Çözüldü Hack'e Nereden Başlamalıyım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MinRuR

Üye
16 Mar 2018
71
0
Yalnızlıktan
Öncelikle Selamun Aleyküm Ben Yeni'yim de Hack Hakkında Hemen Hemen Neredeyse 1 Gram Bilgim Yok Nereden Başlayabilirim ? :RpS_mellow:

Moderatör tarafında düzenlendi:

QuietSlayer

Yeni üye
16 Mar 2018
20
0
Öncelikle programlama dilinden uzak dur brute force dork gibi şeylerden de hepsi işe yaramaz.
ilk önce kali linux öğrenmen tavsiyemdir kali linux öğren mutlaka windows hack konusunda berbat
sonra network hakkında bilgiler al cisco kursları bu konuda çok iyidir ardından da temel seviyede olsa programlama dili öğren ama daha fazla ayrıntıya inme sadece arka planda ne oluyor ve kodlar da değişiklik yapacak seviyeye kadar önerim Python ve Perl eline geçen kaynakları oku kitaplar falan kurslar satın alabilirsin udemy kursalı iyidir ayrıca şu konu işine yarayabilir
https://www.turkhackteam.org/siber-...li-hacker-olmak-icin-yapmaniz-gerekenler.html

Aksaz 5

Katılımcı Üye
19 Şub 2016
557
0
Merhaba, önerim önceliğinin otomatik saldırı programları olmamalı. Hemen hemen buradaki herkesin ve hatta bu işler ile ilgilenen herkesin başlangıcında illa ki bruteforce yatar. Sana önerim brute saldırısını kurup oradan site düşürmeyi bekleme. Programlama dillerini öğren, açık taramayı ve sql sızmayı öğren, shell ve mass deface kavramlarını öğren ve hiç bir zaman yerinde sayma. Karşılaştığın sorunları düşünerek ve mantığını kullanarak çözümlemeyi dene, hemen arama motorundan hatanı aratma. Müsait olduğun her an yeni şeyler öğrenmeye açık ol. Başlangıç seviyesi için yeterli olabilecek bilgiler bunlar ilerledikçe öğrenmek istediğin şeyler kafanda şekillenicek ve buna göre yol izleyeceksin zaten :)

bakireiz16

Yeni üye
16 Mar 2018
1
0
Banada Lazımda Bana Dedikleri HTML + CSS Youtube vb yerlerden eğitim yap ve az da olsa öğrendim mesela

<html>
<head>
<title>HACKED</title>
</head>
</html>

vb. Az Ama Yeter Biraz Aldığım Bilgilerle İlk CSS+ HTML Öğrenmeye Başlayınca Yazma Hızın Saha Hızlı Olurmus + İngilizce ve Kodlamayı Daha İyi Cözersiniz Diyor Ve Bende Az olarak öğrendim
bilgisayar uzmanı olacaksan ingilizce şart yani kısaca biraz ingilizce lazım o yüzdende Ben 2 Adet Mobil Uygulama Kullanıyorum :) duolingo ve bussu Sana Önericeğim ilk olarak HTML + CSS SONRA JAVASCRİPT vb bilgilere atlarsın yavaşca :) ve HTML + CSS den gidiceksen Notepad++ Yüklersen Daha Hızlı Öğrenirsin Oto matik düzeltiyor :)

Son düzenleme:

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
13
Mars
hacker olmak için belirli kurallar yoktur.ancak kendine bir alan seçmen gerek öncelikler daha sonra da programlama dillerini öğrenmek gerek donanım vs yani teknik bilgi bilmen gerek. her ne olursa olsun vazgeçmemen gerekiyor.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,576
767
Öncelikle programlama dilinden uzak dur brute force dork gibi şeylerden de hepsi işe yaramaz.
ilk önce kali linux öğrenmen tavsiyemdir kali linux öğren mutlaka windows hack konusunda berbat
sonra network hakkında bilgiler al cisco kursları bu konuda çok iyidir ardından da temel seviyede olsa programlama dili öğren ama daha fazla ayrıntıya inme sadece arka planda ne oluyor ve kodlar da değişiklik yapacak seviyeye kadar önerim Python ve Perl eline geçen kaynakları oku kitaplar falan kurslar satın alabilirsin udemy kursalı iyidir ayrıca şu konu işine yarayabilir
https://www.turkhackteam.org/siber-...li-hacker-olmak-icin-yapmaniz-gerekenler.html

