Görev Çubuğu Sorunu

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
Arkadaşlar Merhaba
Öncelikle bir sorundan bahsetmek istiyorum görev çubuğu normalde oyunlarda ve tam ekran uygulamalarda bazen kaybolmuyor ve çoğu kişi bu durumdan hoşlanmıyor (bende dahil).
Ama benim isteğim ise bu sorun hep böyle kalmalı nedeni aşağıda :D
Şu görselde olduğu gibi :

Okuldaki hocamız şu kültür yayınlarında ders işliyor ve konuyu tahtada anlattığı için kültür yayıncılığın kalemini kullanıyor . Ama bunun çok kötü olduğu söylüyor . Kalemin boyutu felan vs. sorun biraz :) Hoca da fatih kalem diye bi uygulama yüklemiş gerçekten kalem güzel çok güzel yazı stilleri var . Hoca fatih kalemi çalıştırıyor ekranda yazı yazabiliyor ama kültürün programına tıkladığında ise fatih kalem ortadan kayboluyor yani arkaplan da kalıyor . Biz bu uygulamayı iki programdan ön planda kalack şekilde çalıştırmayı denedik ama olmadı . Fatih kalemi açıyoruz açtıktan sonra ise kültür ün programını açıyoruz ama kültürün programına tıklayınca otomatik olarak fatih kalem arkaplan da kalıyor . Biz bunu önplan da çalıştıramıyoruz :D

Çözüm yolu buldum ama bu da yukardaki sorun oluyor . Eğer bu sorun kalıcı olur ise fatih kalem uygulamısını görev çubuğundan basarak açabiliriz ama sorun şu ki görev çubuğu kalıcı oalrak kalmıyor . Bugün rast geldi ve gün boyu görev çubuğu öylece kaldı ve dersi güzelce işledik ama akıllı taktayı yeniden başlattığımzda ise fatih kalem yine arkaplanda çalışıyor ve görev çubuğu bu programların en üstünde kalmadığında dolayı fatih kalemi kullanamıyoruz.

Şu sorunu kalıcı hale getiren bir kod var mı ? Ya da nasıl yapıldığını bilen var mı ?

görev çubuğu normalde oyunlarda ve tam ekran uygulamalarda bazen kaybolmuyor ve çoğu kişi bu durumdan hoşlanmıyor (bende dahil).
Ama benim isteğim ise bu sorun hep böyle kalmalı

Son düzenleme:

rareg

Katılımcı Üye
22 Mar 2018
661
0
🆁
Arkadaşlar Merhaba
Öncelikle bir sorundan bahsetmek istiyorum görev çubuğu normalde oyunlarda ve tam ekran uygulamalarda bazen kaybolmuyor ve çoğu kişi bu durumdan hoşlanmıyor (bende dahil).

Okuldaki hocamız şu kültür yayınlarında ders işliyor ve konuyu tahtada anlattığı için kültür yayıncılığın kalemini kullanıyor . Ama bunun çok kötü olduğu söylüyor . Kalemin boyutu felan vs. sorun biraz :) Hoca da fatih kalem diye bi uygulama yüklemiş gerçekten kalem güzel çok güzel yazı stilleri var . Hoca fatih kalemi çalıştırıyor ekranda yazı yazabiliyor ama kültürün programına tıkladığında ise fatih kalem ortadan kayboluyor yani arkaplan da kalıyor . Biz bu uygulamayı iki programdan ön planda kalack şekilde çalıştırmayı denedik ama olmadı . Fatih kalemi açıyoruz açtıktan sonra ise kültür ün programını açıyoruz ama kültürün programına tıklayınca otomatik olarak fatih kalem arkaplan da kalıyor . Biz bunu önplan da çalıştıramıyoruz :D

Çözüm yolu buldum ama bu da yukardaki sorun oluyor . Eğer bu sorun kalıcı olur ise fatih kalem uygulamısını görev çubuğundan basarak açabiliriz ama sorun şu ki görev çubuğu kalıcı oalrak kalmıyor . Bugün rast geldi ve gün boyu görev çubuğu öylece kaldı ve dersi güzelce işledik ama akıllı taktayı yeniden başlattığımzda ise fatih kalem yine arkaplanda çalışıyor ve görev çubuğu bu programların en üstünde kalmadığında dolayı fatih kalemi kullanamıyoruz.

Şu sorunu kalıcı hale getiren bir kod var mı ? Ya da nasıl yapıldığını bilen var mı ?

görev çubuğu normalde oyunlarda ve tam ekran uygulamalarda bazen kaybolmuyor ve çoğu kişi bu durumdan hoşlanmıyor (bende dahil).

Bazenleri kapanmıyorsa oyunları alt taba al sonra görev yöneticinden explorer.exe yi kapat sonra görev yöneticisi üzerinden aç a tıkla explorer.exe yaz tamam de olacaktır iyi forumlar

Moderatör tarafında düzenlendi:

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
bazenleri kapanmıyorsa oyunları alt taba al sonra görev yöneticinden explorer.exe yi kapat sonra görev yöneticisi üzerinden aç a tıkla explorer.exe yaz tamam de olacaktır iyi forumlar

Nasıl giderildiğin biliyorum o sorunun . Ama benim asıl isteğim ise bu sorunu nasıl kalıcı hale getirebilirim yani görev çubuğu her zaman tüm programların üstünde kalmasını nasıl sağlayabilirim ?

gitmiyorsa zorlamayacaksın eski bilgisayarımda 10 sene aynı virüsle dolandığımı bilirim :D

Bu sornu nasıl kalılı hale getirebilirm ben onu arıyorum :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.