Grand Theft Auto 3(gta 3) Tek link+Trainer+Tr Yama+Hileleri

alkocasas

Yeni üye
11 Nis 2008
30
3
]
51XE2JH86HL._SS400_.jpg


gta3_911gt3_front_640x480.jpg


GTA3-StauntonGarage.jpg


gta3_large.jpg


gta3pc_073.jpg


gta-3-0zio-view.jpg


Oyun İncelemesi:

Grand Theft Auto diyince aklıma birçok şey geliyor. Ama en önemlisi bir oyunda yapılamayacak herşeyin bu oyunda yapılması. Hiçbir oyunda sizi bir şehre bırakıp "istersen taksicilik yap para kazan, istersen adam öldür para kazan, istersen mafya için çalış para kazan" demiyorlar. İşte burada GTA farkı hemen gözümüze çarpıyor. Koskoca bir şehir ve canınız ne isterse onu yapmakta özgürsünüz.

GTA Özgeçmişi

GTA ilk defa PC&l039;ler için 1997 yılında çıkmıştı. Tepeden görünüş bir adamı yönetmek ilk başka kimseye çekici gelmemişti. Ama oyunu oynayıp amacın hiçbirşey olduğunu görünce oyunun binlerce kopyası satıldı. Daha sonra GTA 2 çıktı. İşte o zaman ciddi anlamda yer yerinden oynadı. Çok daha gelişmiş bir grafik motoru ile inanılmaz bir oyun olmuştu. Artık GTA herkezde bir alışkanlık haline gelmişti ve merakla GTA 3&l039;ün nasıl bir oyun olacağı konusunda kulaktan kulağa dedikodular yayılmaya başlamıştı.

Üç Boyut mu? Harbi mi?

GTA 3&l039;ün belkide en önemli özelliği 3 boyutlu olması. Çoğu kişi GTA&l039;nın bu noktaya geldiğinde 3 boyutun oyunu bozacağını düşünüyorlardı. Ama çoğu kişi yanıldı. Çünkü böyle grafikler beklemiyordu. Arabalar, insanlar, binalar inanılmaz dizayn edilmiş. Tabiki bu derece bir oyunun Loading ekranı rahat 30 dakika sürer diyede hiç kafanızı yormayın çünkü yaklaşık 20 saniyede yüklüyor ve oyun içinde başka bir Loading yapmıyor. Karakterin 3 boyutlu olması gerçekten güzel olmuş. Ama illaki ben tepeden görmek istiyorum nostalji olsun diyenler de unutulmamış. Kamera açısını değiştirip (c) tepeden görünüş ile oynamak mümkün.

Liberty City

GTA 2&l039;yi gördüğümde şehir gerçekten abartı büyük gelmişti. Çoğu zaman kaybolur yolu bulmaya çalışırdım. GTA 3 bu konuda üşenmemiş ve inanılmaz devasa bir şehir yapmış. Oyunu ilk başladığımızda sadece 1. bölümünü oynadığımız şehirin 3 bölümün sadece 1. olduğunu düşününce hala daha inanasım gelmiyor. Bu sefer şehire pek çok şey eklenmiş. Eski sürümlerde olmayan Hava Alanı, Baraj ve birde Liman var. Şimdi bunları koymuşlar ama bizim ne işimize yariycak demeyin yazının devamını bekleyin. Ayrıca şehirde zaman zaman Yağmur, Sis gibi doğal olaylarda oluyor ve yaptığınız işi engelleyebiliyor. Mesela kovalamalı bir görevde yağmur yağması işi iyice zora sokabiliyor. Böyle durumlar için görev almadan önce yağmurun durmasını beklemek gerekiyor. Liberty City bize birden çok iş olanağı sunuyor. Bir taksi çalıp taksicilik yapabilir, polis arabası ile suçluları kovalayabilir, ambulans ile yaralıları taşıyabilir hatta ifaiye arabası ile yangınları söndürebilirsiniz. Seride bulunan arabaya bomba takan yerler, boyayan tanınmiycak hala getiren yerler vede silah aldığımız yerler GTA3&l039;dede var. Yanlız bu yerleri ezberleniz gerekiyor çünkü göreviniz olmadıkça bu yerler haritada özel olarak işaretlenmiyor. Şehirde artık gece gündüz kavramıda var. Bence çok iyi ayarlanmış. Sağ üst köşedeki saate göre akşam, gece veya gündüz oluyor.

