Grafik Tasarım Çalışmaları Hakkında.

Wordkllas

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,766
2
Sakarya
Herkese Merhaba.

Grafik Tasarım alanında yeni olan kardeşlerimiz,kendilerine özgü tasarımlar yapmak yerine başka yerlerden bulup çalışmaları azcık kırpıp imzalarını ekleyip forumda yayınlıyorlar. bu hem emek hırsızlığı hemde kendilerine karşı gelişmeleri açısından olumsuz bir şey.

Daha yeni olabılırler bu konuda fakat kendilerini geliştirmek için ellerinden geleni yapmaları lazım,bir wallpaper bulup üzerine yazı yazmaları bile kendi emekleri demek fakat tamamen başkasına ait çalışmayı alıp,kırpıp daha sonra imza eklemeleri ve forumda paylaşmaları çok yanlış bir davranış,örnek almak başka bir şey emek hırsızlığı başka bir şey bir biriyle karıştırmamak lazım.
daha öncede kendime ait çalışmaları dişarda başkası için yaptığım tasarımlar oldu gelip burda yayınladılar kendileri yapmış gibi..

Lütfen bu konuda elimizden bir çözüm geliyorsa yapalım.

Eksiklik bizde ise her türlü yeni olan arkadaşlarımıza yardımcı olmaya hazırım...

Sevgiler ve Saygılar.

Son düzenleme:

Leatrix

Kıdemli Üye
12 Ağu 2018
3,355
10
23
Teşkilat
Kırpıp Kırpmadığı Her Türlü Belli Oluyor Gerçek Grafiker Yani Nasıl Desem Grafikten Gerçekten Anlayan Var İse Zaten Bunu Anlar Ben Hiç Öyle Birşey Yapmadım Hiç Aklımdan Da Geçmedi Bunu Yapan Kişi Kendini Geliştirmek İçin Değildir De Şey Yani Nasıl Desem Kendini Grafiker Gibi Gösterme Çabasıdır.

thebeard

Art Director
15 Mar 2018
3,504
4
1,040
Doğru bir konu, yaratıcılıktan bahsedip çalıntı tasarım paylaşmakta farklı bir evre. Artıyı verdim :)

Wordkllas

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,766
2
Sakarya
Kırpıp Kırpmadığı Her Türlü Belli Oluyor Gerçek Grafiker Yani Nasıl Desem Grafikten Gerçekten Anlayan Var İse Zaten Bunu Anlar Ben Hiç Öyle Birşey Yapmadım Hiç Aklımdan Da Geçmedi Bunu Yapan Kişi Kendini Geliştirmek İçin Değildir De Şey Yani Nasıl Desem Kendini Grafiker Gibi Gösterme Çabasıdır.

Evet,bir kaç defadan fazladır denk geliyorum böyle çalışmalara gerektiğinden fazla sessiz kaldım bu konuda yazmak istedim artık.hem kendileri için hemde forumun Grafik Tasarım Bölümüne olumsuz etkisi var. deminde denk geldim.

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
WK öncelikle eleştirin için teşekkürler

bu şekilde (Ç)alıntı tasarım gördüğünüz zaman link ile yani kanıtla ihbar ederseniz gereğini mutlaka yaparız, direkt çalıntı tasarım yazıp ihbar etmeyin link bırakın gerekli işlem yapılır uyarılır devamında üyeye uzaklaştırılma cezası verilir

Emeklerinize sahip çıkmaya çalışıyoruz, çalışacağız

Saygılarımla //

Wordkllas

Uzman üye
31 Ağu 2014
1,766
2
Sakarya
WK öncelikle eleştirin için teşekkürler

bu şekilde (Ç)alıntı tasarım gördüğünüz zaman link ile yani kanıtla ihbar ederseniz gereğini mutlaka yaparız, direkt çalıntı tasarım yazıp ihbar etmeyin link bırakın gerekli işlem yapılır uyarılır devamında üyeye uzaklaştırılma cezası verilir

Emeklerinize sahip çıkmaya çalışıyoruz, çalışacağız

Saygılarımla //

İlginiz ve Anlayışınız için teşekkür ederim...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.