Çözüldü Görev Yöneticim Açılmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kahkaha0

Üye
15 Şub 2016
84
0
New York
Dostlar Yardım Edermisiniz Bir Program İndirdim Salaklık Yapıp İndirdikten Sonra Görev Yöneticim Yönetici Tarafından Devre Dışı Bırakıldı Diyor Yardım Eder misiniz ?

ismet103

Kıdemli Üye
20 Eyl 2009
4,001
0
Başlat/Çalıştır
gpedit.msc/
Kullanıcı Yapılandırması
Yönetim Şablonları
Sistem/Ctrl+alt+del seçeneklerinde görev yöneticisini devre dışı bırak seçeneği var bunu YAPILANDIRILMADI olarak ayarla sonun düzelir.

texxir

Üye
5 Eki 2012
199
0
1)Başlat > Çalıştır'a " regedit yazıp, Tamam dedikten sonra;
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Wind ows\System\ anahtarı altında DisableCMD isminde bir değer olup olmadığını kontrol ediniz. Varsa bu değeri siliniz.

2)Başlat > Çalıştır'a " control userpasswords2 " yazıp, Tamam dedikten sonra, aşağıya resmettiğim uygulamayı kontrol ediniz.
3)Başlat > Çalıştır'a " gpedit.msc " yazıp, Tamam dedikten sonra açılacak pencerede;

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem
Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem

altında bulunan tüm uygulamaların Yapılandırılmadı seçeneğinde olduğunu gözlemleyiniz. Devre Dışı ya da Etkin olanlar varsa bunları Yapılandırılmadı seçeneği ile değiştiriniz.

ismet103

Kıdemli Üye
20 Eyl 2009
4,001
0
Önce Not Defteri (Notepad) programını aç. Açtığın bu sayfaya altta verdiğim kodu yapıştır.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
“DisableTaskMgr”=dword:00000000

Bu kodu yapıştırdıktan sonra Farklı Kaydet’i seçerek dosya ismini EnableTM.reg olarak belirle ve masaüstüne kaydet. Son olarak bu dosyaya iki kez tıkla bu sorun ortadan kalkar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.