Güvenlik Kamerası

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Bir süredir merak ettiğim bir konu arkadaşlar bu güvenlik kamerasına nasıl bağlanabiliriz. Mesela ben yurttayım kolidorlarda güvenlik kamerası var ben ona bağlanıp neler olup bittiğini izlemek istiyorum. Bunu nasıl yaparım yapıldığını biliyorum bir kaç yerde okudum. Ama nasıl olduğundan hiç kimse söz etmemiş. arkadaşlarım ve saygı değer üstlerimşu konuya bi el atın gözünüzü seviyim.

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Şimdi arkadaşlar ve saygı değer üstlerim her katta 3 tane dağıtıcı var. Ben internett ağını dinliyebilirim bunu nasıl yaparım. ip adresini nasıl bulabilirim. biraz detay verin. senaryo oluşturursam ağyı dinliyerek ağların dağılım haritası çıkartılabilir. Ana bilgisayarada ulaşılabilir bunu da biliyorum ama nasıl yapılır biraz detay verir misiniz ?

ori24

Üye
9 Şub 2012
101
4
Normal telefondan bıle baglanılıyor ama cesıtlı bılgılere ıhtıyacın var port numaraları gıbı.. Ben boyle bılıyorum ama konuya tam hakım degılım. Eger telefonuna bır guvenlık kamerası programı ındırırsen gereklı seylerı az cok anlayabılırsın tegmenım.

MustafaE

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
551
0
İstanbul
modemin ip sini ögren ip tarayıcılarla mobil veriden yada agdan ,(agdan lan'ile ) kameranın internetine baglıysanız sabit ip dir degilse ipadresimnedir den bakın 95.6.85.69 örnek verdigim ip bu telefonunuza cenova adlı uygulamayı ındirin ip yazın id :admindir sifresi:yoktur varsada 123-pass-admin bunlardanbiridir baglana bilrisiniz

NOT:kamera sabit kamera degilse mesela 360 derece falan dönüyorsa uygulama ile döndüre bilirsiniz

erkindik

Üye
14 May 2016
64
0
İstanbul
Öncelikle kameraların sunucusunun ağa bağlı olması gerekiyor sonra sunucu ayarlarından ip adresini öğreniyorsun sonra o ip adresini akıllı telefonuna giriyorsun bir sürü kamera izleme programı var rastgele indir izle :)

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
şimdi xxx.xxx.x.x:445 yada 80 neyse girince user parola soruyor
xxx.xxx.x.x buna bağlanırken Draytek ana sunucu bu şimdi buna girmem lazım burdan kamera için açılmış portları artık bulurum. Yardım edin

KaFDeR

Kıdemli Üye
4 Ocak 2012
3,106
0
Kameranin hangi modeme bagli oldunu bulma gerek ordan da dvr nin ip sni. Genelde 192.168.1.108 yapardik biz standart olmasada coguda bu sekilde zaten. Genede bulursun ama once modem. Kullanici adi adminde sifreyi degisiyolar isin zor yani

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.