GNU/Linux Grub Rescue Çok Zor Bir Hata Aldım

AYTGMN

Üye
14 Ocak 2019
154
0
Arkdaşlar merhaba pc de parrot vardı siliyordum bi bölümü win 10 dan sildim yeniden başlattığımda grub rescue moduna girdi önceden de olmuştu ama nasıl yaptım hatırlamıyorum ama aynıydı videoları izledim yaptım hangisini linux sistemi olduğunu arıyorum ama biri hariç hepsi unknown file system geri kalanı da No such partition yazıyot n'olur yardım edin lütfen.:uzgun:uzgun

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
MBR yi bozmuşsun. Dual Boot olarak kurduğun sistemleri disk üzerinden silmek bir işe yaramaz. Çünkü MBR her iki sistemi de kapsar. Bu nedenle bir daha kaldıracağın zaman Boot Repair içindeki Uninstaller OS adlı yazılımı kullan.

Çözümüne gelirsek; MBR yi tamir etmek için Boot Repair adlı sistemi kullanabilirsin. İkinci yol ise Windows DVD/USB format atarmış gibi ama format atmadan sadece onarım yaparak Windwos işletim sisteme dönebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.