Çözüldü Güvenmeli Miyim?

TahaPasha

Yeni üye
30 Haz 2018
17
2
Selamün aleyküm. Hemen konuya giriyorum. Ben instagram'da yazımla ilgili içerikler paylaşıyorum. Bi tanesi postlarımı görüp beğenmiş ve bana bilgisayar göndereceğini söyledi. Adamın yazılım bilgisi de hakikaten çok iyi. Sizce güvenmeli miyim? Phising yöntemi olabilir mi? Sizin düşünceleriniz neler?

Moderatör tarafında düzenlendi:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,881
248
İstanbul
Her hangi bir kullanıcı bilgisi v.s verme.Bu devir de kimse kimseye bedavaya bilgisayar göndermez illa merak ediyorsan en yakın PTT şubesinin adresini ver oraya senin adına göndersin sen oradan alırsın.

TahaPasha

Yeni üye
30 Haz 2018
17
2
Öyle yapacağım zaten hocam ama merak ettiğim içinde herhangi bir kötü amaçlı donanım veya yazılımın olabilmesi. Kafamı karıştırıyor.

16 yaşında ve çizim yapıyor. Çizimleri de bayağı hoş.

Her hangi bir kullanıcı bilgisi v.s verme.Bu devir de kimse kimseye bedavaya bilgisayar göndermez illa merak ediyorsan en yakın PTT şubesinin adresini ver oraya senin adına göndersin sen oradan alırsın.

Öyle yapacam zaten hocam ama aklımı karıştıran içinde zararlı bir yazılım veya donanım var mı?

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,881
248
İstanbul
Öyle yapacam zaten hocam ama aklımı karıştıran içinde zararlı bir yazılım veya donanım var mı?

16 yaşında birinin sana bırak bilgisayar göndereceğini,ciklet göndereceğini bile zannetmem ama illa ki alacağım diyorsan dediğimi yap daha güvenli,eğer olur da yolladı diyelim zararlı yazılımla beraber yolladı ki hiç zannetmiyorum :trl Bilgisayara bir format at sıkıntı yok:)

TahaPasha

Yeni üye
30 Haz 2018
17
2
16 yaşında birinin sana bırak bilgisayar göndereceğini,ciklet göndereceğini bile zannetmem ama illa ki alacağım diyorsan dediğimi yap daha güvenli,eğer olur da yolladı diyelim zararlı yazılımla beraber yolladı ki hiç zannetmiyorum :trl Bilgisayara bir format at sıkıntı yok:)

Haklısınız valla hocam ama insan merak ediyor işte. Teşekkür ederim tekrar.

Ⱨ₳₵₭ĐɆⱤ₮;9112988' Alıntı:
sanmiyorum temizinden bur format at bisi kalmaz

Tamamdır hocam çok teşekkürler.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13

Kim özel bilgileri ele geçirmek için random biri seçip 1000 küsür TL'lik makine içine zararlı yazılım sokup gönderir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.