Hack sorunundan dolayı dava edildim ne yapmam gerekiyor

13 Eki 2011
131
0
Merhabalar arkadaşlar bir konuda sorunum var sahibini tanıdıgım ve sahtekar olduguna inandıgım için web sitesini hackledim fakat tespit edildi sitede gözlem eklentileri falan kısacası tespit edildim.

Dava etmiş şimdi ne yapmalıyım ne olacak :)
Sistemde panelini hackledim yani herkeze açık olan kısmı değil üyelerin ulaşabidigi kısmı + olarak zone almadım

13 Eki 2011
131
0
pek bişi yapmadım giriş sayfası hacked sunucuya r57 yükledim fakat giriş yapamadım birde sciprit çekme için bir kaç işlem yaptım

bir kaç veri sildim istatik verilerini falan ama geri düzelmiş ..

Arkadaşlar bide küçük mesaj bırakmışlar giriş sayfasına
AjSebk6.png

Son düzenleme:

'toprak

Uzman üye
22 Nis 2010
1,536
0
kendi pcnizden hack yapmayi birakin...yabanci sitelere yaptiginizda pek sorun olmaz ama turkiyede problem ve seni taniyorsa.en guzeli internet cafe'ye git yap yapabildigin kadar.. veya acik alanda wifi sifresini kir o hattan hack yap..kendinizi riske atmayin..gecmis olsun...fazla kafana takma.. moralini yuksek tut..hayat bilmek ve yasamakla guzeldir...

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Fazla değil haklı arkadaşlar. 6 ay 2 yıl arası...

BOK var da bilip bilmeden uğraşırsınız hack işlerine...

BlackMamba'dan alıntı, ellerine sağlık çok iyi özetlemiş...

1) Bilişim Suçları TCK’dan ayrı olarak düzenlenmemekle birlikte, öncelikle TCK m.243′e göz atmamız gerekir.
Bilişim sistemine girme
MADDE 243. – (1) Bir bilişim sisteminin bütününe veya bir kısmına, hukuka aykırı olarak giren ve orada kalmaya devam eden kimseye bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

(3) Bu fiil nedeniyle sistemin içerdiği veriler yok olur veya değişirse, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

2)TCK m.117 yani İş ve çalışma hürriyetinin ihlâli, önce kanun metnini vereyim;
MADDE 117. – (1) Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla, iş ve çalışma hürriyetini ihlâl eden kişiye, mağdurun şikâyeti hâlinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası verilir.

3) TCK m.124 yani Haberleşmenin Engellenmesi, madde metnine bakalım ;
Haberleşmenin engellenmesi
MADDE 124. – (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin hukuka aykırı olarak engellenmesi hâlinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur.

4) TCK m.132 yani Haberleşmenin Gizliliğini İhlal ; madde metni
Haberleşmenin gizliliğini ihlâl
MADDE 132. – (1) Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu gizlilik ihlâli haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
(2) Kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
(3) Kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın alenen ifşa eden kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

5) TCK. m134 yani Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ;
Özel hayatın gizliliğini ihlâl

5) TCK. m134 yani Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ;
Özel hayatın gizliliğini ihlâl
MADDE 134. – (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlâl eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlâl edilmesi hâlinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Tekrar mesaj atıyorum ama işin vehametini anlamıyorsunuz.... "Face çalarsam kaç lira ceza alırım?"

LİRA DEĞİL! HAPİS.. HAPİS! Seni tuvalette sıkıştırıp karına sakladığın bekaretini alacakları hapis. 243. Madde f bendi.. Okuyun yahu... Eğer sistemde değişiklik yapmışsan, para cezasına çevrilemiyor. Adamın birinin kimliğini çalmak gibi düşünün face çalmayı... Yakalanmak konusunda en ufak bir şüpheniz varsa yapmayın şu işi arkadaşlar.. Tek bir kişinin üşenmeyip dava etmesi yeter da artar bile.

"IP'ni değiştir." Oldu canım.. IP değiştirmek için girdiğiniz proxy, mahkeme emri burunlarına dayanınca sanki 'yok ölürüm de vermem!' mi diyecek, yoksa 'buyrun bu son 6 ay'ın transaction log'ları' mı diyecek? Türkiye Cumhuriyeti'nin mali olmayan suçlar konusunda hemen hemen her ülke ile işbirliği anlaşması var. Ve identity theft mali suç kabul etmiyor. Dünyanın en büyük 10 hacker'ının dokuzunun yanında 'Yakalandı' yazmasının bir sebebi var arkadaşlar. Genelde olayların 99%'unda sizi koruyan tek şey karşı tarafın üşengeçliği veya yasaları bilmemesi, duyduğum söylentilere göre bir de nadir vakalarda PKK yanlısı vs site kıran arkadaşlar için davanın direk savcı tarafından bile bile sabote edilmesi. (Ellerine sağlık)

Türkiye'den bir şey kırmayın, yabancı ülkelere saldırın saldırırsanız. Bak aklı başında olan herkes öyle yapıyor. Bir 'facebook çaldım' diye övüneceğim diye, göstere göstere çalmayın. Ben ömrümde sadece 1 haftalık dönem için hack yaptım, maaşımı vermeyen eski patronuma. Onda da şehrin öbür ucundaki, güvenlik kamerası olmayan salaş bir internet cafe'ye gittim, önce bir proxy'ye bağlandım, proxy çalışıyorken Tor Network'e bağlandım ve öyle yaptım çalışmamı. Her seferinde ayrı cafe'ye gittim, göze batmamaya dikkat ettim vs... Neticede eski patronum dava etmeye bile üşendi, saldıran IP olarak izlanda gibi bir şey görünce denememiş bile ama aldığım bukadar önleme rağmen kaba etlerim üç buçuk attı haftalarca.

Olayı küçümsemeyin. Ceza para cezası değil, bildiğiniz hapis.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.