Çözüldü Grafik Tasarım Program Önerisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xocka

Yeni üye
1 Ara 2018
45
0
Türkiye
Merhaba THT ailesi iyi günler. Bugün sizden grafik tasarımda hangi programı kullanmalıyım, bu konuda yardım istemeye geldim. Ben kendi sitem için ve özel olarak yapıp satmak için grafik tasarım öğrenmek istiyorum. Yeni başladım ve hem zevk olsun hem de kendime yararı olsun istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

DrMicex

Üye
29 May 2019
72
0
Disneyland
Temelden başlamanı öneririm.;
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=NJj70O2OASs"]https://www.youtube.com/watch?v=NJj70O2OASs[/ame]

xavier eckert

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
16 Tem 2016
1,636
288
Sadece hobi için shop yapmak istiyorsan Adobe Photoshop Cs6 lite indir yeter. Ama logo yapmak profesyonel işlere de imza atmak istiyorum dersen en başta Illustrator sonra Corel Draw, Adobe XD gibi programları öğrenmen gerek.

Ek olarak grafik satmak istiyorum demişsin.Sağlam hayal gücü gerektirir yani özgün olmalısın ayrıca photoshop cs6 ile yapamazsın yukarda dediğim programlardan en azından Illustratorü iyi düzeyde bilmen gerekiyor

Son düzenleme:

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,985
1
122
Photoshop artık yaygın bir standart. Tercihin Photoshop olursa çok iyi olur, illüstrasyon da öğrenirsen grafik tasarımda iyi yerlere gelebilirsin.

Ayrıca Photoshop'un açık kaynak alternatiflerine göz atabilirsin. GIMP vardı, o da pek kapsamlı bir program, her ne kadar ben alışamasam da, belki senin işini görür. Yine de Photoshop daha pratik kuşkusuz...

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
163
Öncelikli olarak ne yapmak istediğini ne yapabildiğini nelere becerin olduğunu tespit etmelisin. Bu tespitin ardından örneğin ; logo tasarımı, pano, afiş vs. ile uğraşacaksan kesinlikle İllustrator- Mobil tasarım yapacaksan XD, web tasarım yapacaksan İndesign. Fotoğrafçılık alanında çalışma yapacaksan; Photoshop üzerine yoğunlaş. Video edit video proğramlama yapacaksan; after effect kullanmalısın. Kendini geliştirmen için sık sık youtube'daki eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.