Görev yöneticisi ve Kayıt defteri acılmıor..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dont4skmE

Üye
10 Eyl 2009
203
0
Sence Nereden Olabilir
Görev yöneticisi ve Kayıt defteri acılmıyor Diyorsanız içeriye kesin çözüm burda

Öncelikle Herkese slm

Pc ye daha bugun format attım ve dört dört lük oldu Knıght Online oynadıgım için deep freze yükledim..

Pc Bütün herşeyi kurdukdan sonra Knıght Online kurdum..

Kurarken bi hata oluştu onu kapatmak için Görev yöneticisini açmam gerekti ve

CTRL+ALT+DEL yaptıgım zaman aynı bu hade geldi..

Görev yöneticisi,yöneticiniz tarafından iptal edilmiştir dedi ve biraz araştırma yaptım.

Alttaki çözümlerin hepsini deep freze devre dışı iken denedim..

Başlat>calıştır>aç kutusuna gpedit.msc > Kullanıcı yapılandırılması>Yönetim şablonları>Sistem> CTRL+ALT+DEL Seçenekleri >Görev yöneticisini devre kaldır Menüsünden denedim ve bir işe yaramadı sonra

Sonra bir çözüm yolu daha geldi EnableTm indirdim ama bU SEFERDE Kayıt defteri düzenleyici Erişemedim.

Ama hiç biri etkili olmadı bilen bir kişi bana yol gösterebilirse cok sevinirim daha bugun Yeni format attım ve bu sorunla karşılaştım...

Sizde bunun gibi bi sorun ile karşılaştıysanız eger alttaki adımları izleyiniz.

quake.bx Teşekürler Ondan Alıntıdır.( Hakkını Helal Et :) )

Aynı virüs benim ana makinayada bulaştı internetten bunu buldum temizledim sanada yardımcı olursa ne mutlu. Kolay gelsin...
Autorun.inf, Uxdeiect.com, Cfmon.exe Amvo.exe vbs. Silme ve Kurtulma
1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
del e:\autorun.* /f /a /s /q

(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)

del c:\uxdei*.* /f /a /s /q
del d:\uxdei*.* /f /a /s /q
del e:\uxdei*.* /f /a /s /q

7. cd c:\windows\system32 komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
8. dir /a amv*.* komutunu girin.
9. Eğer amvo.exe, amvo0.dll, amvo.dll adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h amvo.exe
del amvo.exe
del amvo01.exe
del amvo02.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında amvo.exe veya cfmon.exe girdisi varsa silin.
12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile uxdeiect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.
13. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev > msconfig fonksiyonunu kullanarak başlangıç bölümünden cfmon.exe, amvo.exe gibi dosyalar işaretliyse işaretini kaldırarak uygula yapın.
14. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız bu şekilde autorun trojanından kurtulmuş olacaktır. Eğer hala trojan varsa buradaki işlemleri bilgisayarınızı güvenli kipte açarak tekrarlayın. Burada anlatılan yöntemleri uygulamak tamamen kendi sorumluluğunuz altındadır.

Bunları Yaptınız ve hala mı olmuor buda kendi çözümümdür..

1.başlat>calıştır>gpedit.msc>Kullanıcı yapılandırılması>Yönetim şablonları>sistem
2.Cıkacak olan yerden Kayıt defteri düzenleme araçlarına erişim engelle
3.Devre dışı diyoruz.
4.Ctrl+alt+del secenekleri
5.Görev yöneticisi devre kaldır.
6.ordanda devre dışı diyoruz.

Hepsinde uygula tamam diyoruz tabikide

bunları yaptıktan sonra

Başlat calıştır regedit giriyoruz ilk önce yoksa Benim gözlemledigim kadarı ile olmuyor
Bunlarlada olmuyorsa Başka bir yol..

başlat>calıştır>gpedit.msc>Kullanıcı yapılandırılması>Yönetim şablonları>sistem
Kayıt defteri düzenleme araçlarına erişim engelle girip devre dışı tamam uygula diyip cıkıoruz.