Yürümek mi?

GTA bilindiği gibi onlarca arabayı çalıp yürüme derdinden kurtulduğumuz bir oyun. GTA 3&l039;te bu olay dahada genişletilmiş. Artık gitmek istediğimiz bir yere araba dışında Tren, Metro, Bot gibi şeylerlede gidebiliriz. Ha birde Uçak var ama kullanıp kullanılamadığı süpriz kalsın. Eskisinde olduğu gibi GTA3&l039;dede arabalara çok özen gösterilmiş. 50&l039;den fazla araba çeşidi var. Herbirinin ayrı özellikleri var. Bazısı çok hızlı giderken yola tutunamama gibi eksileri var mesela.

Hepinizi Öldürücemmmmm!

GTA&l039;nın belkide en çok sevilen tarafı şehri dağıtmaktır herhalde. Elinize aldığınız bir silah ve hızlı bir araba ile bunu yapmak gerçekten çok zevki. Seride olduğu gibi bu oyundada bir yayayı ezdiğinizde yada kötü birşey yaptığınızda polis sizi gözetim altına alıyor. Ekranın sağ üst köşesinde polisin sizi ne kadar sevdiğiyle(!) ilgili bir gösterge var. İlk 2 yıldızı almak çok basit. Arabanızla 4-5 kişi ezdiğinizde direk 2 yıldız veriliyor. 2 yıldız demek polisler sizi arıyorlar demek. Gördükleri yerde direk silaha davranıcaklar demek. Eğer dahada abarıp 2-3 polis daha öldürürseniz 3 yıldızınız oluyor ve işte o andan itibaren polisler allah yarattı demeden hatta sivilleri düşünmeyip üstlerinden geçerek size saldırmaya başlıyorlar. Bazı yollara ufak barikatlar kuruyorlar. Bu arada sesleri dinlerseniz sizi bir polis helikopterinin izlediğini de fark edersiniz. Bu andan itibaren eğer 1-2 polisi arabasıyla birlikte havaya uçurursanız 4. yıldızınız ile beraber SWAT ekibi sizi karşılıyor. SWAT&l039;lar polislerden biraz daha iyiler. Ama arabalarını çalıp kaçmak hiçde zor değil. Bu arada SWAT arabalarının zırhlı ve 100 armor&l039;lu olması işimize gelmiyor değil. Burdan itibaren artık oyunda adrenalin hat safhada. 5. yıldızı almanız ile peşinizde artık FBI var. FBI&l039;ların çok hızlı ve sağlam arabarı var. Ayrıca sizden daha sapıtıklar. Sırf sizi yakalamak için sokaktaki insanlar hatta kendi adamları dahil rahatlıkla üstlerinden geçebiliyorlar. 6. yıldızı almaya başardıysanız bence bir doktora görünün derim ben :). Artık peşinizde ordu kuvvetleri var. Kamyonlardan kaçmak sorun olmuyor ama Tanklar biraz sorun yaratıyor. Size dokunmasıyla altında can vermeniz sadece 2-3 saniye alıyor.

Sona Yaklaşırken....

