Goruntulu Konusma Uygulamasi Yapma Android Soru

20 Ağu 2017
232
0
Androidde goruntulu konusma uygulamasi yapmanin maliyeti nedir? Ornek azar uygulamasi.
Bir sunucu alip oradan verilerin akisini saglaya bilirmiyim? Kac kisinin konusmasi icin 1 sunucu yeterli?
Sunucunun ozelliklerini ram, hafiza yazarmisiniz? Onceden tesekkur ediyorum.

ByPerPer

Uzman üye
23 Mar 2018
1,986
2
95
İstanbul
Dostum eğer uygulamayı sadece türkler kullanacaksa türkiye lokasyondan sunucu alman gerek.Ama eğer sadece türkler değil diğer ülkelerde girsin diyorsan maliyeti fazla olabilir.
Aşağıdaki linkte hangi lokasyonlar var bilmiyorum ama bir incele

TIKLA GİT

Barrier

Üye
17 Mar 2019
112
0
Önemli olan sunucunun bulunduğu konum, internet altyapısı ve performansıdır.

Anlık görüntü ve sesi sunucuya, sunucudan da karşı tarafa ileteceksin. İnternet hızı ve altyapısı çok önemli burada. Global bir uygulama için tavsiyem Almanya konumlu bir sunucu alman. Sadece Türkiye içinse İstanbul vs. konumlu alabilirsin. CPU, RAM, SSD de önemli. Uygulamanı binlerce kişi şu anlık kullanmayacağından sana gidip en güçlü donanımları al demiyorum tabii ki. :) Ama standart bir sunucu donanımıyla sorunsuz kullanırsın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.