Günlerdir telefon alacağım ancak bir türlü alamadım arkadaşlar

kral4fero

Üye
5 Eyl 2009
96
0
Huawei P30 = 4500 tl.

Huawei Nova 5T = 4000 tl.

Realme x2 pro = 4900 tl.

Şimdi ben bir telefona çok çok yüksek paralar vermek istemiyorum. Ama istiyorum ki sıfır olsun, garantili olsun, kaliteli olsun. Özellikleri de beni tatmin etsin. Bu yüzden de fiyat performans telefonlarına göz atıyorum. Bu üç telefon arasında kaldım karar veremiyorum.

Huawei P30'u tercih etme sebebim = Kamerası çok iyi. İşlemcisi de kirin980 ve her türlü oyunu kasmadan donmadan ısınmadan açabiliyor. Ayrıca az da olsa toza ve suya dayanıklı. Antutu puanları yüksek. Tasarımı çok hoş.

Huawei P30'u tercih etmeme sebebim = Ekran içi parmak izinin düzgün çalışmadığı söylentisi. Ayrıca arka kameraların çok çıkıntılı olması. (Kılıfla kapanır mı bilmiyorum.) Ayrıyeten fiyat da malum. 3500 falan olsa çok iyi olurdu.

Huawei Nova 5T'yi Tercih Etme Sebebim = Şüphesiz ki fiyatının diğerlerine göre daha ucuz olması ve mor renklisinin tasarımı. İşlemcisi p30 ile aynı. Oyunlarda falan bir sıkıntısını görmedim. Kamerası da bu fiyata bayağı iyi. Parmak izi yanda ve aşırı iyi çalışıyor.

Huawei Nova 5T'yi Tercih Etmeme Sebebim = Ekran kalitesinin kötü olması. 3.5 mm kulaklık girişi olmaması. Toza ve suya hiçbir dayanıklılık sağlamaması.

Realme x2 Pro'yu Tercih Etme Sebebim = İşlemci olarak snapdragon 855+ kullanması. Ekran teknolojisi çok iyi. Çok hızlı şarj oluyor. Isınmıyor ve performansı çok iyi. Antutu puanı da diğer iki telefona göre çok yüksek zaten.

Realme x2 Pro'yu Tercih Etmeme Sebebim = Suya ve toza karşı dayanıklılık olmaması. Diğer iki telefona göre daha ağır olması (199 gr.). Kamerasının, özellikle ön kamerasının diğer iki telefona göre az özellikli ve daha kötü olması. Ve en büyük sebep de fiyatı.

Evet arkadaşlar durumum böyle. Aslında bir telefona 4000 liralar vermemem gerekir ama uzun süreli kullanmak istiyorum. Bu sebeple de alcaksam iyi bir şey alayım diyorum. Sonuçta 6 senedir Sony xperia z2 kullanıyorum. Kafamda aslında x2 pro2yu eledim çok pahalı diye. P30 ile nova 5t arasında kaldım. Kamera, su ve toza karşı dayanıklılık ve daha iyi bir şarj için 500 lira farkla p30 mu almalıyım yoksa nova 5t alıp geçmeli miyim bilmiyorum.

Ayrıca P30'un arkadaki kamera çıkıntısı kılıf ile kapanıyor mu, düşerse zarar verir mi bunu merak ediyorum açıkçası. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.