Güven Sağlamak | nekrotizan | SMK

nekrotizan

Yeni üye
14 Şub 2019
7
0
Winterfell
GÜVEN SAĞLAMAK
Eğer bir Sosyal Mühendis iseniz karşınızdaki kişiye güven sağlamak çok önemlidir. Neden mi? Çünkü kabaca söylemek gerekirse insanın kanına girdiğin zaman işler daha da çok kolaylaşır. Tabii ki kanına girmekle de yetmiyor. Kanına girdikden sonra, kanında özgürce süzüleceksin! Öyle bir raddeye gelecek ki durum artık istediğin bir bilgiyi sorduğun zaman sana kendi ağzıyla verecek bilgiyi. Tabi bunun için yapmanız gereken bir kaç madde var onları sıralayacağım şimdi arkadaşlar;

1. Madde

Öncelikle kurbanınızı belirleyeceksiniz. Belirlediğiniz kurbanla konuşmayı başlatmak için öncelikle sanki bir eşya satın alacakmışsınız gibi (farklı bir seçenekte yaratabilirsiniz) kişiye yazacaksınız. Kişi size geri dönüş yaptığı zaman büyük ihtimalle ''Pardon?, Yanlış kişiye yazdınız galiba?'' gibi sorular soracaktır. Siz de ''Hay aksi yanlış oldu kusura bakmayın'' gibisinden bir cümle kuracaksınız. Sonra kişiye tanışmak için isminizi söyleyeceksiniz ''Kusura bakmayın bu arada ben x kişisi'' gibisinden. Karşıdaki kişi sizi kırmamak için devam edecektir konuşmaya. ''(Açık alan: Vicdan)'' Tanışdıktan sonra klasik sorular sorup devam edeceksiniz. Bu sorular tanışma için önemli sorulardır arkadaşlar (yaşınız nedir, nerelisiniz vb.) Tanışmadan sonra ortak yönlerinizden bahsedip kurban ile arkadaş olmaya çalışacaksınız. Arkadaş olduktan sonra kurban ile uzun bir geçmiş oluşturup kendinize acınacak bir Sahte Cv oluşturacaksınız ve 1 kaç ay kurbanın yanında olacaksınız. (Sahte CV hakkında bilgi almak için buradaki linke ulaşabilirsiniz; https://www.turkhackteam.org/sosyal...e-cv-hazirlamak-mrnights-smk.html#post8649663)​

2. Madde

Asıl vurgunu yapacağınız kısıma geldik şimdi. 1, 2 Ay'ın sonunda kurban artık size bel bağlamaya başlar. Ve ona güvendiğinizi düşünmek ister. Bu sırada sizin Sahte CV yaratıp kurbanı derinden etkilemeniz gerekir. Örneğin ''Bundan 1 yıl önce babam araba kazası geçirdi ve eve ben bakıyorum'' Gibisinden. Kısaca karşınızdakini derinden üzecek bir Sahte Cv yaratmanız gerek. Karşınızdaki insan çok fazla üzüldüğü zaman zor zamanlarda gibi görünmeniz gerekecek. Karşınızdakinin anlamayacağı şekilde kendinizi acındırın. İşte bu olaylardan sonra artık kurbanın kanına girdiniz arkadaşlar tebrikler rahat rahat yüzebilirsiniz artık kanın içinde. Geriye sadece kanı emmek kaldı arkadaşlar.

Son Madde

Arkadaşlar şimdi asıl kilit noktaya geldik. Eğer karşınızdakine gerçekten güveni tam sağladığınızı düşünüyorsanız Sosyal Mühendislik hünerlerinizi konuşturma vaktiniz gelmiş demektir. Sağlam bir yalan düşünün... Çok sağlam olmalı, delillerle, kanıtlarla sağlamlaştırabileceğiniz bir yalan. Bu yalanın template'ini ayarlamanız gerek arkadaşlar. Ne kadar iyi altyapı, o kadar inandırıcı olabilmek demektir. Gerekli bilgilere ulaşmak istiyorsanız size ufak bir örnek vereyim. Mesela bir kafedesiniz ve yanınıza para almadan gittiniz arkadaşınızla. Hesap geldiği zaman arkadaşınıza ''Tüh! cüzdanımı evde unutmuşum'' gibisinden bir yalan söyleyerek onun hesabı kredi kartı ile ödemesini sağlamaya çalışırsınız (Tabii ki nakit çıkardığı yerlerde işe yaramaz kredi kartından ödeme yapana kadar uğraşın) ödemeyi yaparken kredi kartı bilgilerini izleyin yazdığı şifreyi falan. Şifreyi öğrendikten sonra geriye kredi kartını almak kaldı. Arkadaşınızı sarhoş olabileceği bir yere götürün ve sarhoş edin. Aşırı sarhoş olduğu zaman onu eve bırakma bahanesi ile eve götürün. Götürmeden önce sakin bir yerde cüzdanını alın ve kredi kartının ön ve arka fotografını çekin. Bu kadar arkadaşlar artık karşıdaki kişinin güvenini kazanarak gereken bilgileri ele geçirdiniz tebrikler.

Son düzenleme:

nekrotizan

Yeni üye
14 Şub 2019
7
0
Winterfell
Akıcı bir şekilde anlatmışsın yazı renkleride çok iyi.
Teşekkür ederim hocam renkler konusunda pek uğraştığımı söyleyemem :)

Şu yazıların boyutunu küçült ya :): Güzel olmuş ama üşenmedim okudum.
Teşekkürler hocam sağolun yorumlar benim için değerli :)

Açıklayıcı bir şekilde konuyu detaylıca anlatmışsın çok iyi olmuş.
Hocam biraz açıklamaya çalıştım elimden geldiği kadar beğenmenize sevindim :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.