Üstten ctrl+alt+del secenekleri

Orayıda devre dışı Uygula tamam cıkıoruz Ve tekrar Kayıt defteri düzenleme araçlarına erişim Girelim Bu sefer Yapılandırılmadı dioruz ve
Üstten ctrl+alt+del secenekleri Oeayıda yapılandırılmadı Bu süreci 2-3 kez hiç şaşmadan yapalım ve Görev yöneticimiz artık çalışıyor

( BİRAZ SAÇMA Bİ YÖNTEM OLARAK GELEBİLİR AMA CALIŞIYOR EMİN OLUN )

:yaho1:yaho1:yaho1:yaho1

Son düzenleme:

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
aşağıdaki kodu bir not defterine yapıştır ve uzantısını .vbs olarak kaydet çift tıkla regedit açılcak.

Kod:
'Enable/Disable Registry Editing tools
'© Doug Knox - rev 12/06/99
'This code may be freely distributed/modified

Option Explicit
'Declare variables
Dim WSHShell, n, MyBox, p, t, mustboot, errnum, vers
Dim enab, disab, jobfunc, itemtype

Set WSHShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
p = "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\"
p = p & "DisableRegistryTools"
itemtype = "REG_DWORD"
mustboot = "Log off and back on, or restart your pc to" & vbCR & "effect the changes"
enab = "ENABLED"
disab = "DISABLED"
jobfunc = "Registry Editing Tools are now "

'This section tries to read the registry key value. If not present an 
'error is generated. Normal error return should be 0 if value is 
'present
t = "Confirmation"
Err.Clear
On Error Resume Next
n = WSHShell.RegRead (p)
On Error Goto 0
errnum = Err.Number

if errnum <> 0 then
'Create the registry key value for DisableRegistryTools with value 0
WSHShell.RegWrite p, 0, itemtype
End If

'If the key is present, or was created, it is toggled

'Confirmations can be disabled by commenting out 
'the two MyBox lines below

If n = 0 Then
n = 1
WSHShell.RegWrite p, n, itemtype
Mybox = MsgBox(jobfunc & disab & vbCR & mustboot, 4096, t)
ElseIf n = 1 then
n = 0
WSHShell.RegWrite p, n, itemtype
Mybox = MsgBox(jobfunc & enab & vbCR & mustboot, 4096, t)
End If

ardından aşağıdaki kodu not defterine yapıştır uzantısını .reg olarak kaydet çift tıkla evete tıkla görev yönetici açılcak

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=dword:00000000

SAYGILAR

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
Sanırım senin pcde Birden fazla kullanıcı var ve sen ya guestle girmişsin yada bi başka kullanıcı adı iile arkadaşın dediklerini yap düzelmezse hal çaresine bakarlar

Dont4skmE

Üye
10 Eyl 2009
203
0
Sence Nereden Olabilir
Arkadaşın dediklerini yapmaya calıştım ama comfirmatıon hatası verdi görev yöneticisi ara sıra acılıor ama cok sık lıkla degil 2-3 saate bir acılıor o anda bakıorum başka kullanıcı olup olmadıgınna ve başka kullanıcı bulamaıdm benım kullanıcı adım xp sadece o gösterior başka oturum kurup açmayı denedim ama başka bi oturumdada görev yöneticisi ve kayıt defteri acılmıor???

B0Z0

Uzman üye
20 Kas 2009
1,567
0
ELAZIĞ
Çalıştıra bu kodu yaz

Kod

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

2 yöntem

. Yöntem

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yaz

Grup İlkesi açılacak orada da

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine
iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin

Dont4skmE

Üye
10 Eyl 2009
203
0
Sence Nereden Olabilir
Çalıştıra bu kodu yaz

Kod

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

2 yöntem

. Yöntem

Başlat -> Çalıştır -> Aç Kutusuna gpedit.msc yaz

Grup İlkesi açılacak orada da

Kullanıcı Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Sistem -> Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle" seçeneği üzerine
iki kere tıklayıp "yapılandırılmadı" seçeneğini etkinleştirip; "uygula","tamam" deyin

Senın dediklerini yaptım ve CTRL+ALT+DEL yapıp görev yöneticisine baktım ve acıldı sonra tekrar denedim ve gene aynı hata geldi

1. yöntemin ise Calıştıra yazdıgım acılıp kapanıor aynı anda

Dont4skmE

Üye
10 Eyl 2009
203
0
Sence Nereden Olabilir
Bir acılıor bir kapanıor görev yöneticisi anlamış degilim heralde acıldıgı zaman bir daha kapatmıyım :S

