[GÜNCEL] İnstagram - Login sorunu ve Takipçi Gönderme Sorunu Açıklama

nurullahtr

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
575
0
Malatya
Konu Forum Kullarına Göre Düzenlenip Yeniden Açılmıştır.

Uzun süreli bir çalışmanın ardından edindiğim bilgilerdir.Lütfen Konunun tamamını okumadan yorum yapmayınız.

Kasım ayının son haftalarından beri yaşanan bu sorunu uzun uğraşlar sonunda çözdüm ve bu bilgileri sizlerle paylaşacağım.

- YAPILAN TEST BÖLÜMÜ -
Kullandığım hostinge *İSİMSİZ* olarak ad veriyorum.
Öncelikle rahatlıkla 6-7 firmadan sponsor hostingleri aldım ve tek tek denemeler yaptım. Hemen hemen hepsi bilindik firmalardır.Tamamen aynı scriptleri kurup hepsinde test ettim gerek VPN olsun gerek farklı tarayıcılarda tek tek denemeler yaptım ve Sadece bir hostingde çalıştığına şahitlik ettim . *İSİMSİZ* hostingde kurup denediğimde login sorunu yoktu ve takipçi atmadada sıkıntı yoktu . Kimileri bunu hostinge bağlamıyor kullanılan scripte bağlıyor böyle birşey yoktur emin olun birsürü script denedim .

-ÇOK BİLİNEN YANLIŞLAR-
1- Sorunun scriptle herhangi bir alakasının bulunduğunu düşünmüyorum sonuçta SMM panel kullanmıyoruz ikisi birbirinden farklı şeyler .
2- Proxy kullanmanın sorunu çözeceğine inanıyorum . Hostunuzda proxy olması gerekir buda çok zordur.
3- SSL sertifikası ile alakası vardır. Ancak bilinen yanlış SSL olursa çalıştığı yönünde , bence SSL olmazsa daha rahat panelinizi kullanabilirsiniz. Çünkü ben bir panelimde SSL kurmadan önce member bölümüne giriş yaparken Avast phispingden dolayı uyarı veriyordu ancak SSL kurduktan sonra böyle bişey olmadı . Yani sistem bozuldu SSL tavsiye etmem !

- KANITLAR -

Yukarıdaki iki resim de kendi panelime aittir. Yaklaşık 5 günlük paneldir . Denemek istiyen arkadaşlar pm atarsa panelin linkini veririm.

SCRİPTİN YAPIMCISI TARAFINDAN GELEN AÇIKLAMA ;
http://www.turkhackteam.org/instagram/1637257-instagram-begeni-takipci-aciklamasi.html#post7706121
BEĞENİ VE TAKİPÇİ YOLLARKEN PROXY KULLANMANIZ GEREKİR !

! ÖNEMLİ !

Arkadaşlar emin olun birçok instagram panelin kaynak kodlarını inceledim ve çok uzun uğraşlar verdim edindiğim bilgiler bukadar yorum olarak düşüncelerinizi paylaşırsanız çok güzel olur . Hepinize iyi forumlar... LÜTFEN HOSTİNG'İ İSTEMEYİNİZ.

Son düzenleme:

valisto

Üye
16 Haz 2014
217
1
ilk başta mertcodex arkadaşımız söylemişti bunu ve ben inanmamıştım sonra en bilindik hosting firmalarından biri ve cidden alakası varmış hosting script mcript hikaye inanmıyodum ama denemiştim ve oldu düzeldi bendede

nurullahtr

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
575
0
Malatya
ilk başta mertcodex arkadaşımız söylemişti bunu ve ben inanmamıştım sonra en bilindik hosting firmalarından biri ve cidden alakası varmış hosting script mcript hikaye inanmıyodum ama denemiştim ve oldu düzeldi bendede

işine yaradıysa teşekkür etmeyi unutma , mertcodex'den önce ben paylaşmıştım bu arada konum silindi.

MBeyTHT

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,257
6
Hosting ile alakasız bir durum.

Bir scriptin işlevini belirleyip orayı devre dışı veya pasif duruma getiremez,aksine suspend dediğimiz askıya alırlar başka bir işlevide yoktur.

if( $this->settings->get("ip") == NULL )
{
$this->settings->set("ip", "78." . rand(160, 191) . "." . rand(1, 255) . "." . rand(1, 255));
}

lokasyonun artık çalışmamasıdır neden,rand değerleri veya belirlenen ip düzenlenirse o ip üzerinden değil de başka ip üzerinden girecektir ve sorun kalkacaktır.

valisto

Üye
16 Haz 2014
217
1

Bir scriptin işlevini belirleyip orayı devre dışı veya pasif duruma getiremez,aksine suspend dediğimiz askıya alırlar başka bir işlevide yoktur.

{
$this->settings->set("ip", "78." . rand(160, 191) . "." . rand(1, 255) . "." . rand(1, 255));
}

lokasyonun artık çalışmamasıdır neden,rand değerleri veya belirlenen ip düzenlenirse o ip üzerinden değil de başka ip üzerinden girecektir ve sorun kalkacaktır.

öm gelirmisiniz

nurullahtr

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
575
0
Malatya

{
}

böyle birşey in olacağını sanmıyorum çünkü hosting değiştirip deneyebilirsiniz her girişinizde instagram farklı bir lokasyon veriyor yani hostinginiz lokasyonu nerdeyse orayı gösterir . Örneğin önce istanbul gösterirken hosttan sonra Mersin gösteriyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.