programama dililerinden uzak durmakmı teamwrivermi hacklemeyi düşünüyosunuz :D

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Öncelikle hazır cms sistemlerine(wordpress gibi) brute force saldırıları yapmayı öğrenmelisin.
Sonra sql injection,xss,csrf,rfi,lfi,rce,html injection gibi temel zafiyetleri ve mantıklarını öğrenmelisin.
Daha sonra pentest çalışmaları için yapılmış linux dökümlerinden birini(Kali Linux,ParrotOS vb. ) sanal
makineye kurup içindeki araçların kullanımını öğrenmelisin.Aynı zamanda linux server root,windows server
root,c1 ile linux server bypass konularını bilmelisin.Başlangıç olarak aklıma gelen temel konular bunlar. Tabi DoS-DDoS saldırılarını da unutmamak gerek.Orta ve ileri seviyelerde en az bir programlama dili öğrenmen şart

Son düzenleme:

Slaptonimus

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
447
2
1-Standar bilgisayar kullanıcısı seviyesine gelmen gerek.
2-Programlama öğrenmen gerek
3-Network öğrenmen gerek
4-İşletim sistemlerini öğrenmen gerek
sonrasında ise yavaş yavaş hack'e başlayabilirsin.

YESBUTNO

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
764
1
Hackle zerre alakası olmayan birine yok brute force yapma yok şuna bulaşma denmez.Böyle bir adama ne yaptıracaksın python ile exploit mi yazdıracaksın ? Hiçbir yöntem gereksiz değildir her birinin kullanılacağı yer ve aşama vardır.Mesela o arkadaşa göre brute force'a bulaşmamak gerek değil mi ? Sizce SQL Server'a Nmap'in ms-sql-brute modülüyle brute force saldırısı yapmak çok mu gereksiz veya lamerlik ? :RpS_bored:

Yazılım öğrenmesi daha mantıklı olur bence başlangıç için yoksa tabikide hiçbirşey gereksiz değildir

MRX001

Yeni üye
15 Mar 2018
16
0
HAYAL-ET
Kardeş öncelikle neden başlamalısın onu bir sor kendine eğer tatmin edici bir cevabın varsa o zaman iyi oku.
Bak kardeş bu yolun sonunda kaybetmekte var kazanmakta yaptığın işe göre değişir...
Eğer gerçekten bir şeyler öğrenmek istiyorsan içinde bulunduğun durumdan şikayet etmeyeceksen ve de bundan sonra kendine ayıracağın bol vaktin olacaksa hack platformunda yükselmen sözkonusu. Ama bu yükselmenin bir bedeli olacak. Sıkılacağın zamanlar olacak(programla dilli öğrenirken,...) büyük engeller çıkacak, bu engeller aslında sana tecrübe katacak sen bunun farkına vardığında hack platformunda yükseleceksin ama asla pes etmeyeceksin. İşlerin ciddiye bindiği zamanlar olacak, aksiyona gireceksin, ama bunlara değecek. Gün gelecek imkansız dediğin yani şu anda ki zamanına bakıp güleceksin neden biliyor musun çünkü; imkansızlar başarmak için vardır kardeş ,bunu asla unutma. Ve de şu yola asla gitme, insanların pc vb teknolojik aletlerine saldırıp veya rat(uzaktan yönetim aracı) programlar ile virüs gönderip veri çalmak,takip etmekle bir yere gelinmez bunu aklından çıkarma eğer bu yola düşersen sadece yerinde sayarsın adım attığını sanarsın ama koşu bandının üstünde adım atarsın.
Niyetin ciddi ise bu işi ileride meslek edinmek gibi düşüncen varsa ;
Bu platformlar arasından hangisinde kendini geliştirmek istediğine kara ver
1-Windows veya Web tabanlı
2-Linux
4-Android vb.
Eğer bunlardan hangisi daha kolay dersen başaramazsın çünkü hiç biri sandığın kadar hafife alınacak işletim sistemleri değil. Burada ki amacın kolaylık sağlamaktan ziyade seni çeken tarafa yönelip o platformdaki yapabileceğin şeyleri öğrenip bunu hayatının ilerki kısımlarında veya lazım olduğunda kullanıp kendini geliştirerek ülkene veya teknolojiye katkı sağlamak olsun.
Ama hacker olmak hedefinse o zaman her şeye hakim olman lazım bu platformların daha fazlasına ama çok zevkli meslektir tarafımca. İstediğin her şeyi yaparsın ama aksiyonu bol ve de ciddi bir alandır bu meslek. İnsanlarla kafa kafayada gelebilirsin, polisleri peşinede takabilirsin,kötü adamlarıda peşine takabilirsin,günü de kurtarabilirsin, bu dünyada gizlice işlerini de yürütebilirsin en önemlisi de devletinede yardım edebilirsin.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.