belli Oldu!

kurtdereli

Uzman üye
19 Tem 2020
1,086
242
-Türkistan-
Google ve Oracle Davasının Kazananı Belli Oldu!

Google şirketi ve Oracle'ın mahkeme davası nihayet sonuçlandı.

Oracle ve Google arasında olan mahkemenin kararı belli oldu ve mahkemeyi kazanan şirket Google oldu. Oracle şirketi, Android işletim sistemini sağlamlaştırma zamanında kendilerine ait olan kodların Google tarafından izinsiz alındığını söyleyerek açmıştı davasını, mahkemede bunun doğru olmadığını ifade etti ve davayı Google kazandı.

Mahkeme, tam 10 senedir sürüyordu, mahkemede açılan birinci davayıda Google kazanmıştı fakat Oracle şirketi yinede kodları çalıp adi bir şekilde kullandığını sürekli talep ederek mahkemeyi, üst mahkemeye götürmüştü. Yüksek mahkeme ise Google'ın 11 bini aşkın kod'dan yararlandığı ama bu kodların adil bir şekilde yani haklı bir şekilde kullandığını talep ederek mahkemeyi sonuçladı.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,378
1,989
Dinlenmede.
Çok rahatsiz edici bir durum
Bu davayı biliyorum
Sonucunuda merak ediyordum
Smdik gidip detaylara bakacagim
Meraklan bekliyordum

Edit/Yargıç Stephen Breyer ABD adilsiz bir yargı adamıdır sonuçu baglama şekli ikna edici degil
Bu dava dahada uzuyacak bitmez bu dava

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.