Hack Konusunda Derinleşiyorum ama hala wp sitelere index atamıyorum

ByCirakHacker

Yeni üye
11 Nis 2021
45
5
Udemy de Battal Koç hocanın 1. eğitimini bitirdim 2. sini aldım + atıl samancıoğlu hocanın eğitimide var ama hala bir wp site icraati yapamıyorum bunları yapmadan öncede 1-2 şey biliyordum ama onlarda olmadı. havij fln onlarıda biliyorum.yardımcı olacak Uzman hocalarımdan destek bekliyorum

'Seth

Uzman üye
22 Haz 2019
1,457
786
root
Dostum,
Öncelikle her site hacklenemez bunu bir kenara yazarsan daha sağlıklı düşünürsün.
Soruna gelirsek, zaafiyet ararken yaratıcı olmayı dene.
Yani tek bildiğin açık SQL olmasın bol bol web tabanlı ctf çöz, çözdükçe yaratıcılığın artacaktır, gelişimin sende farkına varacaksın.

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Udemy de Battal Koç hocanın 1. eğitimini bitirdim 2. sini aldım + atıl samancıoğlu hocanın eğitimide var ama hala bir wp site icraati yapamıyorum bunları yapmadan öncede 1-2 şey biliyordum ama onlarda olmadı. havij fln onlarıda biliyorum.yardımcı olacak Uzman hocalarımdan destek bekliyorum
Öncelikle bu kadar basite indirgeme bu olayı her wp sitesine index basamazsın uğraşman gerek bu iki şey bilmekle basit back-end e sahip siteler dışında hiçbirşey yapamazsın .Herkes eğitim alıp her siteye index basabilseydi vay sitelerin haline . Kendini çok iyi geliştirmeden son sürüm wp sitelere index basabilmekle uğraşıyorsan bu seni kötü etkiler artık hevesinde kalmaz . Illaha bildiklerini test etmek istiyorsan başlangıçta basit ctf ler ile sonrasında zor ctf ler ile kendini geliştirebilirsin . Sonrasinda artik birseylerde gelistigini dusunuyorsan sitelerde zafiyet bulmakla ugrasabilir hatta bughunter olabilirsin.

jogacan

Katılımcı Üye
20 Mar 2022
421
210
Dostum Atıl hocamın kurslarıyla atıldım bende bazı şeylere aynı yollardan kısa süre önce geçtim bende ama bildiğim tek şey su testisi su yolunda kırılır. hevesin asla kırılmasın bu işler bir iki kursa bakmıyor. ama eninde sonunda güzel sonuçlar doğuruyor.

ulu bozkurt

Katılımcı Üye
27 Tem 2022
327
94
Merhaba .
Atil hoca iyi bir hoca olduğunu düsünüyorum.
Şunu bilki her site kolay hacklenmez!
2 3 teknik kullanmamalisin daha cok bilgi biriktir web sitelerde mutlaka bir zafiyet vardir. Hefesini kirma sakın
İyi günler

9 Tem 2022
165
48
Doğru yolu bulmalısın. Öncelikle sql açığını bulmalısın havijle c panel admin kullanıcı adı passwd bulunur. Şifreleme yöntemi sha md5 ise bu kod googleden araştırılarak cpanele giriş yapılır. Siteye girildiğinde shell basarsın daha sonrasındada ni index basar geçersin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.