Hack olaylarına başlamak istiyorum hangi işletim sistemini kullanmalıyım + bazı sorular

akinbey

Yeni üye
24 Nis 2020
7
0
Öncelikle İyi Geceler THT AİLESİ Hack Olaylarına Başlamak İstiyorum Bu Konuda Bazı Sorularım Var Bana Yardım Ederseniz Sevinirim Şimdiden Teşekkür Ediyorum

Hacking e başlamak istiyorum ve uygun bir işletim sistemi arıyorum Kali Linux 2020.3 Sürümünü indirmiştim biraz kullandım terminal yazı özelleştirme vb. kısımlar yoktu ve bazı tool lar yüklediğimde hata alıyordum. Sonra THT de araştırma yaptım ve parrot os diye işletim sistemi duydum çoğunlukla onu öneriyorlardı yeni başlayanlar için ama parrot os hakkında hiç bir bilgim olmadığı için örnek veriyorum internette kaynak mevcut mu ? ya da kali linux sistemi gibi mi çalışıyor demek istediğim parrot os işletim sisteminde de mi sudo apt vb. komutların aynısı kullanılıyor yoksa farklı komutlar mı kullanılıyor bunları cevaplarsanız sevinirim.

Parrot OS İşletim Sistemi mi daha iyi Kali Linux mu ?

Bu konuyu da çok merak ediyorum hangi işletim sistemi daha iyi hack için cevaplarsanız sevinirim.

Parrot OS Hangi Sürümünü Seçmeliyim ?

Parrot OS sitesinde şuanda 3 adet security sürümü mevcut hangisini seçmeliyim ve aralarındaki farkı nedir?
1-Parrot Security KDE ISO
2-Parrot Security MATE ISO (default)
3-Parrot Security OVA

Kali Linux Hangi Sürümünü Seçmeliyim ?

Kali Linux hata vermeyen , rahat , en iyi sürümünü arıyorum söylerseniz sevinirim.

Kali Linux Kurarken Debian , Arch Linux tarzı seçenekler var hangisini seçmem gerekiyor ?

Kali Linux kurarken Debian , Arch Linux , Ubuntu , Linux vb. bazı seçenekler var hangisini seçmem gerekiyor , en iyisi hangisidir ve farklarını söyleyebilir misiniz ?

Evet THT AİLESİ Benim gibi hack olaylarına yeni başlayan ya da başlamayı düşünen kişilere yardım ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Tekrardan İyi Geceler :gozkirpan :)) :RpS_thumbsup:

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2
Herhangi bir işletim sistemi ilede yapabilirsin. Yeni isen kali linux kur sonrada arc a geçersin. Parrot tavsiye etmem. ama senin tercihin. Parrot kuracaksan ParrotSec Mate kur.
Kali de de gnome veya xfce seçebilirsin. xfce hafiftir.
kali linux debiandir arc vs gibi şeyler yoktur.

iyi forumlar.

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Simdii evet dostum merhabalar oncelikle siber guvenlige baslamak istiyorsan ilk olarak dusuncelerin kurnazca olmali adeta bir kurt gibi olmalsin ve onceligin isletim sistemini cok iyi bilmek olsun linux olsun windows olsun sonrasinda ise ag nedir nasil calisir onu bir ogren subnetting vs siber guvenligin birinci temeli isletim sistemi ve agdir,sonra ise yazilim donanim ve programlama dili bilmen lazim sonra baktin yavas yavas aklina birseyler yatmaya basladi birseyler yapabiliyorsun sonra linuxa basla tabiki bu benim tavsiyem mesela ben sifreleme algoritmasi urettim tek basima onu deneyebilirsin bu benim sahsi fikrimdir.

akinbey

Yeni üye
24 Nis 2020
7
0
parrotta kde seç.
ama başlaman için illa linuxa gerek yok ki.
windowsdan başla mantığı öğren ilk.
daha sonra kurcaksan parrot kur.

Windowsdan nasıl başlayabileceğimi hiç düşünmemiştim windowsda da tool lar var mı mesela ? Çoğu kişi kali , parrot işletim sistemlerini tercih ettiği için ben de onlardan başlamayı düşünüyordum.

Son düzenleme:

akinbey

Yeni üye
24 Nis 2020
7
0
Simdii evet dostum merhabalar oncelikle siber guvenlige baslamak istiyorsan ilk olarak dusuncelerin kurnazca olmali adeta bir kurt gibi olmalsin ve onceligin isletim sistemini cok iyi bilmek olsun linux olsun windows olsun sonrasinda ise ag nedir nasil calisir onu bir ogren subnetting vs siber guvenligin birinci temeli isletim sistemi ve agdir,sonra ise yazilim donanim ve programlama dili bilmen lazim sonra baktin yavas yavas aklina birseyler yatmaya basladi birseyler yapabiliyorsun sonra linuxa basla tabiki bu benim tavsiyem mesela ben sifreleme algoritmasi urettim tek basima onu deneyebilirsin bu benim sahsi fikrimdir.

Önerin için teşekkür ederim. Bu arada kodladığın şifreleme algoritmasını nereden bulabilirim ? :))

akinbey

Yeni üye
24 Nis 2020
7
0
Herhangi bir işletim sistemi ilede yapabilirsin. Yeni isen kali linux kur sonrada arc a geçersin. Parrot tavsiye etmem. ama senin tercihin. Parrot kuracaksan ParrotSec Mate kur.
Kali de de gnome veya xfce seçebilirsin. xfce hafiftir.
kali linux debiandir arc vs gibi şeyler yoktur.

iyi forumlar.

Teşekkür ediyorum cevabın için. Peki sürüm olarak hangisini önerirsiniz bir kaç konu buldum 2019.4 ü tercih etmelisin diyorlardı sen hangi sürümü kullanıyorsun ve hangi sürümü tercih edersin ? gnome ve xfce arasındaki farkları da söyler misin hafiften kastettiğin nedir mesela ? :))

'Kyexun

Katılımcı Üye
16 Haz 2020
771
2
144
Teşekkür ediyorum cevabın için. Peki sürüm olarak hangisini önerirsiniz bir kaç konu buldum 2019.4 ü tercih etmelisin diyorlardı sen hangi sürümü kullanıyorsun ve hangi sürümü tercih edersin ? gnome ve xfce arasındaki farkları da söyler misin hafiften kastettiğin nedir mesela ? :))

1 bence kali linuxun diğer sürümlerini çıkarmalarının sebebi hataları azaltmakdır yani son sürümü en iyi seçenekdir bende 2020.3 ü kullanıyorum
2 xfce de daha az kasma olur yani daha hafiftir

SiyahYunus

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
560
2

En güncel olanını seç bence ama kendi tavisyem eski sürümleri kullanıp kendini yorma hata ile uğraşarak. sanırım 2020.3 var onu kur.

akinbey

Yeni üye
24 Nis 2020
7
0
ben başlangıç linux mint yada ubuntu demiştim :D kali ile ilgili birşey demedimki

Ubuntu diyince aklım debian vs. onlara gitti kb :D

En güncel olanını seç bence ama kendi tavisyem eski sürümleri kullanıp kendini yorma hata ile uğraşarak. sanırım 2020.3 var onu kur.

Anladım Teşekkürler :))

1 bence kali linuxun diğer sürümlerini çıkarmalarının sebebi hataları azaltmakdır yani son sürümü en iyi seçenekdir bende 2020.3 ü kullanıyorum
2 xfce de daha az kasma olur yani daha hafiftir

Tamamdık teşşekür ediyorum cevabın için :))

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.