Sağlık olayıda eskisi gibi değil. 100 olan sağlığımız kurşun yedikçe azalıyor. Şehrin farkı yerlerinde sağlık arttıran paketler var. Birazda görevlerden söz etmek istiyorum. Oyunda 73 adet görev var. Tabiki taksicilik veya itfaiyecilik buna dahil değil. GTA ile bütünleşmiş bomba işlerinden bir arkadaşımızın kız arkadaşına taksicilik bile yapıyoz. Bunların dışında tabiki gizli görevlerde var. Eskisi gibi ücra köşelerdeki arabaları çalarak alıyoruz bu görevleri. Mesela bir tanesinde küçük radyo kontrollü bir araba ile banka arabalarını uçurmanız isteniyor. Bunun dışında çok ilginç görevlerde var. Bir görevinizde hızlı bir araba alıp şehirde düzenlenecek yarışa katılmanız isteniyor. Gerçekten çok iyi düşünülmüş. Müzikler ise gene harikalar. Zaten GTA bence müzikleri ile çok ses getirmişti. GTA3&l039;de bu olaya devam etmiş hatta devam etmekle kalmamış abartmış. Bilindiği gibi her arabaya bindiğinizde farkı bir istasyon çıkıyordu. GTA3&l039;de bu istasyonları değiştirebilme gibi bir özellikte verilmiş. Toplam 9 farkı istasyon var. Bu arada çok dikkatimi çeken bir istasyon var. Chatterbox FM. Burada devamlı konuşmalar, talk-showlar yayınlanıyor. Dinlerken gerçekten bir Türk istaysonu dinler gibi hissettim kendimi. Ayrıca artık bir çağrı cihazınada sahibiz. Mesela silah satan yere yeni bir silah geldiğinde yada stokta yokken değildiğinde size "silahlar geldi bi ara uğra" şeklinde bir mesaj çıkıyor. Tabi sadece bu değil yeri geldiğinde büyük babalardanda bu yol ile görevler alabiliyorsunuz.

Son Sözler :

Gta serisi herkezin bağımlılıkla oynadığı bir seri idi. GTA3 bunu dahada ilerletti. Oyunun artık 3 boyutlu olması inanılmaz güzel. Bol çeşit görevler, çok sıkı müzikler, kullanılcak onlarca çeşit araçta cabası. Bence seriyi oynayanlar için mükemmel bir devam oynamayanlar için ise güzel bir başlangıç olabilir. Şehrin devasa olmasına alışmak biraz zaman alabiliyor. Özellikle silah satan yerlerin ezberlenmesi gerekiyor. Çünkü bu dükkanlar dışında silah bulmak çok zor. GTA3 çok iyi bir makinede istemiyor. Poligonlar çok düşük tutulmuş. Ama buna rağmen grafikler bir harika. Şiddet ile tavsiye edilir.


Hileler:

Oyun sırasında aşağıdaki kodları yazın:

GUNSGUNSGUNS - Tüm silahlar (Kodu arka arkaya yazarsanız mermi verir)
IFIWEREARICHMAN - Para verir
GESUNDHEIT - Tam sağlık verir
MOREPOLICEPLEASE - Maksimum aranma seviyesi
NOPOLICEPLEASE - Daha az aranma seviyesi
GIVEUSATANK - Tank verir
BANGBANGBANG - Görüş alanınınzdaki tüm arabaları patlatır
ILIKEDRESSINGUP - Yeni giysi
ITSALLGOINGMAAAD - Çılgın insanlar
NOBODYLIKESME - İnsanlar sizden nefret eder
WEAPONSFORALL - İnsanlar herkesle kavga eder
TIMEFLIESWHENYOU - Zaman hızlanır
BOOOOORING - Oyun hızlanır
TURTOISE - Çelik yelek verir
SKINCANCERFORME - Hava düzelir
ILIKESCOTLAND - Hava bulutlu olur
ILOVESCOTLAND - Hava yağışlı olur
PEASOUP - Hava sisli olur
MADWEATHER - Saat hızlanır
ANICESTOFWHEELS - Arabalar görünmez olur (Lastikler hariç)
CHITTYCHITTYBB - Arabalar için yerçekimi azalır
CORNERSLIKEMAD - Dönüşleriniz çok etkili olur
NASTYLIMBSCHEAT - Daha fazla kan


f55149678.gif


Tr Yama Ve Trainer İçin Tıkla...


Not:Tr yamanın kurulumu
tr yama arşivinin içinden çıkan american.gtx dosyasını oyunun içindeki text dosyasına kopyalamanız yeterli

%100 Bitmiş Save Game İçin Tıklayın...

Save Gamenin Kurulumu:

Rar&l039;ın İçinden Çıkan Dosyayı Belgelerim İçine Atın Ve Çıkan Soruya Evet Diyin..

http://www.filefactory.com/file/c0698a/

Hepsinin Rar şifresi:www.oyuncehennemi.com (radyo için istediğiniz müziği mp3 klasörüne koyun çalacaktır)
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.