Güvenlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
İnternette Bir sanal kimlik oluşturuyoruz. Peki bunları nasıl gizleyeceğiz?
Mesela ben tht ye xxx adı ile kaydoldum. Ama kendi IP üzerinden yani IP değiştirmedim.
Daha sonradan IP adresimi değiştirip girsem IP adresimi site yöneticileri bulabilirmi?
Bu oluşturduğumuz sanal kimlik 'İn güvenlik'ini nasıl sağlıyacağız?
Mesela samurai dünya markalarını hackliyor. Ancak yakalanmıyor. Samurai nasıl bir yöntem izliyor?

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
Mesela biri diyorki şu siteyi hackledim. Yakalanabilirmiyim?
Dİye soruyor.
Herhangi bir kişide cevap yazıyor ne yaparsan yap isteseler seni bulurlar.
AKP nin sitesi hackleniyor da nasıl yakalnmıyor o zaman bunlar ?

Trinty

Uzman üye
7 Nis 2013
1,302
0
Bileceksiniz
Mesela biri diyorki şu siteyi hackledim. Yakalanabilirmiyim?
Dİye soruyor.
Herhangi bir kişide cevap yazıyor ne yaparsan yap isteseler seni bulurlar.
AKP nin sitesi hackleniyor da nasıl yakalnmıyor o zaman bunlar ?

Ben diyorumki ip gizleme programı adamlar diyorki hertürlü sizi bulurlar
daha yeni biri bi veteriner sitesine index atmış çock korkudan ölecekti mk.
Ya Redhack vsvs . Çok profesyonel yada biz çok amatörüz .

Webservant

Uzman üye
9 Nis 2012
1,434
0
İstanbul
samurai yurtdışında hacklediği çapta bukadar site hackleseydi mac adresinden bulurlardı fakat bilişim terörü dedğimiz bir olay var bunu siber savaş olarak ele alın öyle düşünü adamlar farklı bir ülkende hackleyince büyük bir suç işlemediğin taktirde bulmaktan ziyade açığı kapmayı deniyorlar türkiyede hacklenen resmi sitelerden çoğunu redhack hackliyor onuda yurtdışı lokasyonlu insanlar yapıyor misal adam ispanyada gidiyor tr site hyackliyo kim kalkarda peşine düşüp adamı yakalmay kalkarki mantık budur içersi dışarıya dışarsıda içeriye bişey yapamıyo adam kendi ülkesini elemanını savunuyo olsa bile :D

CMLYKL

Uzman üye
7 Nis 2012
1,329
0
Peki mac adresini değiştirsek ve IP değiştirsek. Bulurlar mı bizi yine?
Misal microsoft un herhangi bir ülkeye ait olan sitesini hackledik polis peşimize düşer mi?
Bir de mesela mac adresi değiştirsem Tor kullansam Log tutmayan modem ve Log tutmayan VPN hizmeti ve off shore mail adresleri kullansak hep internete TOR dan bağlansak bulurlar mı bizi?

REDHACK yurt dışındaki pc lerden mi hackliyor türk sitelerini? tam analamadım orayı.

Tamamen anonim olmazmıyız. Mesela anonymous saldırıyor sitelere bu adamları yakalamaya çalışmıyorlar mı nasıl yakalayamıyoar?

Adanabelasi

Uzman üye
3 Kas 2011
1,177
0
Adanalıyık g
Çok güzel bir konuya değindin kardeşim tebrik ediyorum.Bende bayadır kendimi bu konuda sorguluyorum bende soranlara naparsan yap bulurlar diyorum ayrıca REDHACK ispanyadaki kişiler yapıyor diyorsunuz diyelimki ordan yapıyorlar ispanyadaki yada yurtdışındaki redhack üyeleri varsyalım devlet sitelerine saldırıyor sürekli bir izleme başlatılmıyor mu demekki adamlar yerini deiştiryor bazen düşünüyorum acaba tunnelbear hotspot gibi ip değiştirip farklı sistemlerde gösteren cihazlar acaba gerçekten gizliyor mu çünkü speed test gibi sitelerdede altta misal doğan bilmem ne yazıyor oda değişyor speed test farklı yerde göryoryöneticilerimiz kendinizini gizleyemezsiniz diyorlar.Bazen düşünüyorum acaba kişiler türk oldğu halde türk sitelerine yabancı kuyruklu ip ile saldınca bilişim yurt dışı diye bunları izlemiyor sanırım yada izleyemiyor bişey var yani bu işte bu tunnelbear gibi programlar acaba işe yarıyor mu?

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
Çok güzel bir konuya değindin kardeşim tebrik ediyorum.Bende bayadır kendimi bu konuda sorguluyorum bende soranlara naparsan yap bulurlar diyorum ayrıca REDHACK ispanyadaki kişiler yapıyor diyorsunuz diyelimki ordan yapıyorlar ispanyadaki yada yurtdışındaki redhack üyeleri varsyalım devlet sitelerine saldırıyor sürekli bir izleme başlatılmıyor mu demekki adamlar yerini deiştiryor bazen düşünüyorum acaba tunnelbear hotspot gibi ip değiştirip farklı sistemlerde gösteren cihazlar acaba gerçekten gizliyor mu çünkü speed test gibi sitelerdede altta misal doğan bilmem ne yazıyor oda değişyor speed test farklı yerde göryoryöneticilerimiz kendinizini gizleyemezsiniz diyorlar.Bazen düşünüyorum acaba kişiler türk oldğu halde türk sitelerine yabancı kuyruklu ip ile saldınca bilişim yurt dışı diye bunları izlemiyor sanırım yada izleyemiyor bişey var yani bu işte bu tunnelbear gibi programlar acaba işe yarıyor mu?

İzleme başlatılmıyor İspanya buna karşı çıkıyor birde şöyle düşün Almanya'da 8 Türk şehit verdik her türlü bilgi edinmek istiyoruz Almanya bize veriyor mu ? Vermiyor çünkü kendileri bu 8 vatandaşımızı şehit edenleri savunuyorlar (Adi Herifler) (Şehitlerimize Allah Rahmet Eylesin) aynı mantık redkek içinde geçerli hangi ülkede ise onları koruyorlar... Bizde karışamıyoruz.

u7Xz

Uzman üye
18 May 2013
1,486
0
İstanbul
PEki samurai nasıl yakalanmıyor?
ASUS sitesini hacklemiş. Araştırma yapmazlar mı? Onun hakkında.

Emin ol yakalamaya değmez para cezası olur büyük ihtimal koskoca ASUS 3 bin lira için mi uğraşacak başka işleri mi yok + Samurai sisteme zarar vermiyor sadece index basıyor açıkları gösteriyor ASUS'un Samurai'ye para ödemesi gerekir :D.

cengiztimur

Yeni üye
27 Tem 2013
16
0
Profesyonel olmak gerek ip değiştirme falan palavra polis bulur adam zombi yapıyor ehr şeyi yapıyor dns değiştiriyor ama ciddi bilgili olmak gerek samuray pro arkadaş :).

Retur

Yeni üye
26 Tem 2013
21
0
arkadaşlar bunların çeşitli yöntemleri var herkes mesale hacker olamaz sadece başarılı olanlar ve sayılı insanlar hacker olabilir , yakalanmamalarının sebebi bir yöntem bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.