Güvenli internet ayarını nasıl kapatırım?

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
PC ye indirdigim programdan hergun film,dizi falan izliyorum normalde ama bugun gırınce herhangi birseyden dolayi engellenmis tarzinda Uyari cikiyor ve hicbirsey acilmiyor programda sonradan baska bildirim geldi Guvenli Internet diye boyle bisey varmis yani
GUVENLI INTERNET seyini nasil kapatabilirim ? telefonda fln bisey olmuyor sadece bilgisayarimda boyle.. GOOGLE icin VPN kullanip yinede hallediyorum ama PC ye indirdigim uygulamalarin cogu bunun yuzunden calismiyor. BUNU nasil halledebilirim yardim lutfen
NOT : WIFI ye komsudan baglaniyoruz modem bizim degil
2 NOT : AZ ONCE bu foruma yani THT ye bile giremiyodum VPN acinca girebildim....

Moderatör tarafında düzenlendi:

S0ftware

Katılımcı Üye
18 Nis 2019
262
0
Belarus
Cevap: Guvenli Internet ?? kaldirma

hocam wifiye komsudan baglaniyorum ve bugun Guvenli Internet diye birsey yuzunden bicok website be program acilmiyor
bu Guvenli Internet illetini nasil kaldirabilirim onu soruyorum
Googleye yazin cikiyor zaten

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
S0ftware
güvenli interneti kendi internetiniz değilse kapatamassın , anca kendi adına internet olup, örneğin türk telekom diyelim, telefona yüklediğin online işlemler uygulaması ile güvenli interneti kullanıcı adı şifre ile girip kapatabilirsin, yada müşteri hizmetlerini türk telekom ben ortalama 4 dk baglanıp kapatabiliyorum , benim kapalı, yani hat sahibi demesi lazım, yada hat sahibinin telefonundan kapatabilirsin uygulaması ile , verdiğim türk telekom örneği ben bu şekilde kapatıyorum, diğer alt yapı hizmetleri ise müşteri hizmetleri ile görüşmesi lazım hat internet sahibinin

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba,
İnternet kullanımı ortak mı yoksa haberleri olmadan mı yapıyorsunuz? Eğer ortak bir kullanım söz konusu ise internet servis sağlayıcınızı arayarak "güvenli internet adlı bir uyarıdan ötürü bağlanamıyorum" şeklinde sorununuzu ifade ederseniz en iyi yardım sağlanacaktır. Eğer ortak değilse zaten bu kullanım pek uygun olmayacaktır. İyi forumlar geçirmeniz dileğiyle. :drunk

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
interneti ortak kullaniyoruz haberleri var yani sagolun bilgi icin musteri hizmetleri ariycam

Estağfurullah umarım sorununuz çözülür. Fakat bu tarz durumlarda internet sağlayıcısının müşteri hizmetlerine danışmak hep aklınızda olsun daha önce pc'deki bir DNS sorunumu servis sağlayıcılarının müşteri hizmetleri ile çözmüştüm. :hosnut

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
1
114
uzay
Merhabalar, siz kapatamazsınız ama engelli atlayabilirsiniz diye biliyorum. Kapatmak için "internet servis sağlayıcınızı" ile görüşmelisiniz ancak onlar yardımcı olabilir. İyi forumlar dilerim..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.