Hack yapabilmek için hangi kodlama dillerini bilmek lazım

guljeee

Yeni üye
3 Nis 2022
3
1
Python 3 bilmen işine yarayabilir, exploitler genelde Python 3 ile yazılıyorlar. Ayrıca şu sıralar yükselişte olan Go'yu da kullanabilirsin. Eğer belleği hacklemek gibi low-level işler yapacaksan C/C++'a da ihtiyacın olabilir. Web alanında da zaten kesinlikle JavaScript bilmelisin.

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,639
1,658
Selam THT ailesi . Hack yapabilmek için hangi kodlama dillerini bilmek lazım. Ben python biliyorum az çok kendi çabalarımla. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar
Yazılım dilleri ile hacking için tool vs yazarsınız
Eğer saldırı gerçekleştirme amaçlı soruyor iseniz yapacağınız saldırıya bağlı yüzlerce araç mevcuttur
İyi forumlar

who.rdl

Katılımcı Üye
17 Nis 2022
449
263
@MuammerCan Kader ortağım.
Selam THT ailesi . Hack yapabilmek için hangi kodlama dillerini bilmek lazım. Ben python biliyorum az çok kendi çabalarımla. Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar
3-Hack Araçları Üretmek İçin
Python: Python, günümüzdeki en popüler
dil. 2015'ten sonra kullanan sayısı %100'den fazla arttı. Python Linux'den Windows'a, Mac OS'e her işletim sisteminde desteklenen bir dil. Ayrıca ağ programlamada kullanılıyor. Yani exploit yazılması için birebir.
T%C3%BCrkHackTeam_Logo.png

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Merhaba degerli forum uyesi ;

Bunun için python yeterli bir dil değildir python da timeout dedigimiz olayla cok karsilasabiliyoruz ama tabikide python ile yazılmış çok iyi araçlar vardir ancak hacking için python yeterli bir dil değildir.
Bu dilleri de bilmeni tavsiye ederim:

1-)exploit gelistiriciligi için = ruby , C# , java vb.

2-)Web pantest için = JSON , javascript ,php vb. (html, css zaten bilinen diller)

3-)Reverse için = C#, Asembly(zor bir dil dir en son öğreneceğin dil bu olsun 🤣) vb.
Vb.

Son düzenleme:
13 Nis 2022
179
113
тüяκıчe
Merhabalar,
Siber güvenlik alanından Özellikle Kullanılan Diller Şunlardır;
Python, Php, Ruby, Java, Javascript vs. gibi diller kullanılmaktadır. Ama Şirketlerin En çok aradığı yazılım Dili yetkinlikleri ise Python , Php ve Ruby'dir.

CH

Moderatör
28 Ocak 2019
1,786
831
THT
Merhaba Değerli Dostum,
Yazılım dili ile hack edemezsin, hack edecek programı yazabilirsin. Öncelikle Karar vermelisin, neyi hack etmek istiyorsun ? Ona göre bir dil seçmelisin. Sana önerebileceğim ilk olarak python öğrenmen ve dillere alıştırma yapman. Python'da tool yazabilirsin. Ardından C C# geç,ip arayüz tasarımlı programlar yazabilirsin. Aklına takılan bir soru olursa eğer buradayız değerli dostum. Her türlü konuda bize danışabilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.