Güvenli E-Ticaret ?

Cre4ToR

Katılımcı Üye
2 Tem 2016
772
1
Miami
Merhaba arkadaşlar. Biliyorsunuz ki Letgo, Sahibinden tarzı uygulamalar sayesinde alıp/satabiliyoruz. Fakat bu işin güvencesi nerde? Az önce internette Sahibinden üzerinden dolandırılan birini gördüm. Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kacamax

Katılımcı Üye
29 Nis 2012
657
1
Sivas / 58
Iste o yüzden bulundugunuz lokasyondan baska sehirden böyle yerlerden alisveris yapmayi tavsiye etmiyorlar. Gidip görüp alacaksin. Almadan öncede ürünün durumunu kontrol etmis olur sonrasinda basina agrilar girmez. Benim görüsüm bu yönde

tantacodar

Yeni üye
1 Tem 2018
48
0
Bu konularda pek uzman olmasam da sana yardım etmeye çalışacağım.

Şimdi Letgo gibi ticari alış/satış sitelerinde adresini verdiğin için saldırgan birisi senin kişisel adres bilgilerine ulaşabilir. Veyahut adres bilgin satın alırken gözüktüğü için fiziksel olarak sana herhangi bir zararda bulunabilir. Bu sahibinden için de geçerlidir.

veya daha kapsamlı bir bilgi vermek gerekir ise;

Ürünü sadece sanal ortamda gördüğün için, ürünün paketlenmesi ve resimleri yanlış olabilir. Yani kısaca dolandırılabilirsin. Fakat bunu letgo için söylemem pek doğru olmaz. Daha çok diğer siteler için söyleyebilirim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.