Hack için en iyi işletim sistemi hangisi?

KERATAq

Yeni üye
13 Kas 2022
6
2
Size göre en iyi hack için işletim sistemi hangisi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
Linux dağıtımı olarak hangisi?
Kötü bir sisteme sahip iseniz Xubuntu veya linux mint dağıtımlarını tercih edebilirsiniz. Katoolin aracılığıyla kali toollarını kurar istediğiniz gibi kullanırsınız. Biraz iyi bir sistemde ise Parrot OS tavsiyem olucaktır stabil bir sistemdir.

KERATAq

Yeni üye
13 Kas 2022
6
2
Kötü bir sisteme sahip iseniz Xubuntu veya linux mint dağıtımlarını tercih edebilirsiniz. Katoolin aracılığıyla kali toollarını kurar istediğiniz gibi kullanırsınız. Biraz iyi bir sistemde ise Parrot OS tavsiyem olucaktır stabil bir sistemdir.
Sanal makine de kullanıyorum.Yeni yeni başlıyorumda.
Kali linux kullanıyorum parrot os daha damı iyi?

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Bu sistemleri en verimli şekilde kullanabilmek için iyi bir linux bilgisi gerekir hepsini kullanmış olarak not düşeyim..

Shpion

Yeni üye
13 Kas 2022
33
21

Yeni başlıyorum demişsin bu yüzden benim fikrim şuanlık kafana çok takma işletim sistemini şuanlık kali linuxta kalabilirsin tecrüben arttığı zaman belli bir seviyeye geldiğin zaman kendi kendine şu linux dağıtımına yada şu işletim sistemine geçeyim diyeceksindir zaten.

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
Bu sistemleri en verimli şekilde kullanabilmek için iyi bir linux bilgisi gerekir hepsini kullanmış olarak not düşeyim..
Hepsini kullanan birisi olarak ek not düşmek gerekilirse de iyi bir linux bilgisi için linux kullanmak gerekmez mi? Kullanarak deneyerek öğrenebilirsin.

Kali linux destek açısından daha iyidir bir hata ile karşı karşıya kaldığın zaman internette arama yaptığında rahat bir şekilde çözüme ulaşırsın

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Kali zaten debian tabanlıdır

Hepsini kullanan birisi olarak ek not düşmek gerekilirse de iyi bir linux bilgisi için linux kullanmak gerekmez mi? Kullanarak deneyerek öğrenebilirsin.
En verimli şekilde demiştim evet öyle zaten :) başlangıç için kali veya ubuntu idealdir belirli bir seviyeden sonra hataları kendin çözüyorsun o zaman parrot mint gibi sistemler de güzel oluyor.

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
En verimli şekilde demiştim evet öyle zaten :) başlangıç için kali veya ubuntu idealdir belirli bir seviyeden sonra hataları kendin çözüyorsun o zaman parrot mint gibi sistemler de güzel oluyor.
Mint windows arayüzüne benzetildiğini için linux'a yeni başlayanlar için ideal bir sistemdir ubuntuda tabi ki öyle ancak kali sizce ideal mi? sürekli bir hata çıkan bir sistemde hangi bilgisiyle çözücek o hataları?

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
Mint windows arayüzüne benzetildiğini için linux'a yeni başlayanlar için ideal bir sistemdir ubuntuda tabi ki öyle ancak kali sizce ideal mi? sürekli bir hata çıkan bir sistemde hangi bilgisiyle çözücek o hataları?
Ben kali ile başladım ve gayet iyiydim hataları kolayca çözüyordum kişiden kişiye değişir fakat sen şurayı kaçırıyorsun bu alanlarda yeni kişiler toolları nasıl öğrenecek kali hazir olarak birsürü tool barındırıyor

Bişey daha sorcam hangi kaynaklardan hack dersleri alabilirim?
Udemy ideal

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
144
Ben kali ile başladım ve gayet iyiydim hataları kolayca çözüyordum kişiden kişiye değişir fakat sen şurayı kaçırıyorsun bu alanlarda yeni kişiler toolları nasıl öğrenecek kali hazir olarak birsürü tool barındırıyor
"Sistemi kötüyse" sanırım bunu yazdığımı görmedin ben ilk işletim sistemim Xubuntuydu ve katoolin ile çok rahat bir şekilde kali nin tüm toollarını yükledim zor değil merak etme

darksideofwww

Katılımcı Üye
28 Tem 2022
915
515
dsowww
"Sistemi kötüyse" sanırım bunu yazdığımı görmedin ben ilk işletim sistemim Xubuntuydu ve katoolin ile çok rahat bir şekilde kali nin tüm toollarını yükledim zor değil merak etme
Kali de ağır bir işletim sistemi değil
Bilemiyorum arkadaş araştırsın hangisini severse artık kendi laptopumda bile dualboot ile kali kurulu

koyu bir ubuntucuya denk geldim galiba:D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.