hack yedik

lakinta

Üye
11 Nis 2008
211
0
Merhaba dostlar,

Bugun sevdigim bir dostumun isletmesine ait servere sizip datalari cekip sql i silip masa ustune iletisime gecmek icin bir yazi birakmislar. Isin icinden cikamadigim icin bilisime haber verme durumunda kaldik. Yarin sabah saat 9 da bilisim suclarina gidip ifade verip cihazi teslim edecegiz. Gerekli ayrintilari ve yasadiklarimi tekrardan yazacagim.

Daha once boyle bir durum basina gelmis arkadaslar var ise deneyimlerini yazarlarsa sevinirim..

C4RLS3N

Üye
24 Haz 2016
140
0
Genelde saldırgan sunucu ve bilgisayardaki bilgileri kilitleyerek para ister para verilmez ise silineceğini söyler . Bu sefer kendine kopyalamış veritabanını silmiş aynı yere çıkıyor . Hosting sağlayıcınla iletişime geçip erişim loglarını iste cd veya dvd ye aktar sonra dava aç

EKIPVII

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
734
1
Genellikle firmalar yedekleme cihazı kullanıyor bilgiler için eğer bir aksilik olursa diye bu tür işlemler başına gelince (Dosyalar kitleme vb.) Direkt en erken şekilde bilgisayarı tamamen kapatıp bilgisayar ile virüs iletişimini kesmeye çalışırlar bu sayede virüs tam yayılmadan en az zarar ile kurtarılır gerekli yerler süreç uzatacağı için iş yerleri çoğunlukla götürmez ama siz uğraşıyorsanız ne güzel sizlere :)

shardamaka

Yeni üye
24 May 2016
44
0
Ankara
Merhaba dostlar,

Bugun sevdigim bir dostumun isletmesine ait servere sizip datalari cekip sql i silip masa ustune iletisime gecmek icin bir yazi birakmislar. Isin icinden cikamadigim icin bilisime haber verme durumunda kaldik. Yarin sabah saat 9 da bilisim suclarina gidip ifade verip cihazi teslim edecegiz. Gerekli ayrintilari ve yasadiklarimi tekrardan yazacagim.

Daha once boyle bir durum basina gelmis arkadaslar var ise deneyimlerini yazarlarsa sevinirim..
geçmiş olsun kardeşim

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Böyle şirket sistemlerinde bir buluta otomatik olarak yedek aldirmaniz sadece hack saldirilarinda değil sunucu arızalarında veri kurtarmada çok önemlidir. Tavsiyem harici bir yedeği her zaman almanizdir.

lakinta

Üye
11 Nis 2008
211
0
Böyle şirket sistemlerinde bir buluta otomatik olarak yedek aldirmaniz sadece hack saldirilarinda değil sunucu arızalarında veri kurtarmada çok önemlidir. Tavsiyem harici bir yedeği her zaman almanizdir.

ben kisisel cihazlarimi bile buluta ve hdd ye yedekliyorum. Bana sistem kurulurken danismis olsalardi kesnikle en kotu sartlarda harici diske guncel yedek almalarini saglardim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.