Güvenlik Kameramız İzleniyor yardım

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
Merhaba Arkadaşlar . Babamın iş yerine uzun zaman önce kurdugumuz güvenlik kamerasını bi çalışan işçi şifresini felan bildiği için izliyordu fakat şimdi o işçi çıktı ama hala izliyor güvenlik kamerasını cepten . şifreyi nasıl değiştirebilirim izlememesini nasıl engelliye bilirim izlememesi için neler yapmam lazım acil yardım lütfen

zeroero

Üye
15 Şub 2011
58
0
kameraya baglanmanın bir cok yolu mevcut acıkları falan biri izler yada ip adresini bilen biri terminalden girebilir local baglanti kurmasi demek o kamerayi izleyebilir veya devre disi birakabilir. Ben okulun kamerasini gun boyu kapattigimi bilirim. Ertesi gun teknisyen mi ne gelmisti hemen tekrardan kapattim sonuc itibari ile kamera degistirildi. Yani cozum olarak sana ne sunabilirim Local yada terminalden girisleri tespit etmelisin. Engellemek icin mac filtreleme falan koy elbet terminalden giriyordur kanera modem uzerindende geciyorsa eger modem aciklarini kapatmalisin modem uzerinden gecen kamera modem aciklari uzerinden girinilebilir. Modem uzerinden izlenmesi tercih ediliyorsa eger firewall acik demektir acik firewall ve port uzak baglantiyi ve telneti destekleyebilir buda bilir kisinin girebilmesi demek.

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
kameraya baglanmanın bir cok yolu mevcut acıkları falan biri izler yada ip adresini bilen biri terminalden girebilir local baglanti kurmasi demek o kamerayi izleyebilir veya devre disi birakabilir. Ben okulun kamerasini gun boyu kapattigimi bilirim. Ertesi gun teknisyen mi ne gelmisti hemen tekrardan kapattim sonuc itibari ile kamera degistirildi. Yani cozum olarak sana ne sunabilirim Local yada terminalden girisleri tespit etmelisin. Engellemek icin mac filtreleme falan koy elbet terminalden giriyordur kanera modem uzerindende geciyorsa eger modem aciklarini kapatmalisin modem uzerinden gecen kamera modem aciklari uzerinden girinilebilir. Modem uzerinden izlenmesi tercih ediliyorsa eger firewall acik demektir acik firewall ve port uzak baglantiyi ve telneti destekleyebilir buda bilir kisinin girebilmesi demek.

mobil android uygulamasından giriyor .

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0

local yada terminalden girişleri nasıl tespit edebilirim daha açık olurmusunuz anlıyamadım ? ve maç filitleme nasıl koyucam ki ? büyük iş yerinin kamerası bu .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.