Görüntü Sürücüsü ve Mavi Ekran Hatası

2 Şub 2015
140
0
Çook uzun zamandır bu hatalar yüzünden sinir krizi geçiriyorum, istemsizce artık bir çözüm bulma vakti geldi! Bilgisayarım yıllardır mavi ekran veriyor ve verirken de Memory Management yazıyor(her zaman değil) sorunun Ramden kaynaklandığını düşünüyorum ama sadece bu değil daha önemlisi ''Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu.'' bu hatayı oyun oynarken 5 10 dakikada bir alıyorum fakat ekran kartını takınca bu oran dakikada bire düşüyor önce donuyor tam üzerinden 10 saniye geçiyor her seferinde 10 saniye her donduğunda sayıyorum sonra siyah ekran oluyor ve 6 7 saniye sonra oyuna dönüyor yani yaklaşık 15-17 saniye kadar donuk kalıyor. Bi uyumsuzluk falan mı var veya sorun nerde olabilir? Gerçekten çok ihtiyacım var düzelmesine. 32 Bit İşletim sistemi kullanıyorum (İntelin sitesinden baktım işlemcim 64 bit destekliyor ama pc 32 bit şuan bunla alakalı da olabilir mi)

Özellikler
Anakart: ASUS P8H61-M LX3 PLUS R2
İşlemci: Intel Pentium CPU G630 2.70 Ghz
Ram: PC3-10700 4GB (667 MHz)
Harddisk: Samsung HD161HJ
Güç Kaynağı: 350W

64 Bit destekleyen işlemciye 32 bit kurulu olunca böyle şeyler olur mu yoksa sorunun onunla alakası yok mudur?

Moderatör tarafında düzenlendi:

scorpiool

Üye
4 Haz 2015
81
0
Aynı sorun bendede oldu ekran kartı anakart desteklemıyor oyun oynarken mavı ekran verse ıyı ama vermıyor sadece kararıyor ve kapanıyordu bııııı sesınden sonra kapanıyor demekkı senı ekran kartı degıstırmen gerekıyor yada sanırım formatı kendın atıyorsun baska wındows surumu ındır baska dvd yap yanı yenı ındır ondanda olabılır yada donanımını son surum kullanıyorsun ondanda olabılır

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
işlemcinin 64 bit destekleyip 32 bit işletim sistemi kurmanızın konuyla hiç alakası yok.yazılımsal bir problem olduğunu anlayabilmek için windowsu yeniden kurmanızı öneririm.alternatif olarak ekran kartınız performans ekran kartıysa power supply yetmiyor olabilir.yada ekran kartı çipi ( GPU) ve işlemci (CPU) üzerindeki termal macunları bi kontrol etmenizi öneririm belki ısınıyordur.

megat

Kıdemli Üye
24 Şub 2016
3,324
34
-
Ekran kartı güncelleştirmelerini kurmayı deneyebilirsin , olmazsa ekran kartının donanımsal bir sorunu olabilir .
Yazılımsal ise şanslısın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.