GÜzel bİr soru cevabi bİlene 1 teŞekkÜr!!!

6 Ağu 2010
96
0
SADECE 1 TANE DEĞİL BİRÇOK BİLMECE SORACAMKİM CEVABINI BİLİRSE 1 TEŞEKKÜR ALACAK...FORUMDAKİ YAZILARI OKURSANIZ DİER BİLMECELERİDE GÖRÜRSÜNÜZ...
Saygin bir firmada yönetim, ise girmek isteyenlere bir soru
sormus ve soruya en uygun cevabi veren kisiyi ise almislar. Bu soruda
dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok, sadece düsünce sistemi
önemli.

Soru su:

Karanlik yagmurlu bir gece, yagmur yagiyor, firtina var, gök
gürlüyor ve siz sabaha karsi 02.00' de tek basiniza issiz bir yolda araba
ile gitmektesiniz. Arabaniz iki kisilik.
Biraz ilerde otobüs duraginda 3 kisi bekliyor.
Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiginiz kalp krizinden
kurtarmis.
Ikinci kisi, çok yasli ve hasta neredeyse ölmek üzere olan birisi.
Üçüncüsü, hayatinizin rüyasi, her zaman tanismak için can attiginiz
birisi.
Hava gittikçe kötülesiyor ve arabanizda sadece bir kisiye yer var.
Böyle bir durumda ne yapardiniz?

Soruyu iyice düsünün ve en iyi cevabi verin.

Görüsmecilerden bazilarinin cevabi söyle olmus:

A. Hasta adami en yakin hastaneye ***ürürdüm

B. Doktor daha önce hayatimi kurtardigina göre onu alirdim

C. Manen düsünürsem tabi ki hasta adami alirdim fakat kendi
gelecegim ve hayatim için, her zaman tanismak istedigim,
hayatimin rüyasini alirdim.

Burada dogru veya yanlis cevap diye bir sey yok sadece her bir kisinin
durumu algilayisi ve ele alisi var

Bu görüsmede cevaplarin % 90' i "yasli adami alirdim" olmus, olmus;
ama sadece bir kisiyi ise almislar.

Son düzenleme:
6 Ağu 2010
96
0
Enteresan...Doğru Bilirseniz Başka Bi Mesajınızda Teşekkür Edecem Size Mesajla Bildirecem Yanlışsa Mesaj Gelmez... Bol Şans

tbag123

Katılımcı Üye
13 Eyl 2009
423
0
İzmir
doktra arabayı verirdim hastayı hastaneye ***ürürdü bnde o arada hayatımın kadınyla baş başa kalırdım :)

hkn74100

Uzman üye
28 Tem 2009
1,126
0
ben arabayı doktora veririm hastayıda yanına bindiririm sevdiğim kızla o yağmurda deli gibi dolanırım :)

askerTS

Katılımcı Üye
10 Eki 2008
363
0
muğla
Bi şirkette işe girceksem ve bu soru benim işe girmemi sağlıcaksa Yemişim sorusunu bana ne elin doktorundan yaşlı kadınından yada hayatımın aşkından maaş ne kadar o önemli :D :D ?

6 Ağu 2010
96
0
2.)Bilmece__
Yumurta satıcısına kaç yumurta sattığını sordum. "1. Kişi yumurtalarımın yarısını ve bir yarım yumurta aldı, sonra 2. Ve 3. Kişide aynı şekilde yumurta aldı. Hiç yumurta kırmadan bütün yumurtalarımı sattım". Acaba yumurtacı kaç yumurta satmıştır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.