Bir yol buldum gibi ama tam degil ya şans yada böle oluor

Grup ilkesi yerinden kayıt defteri düzenle ye gelıorum sonra ise ilk önce yapılandırılmadı ve sonra ctrl+alt+del+ gidiorum ordanda yapılandırılmadı diorum sonra tekrar kayıt defterine dönüp devre dışı diorum ve bir kez deneyip ctrl+alt+del bölümünden orayıda devre dışı diorum ve acılıor Bu işlemi 2-3 kez aynı yapıp deneyince acılıor ama ben istiorum ki her istedigimde acılsın normal bi pc de her istediginde acılır ben hep bu işlemi yapmak istemıorum cnkü

Son düzenleme:

oguzhan65

Uzman üye
27 Ocak 2010
1,202
0
tukhackteam
Bu bi Çeşit Virüsten dolayı oluşan bi hatadır Sizin yetkinizi Alıyor
Çözüm :
1- Yöntem
Başlat > Çalıştır > Regedit yazıp enterlayın
Daha sonra kayıt düzenleyin
HKEY_CURRENT_USER \\\\ Software \\\\ Microsoft \\\\ Windows \\\\ CurrentVersion \\\\ Policies\\\\ System
Kısmından DisableTaskMgr’ı silin
2- yöntem
Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp enterlayın
Kullanıcı grupları > Yönetim şablonları > ctrl + Alt + Delete seçenekleri > Görev yöneticisini devredışı bırak seçeneğini devredışı bıraktıgınızda işe yarayacaktır ...

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
Aynı virüs benim ana makinayada bulaştı internetten bunu buldum temizledim sanada yardımcı olursa ne mutlu. Kolay gelsin...
Autorun.inf, Uxdeiect.com, Cfmon.exe Amvo.exe vbs. Silme ve Kurtulma
1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
del e:\autorun.* /f /a /s /q

(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)

del c:\uxdei*.* /f /a /s /q
del d:\uxdei*.* /f /a /s /q
del e:\uxdei*.* /f /a /s /q

7. cd c:\windows\system32 komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
8. dir /a amv*.* komutunu girin.
9. Eğer amvo.exe, amvo0.dll, amvo.dll adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h amvo.exe
del amvo.exe
del amvo01.exe
del amvo02.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında amvo.exe veya cfmon.exe girdisi varsa silin.
12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile uxdeiect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.
13. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev > msconfig fonksiyonunu kullanarak başlangıç bölümünden cfmon.exe, amvo.exe gibi dosyalar işaretliyse işaretini kaldırarak uygula yapın.
14. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız bu şekilde autorun trojanından kurtulmuş olacaktır. Eğer hala trojan varsa buradaki işlemleri bilgisayarınızı güvenli kipte açarak tekrarlayın. Burada anlatılan yöntemleri uygulamak tamamen kendi sorumluluğunuz altındadır.

Dont4skmE

Üye
10 Eyl 2009
203
0
Sence Nereden Olabilir
quaqe eger explorer.exe silersem ekran simgeler kaybolur

Kayıt defterini acamıorum kayıt defterini açabilsem eger sorun halledilebilicek ancak görev yöneticisini zorlukla acıorum ama verdigin bilgileri yapıcam şimdiden teşekürler

Oguzhan senın dedigin kayıt defteri ile alakaı orayı acamıorum kardeşim sanada teşekürler ama

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
kardeşim sen explorer.exe yi kapatmayadabilrsn zaten görev yöneticin açılmıyormuş.
sen 5. basamaktan itibaren uygulamaya başla.çözülecektir inşallah.bilgilendirirsen sevinirm

ayrıca komut istemini açmayı bilmiyorsan çalıştır a cmd yazarsanda bulabilrsn kolay gelsin:)

quaqe.bx

Katılımcı Üye
21 Ocak 2010
260
0
fifa nın slinmesi doğal zaten onları silmeden virüsü kaldıramazsın..o tür virüslerin mantığı olabildği kadar yayılmak üzeredir.çok çektim ben.bütün .exe dosyalarıma bulaşmştı ve her bulaştığını silmek zorunda kaldım(silmezsen o dosyayı her açışında virüs tekrar bütün hdd ne yayılacaktır.)

bulunamadı dediği konusunda birşey bilmiyorum.bulup silmesi lazımdı.bi gariplik var ama..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.