Görev yöneticiniz sistem tarafından devre dışı bırakıldı [ACİL]

BloodyDanger

Katılımcı Üye
9 Haz 2016
502
0
Leipzig
Merhaba, ctrl+shift+esc yapıyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum:

http://i.hizliresim.com/R16n3R.png

Sonra aşağıdaki kodları görev.reg olarak kaydediyorum ve yine düzelmiyor ve şu hatayı alıyorum:

Kodlar:
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000

Aldığım hata: http://i.hizliresim.com/77867N.png

Anlayan birisi ilgilenirse sevinirim.

G4RIB4N REIS

Kıdemli Üye
19 Eyl 2015
3,977
9
ANGARA
Merhaba, ctrl+shift+esc yapıyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum:

http://i.hizliresim.com/R16n3R.png

Sonra aşağıdaki kodları görev.reg olarak kaydediyorum ve yine düzelmiyor ve şu hatayı alıyorum:

Kodlar:
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\System]
"**del.DisableTaskMgr"=" "

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\system\]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"DisableCAD"=dword:00000000

Aldığım hata: http://i.hizliresim.com/77867N.png

Anlayan birisi ilgilenirse sevinirim.
gavur ratı yemişin :D neyse bi tane rat indir kendi bilgisayarına sonra ondan da bir virüs yap kontrol ona da geçecek ozaman ordan gorev yoneticini aç ve yediğin virüsü bul, kaldır. Sonrasında kendi virüsünü rat'dan serveri kaldır de :)

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Bu tip durumlarda normalde virüs temizleyici programları Hitman vs. o tip programları önerirdim. Ancak G4RIBAN REIS'in söylediği yöntem de gerçekten hoşuma gitti yapılabilecek bir şey.
DarkComet rat kurup bunları yapabilirsin. Musileno anlatmıştı videolu olarak internette aratırsan bulabilirsin.
Musileno Darkcomet 5.3.1 kullanım yazarsan çıkacaktır.

BloodyDanger

Katılımcı Üye
9 Haz 2016
502
0
Leipzig
Bu tip durumlarda normalde virüs temizleyici programları Hitman vs. o tip programları önerirdim. Ancak G4RIBAN REIS'in söylediği yöntem de gerçekten hoşuma gitti yapılabilecek bir şey.
DarkComet rat kurup bunları yapabilirsin. Musileno anlatmıştı videolu olarak internette aratırsan bulabilirsin.
Musileno Darkcomet 5.3.1 kullanım yazarsan çıkacaktır.

Eset ile tarattım ve birşeyler sildi sonra pc res attım artık açabiliyorum. Virüs gitmişmidir ?

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Eset ile tarattım ve birşeyler sildi sonra pc res attım artık açabiliyorum. Virüs gitmişmidir ?

Gitmiş olabilir ancak tam emin olamayız açıkçası ben ESET'e güvenmiyorum bu konuda.
Hitman Pro veya Malwarebytes ile de taratabilirsin istersen dostum. Ardından tam için rahat olsun istiyorsan Avira ile de taratırsan daha kalmayacaktır.

Ancak Görev yöneticisinden bak bakalım şüpheli program falan var mı. Eğer varsa bi ilgilen onlarla bak araştır internetten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.