Hacker başlangıç yardım

CybrEagle

Yeni üye
20 Eyl 2015
31
0
Manisa
Merhaba forumda yeniyim.Konuyu yanlis yere attiysam özür dilerim.Sorum şu ben 15 yaşındayım sizin tabirinizle suanda Çömezim. Fakat bunu dahada gelistirmek istiyorum.Daha önceden programlama dillerini oyun yapmak icin ogrennek istemistim fakat sonra oyun isi beni pek sarmadi.Ve simdi djcapkin arkadasimizin Hacker olmak adli konusunu okudum ve orda şunlari gördüm ;

BİR HACKERİN BİLMESİ GEREKEN BİLGİLER VE DİLLER

Web tabanlı
Html
Java
Php
Asp
Cgi
MySql
DB
vb. Web tabanlı Programlama dillerini

Web Design

Flash
Adobe
Frontpage
vb Web Design Programlarını

Programlama Dilleri

C++
Delphi
C
Visual Basic
Duz Basic
vb ..

İşletim Sistemleri

Windows
Linux

Bu metni gordum bu metin dekilerin hepsini bilmemiz gerekli mi ? Şuanda python(orta derece) ve c++(orta derece) biliyorum :) Başka neler bilmeliyim ? Şimdiden tesekkurler :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
24
Python ve c++ biliyorsan bunlar üzerinde devam et kesinlikle dostum. Network öğrenmeye çalış, tcp ip protokollerini öğren.

İngilizcen iyi ise, yabancı kaynaklardan , local atakları remote atakları incele.

Python ve c++ ın sahip olduğu kütüphaneleri araştır. Yapılmış projelere göz at, esinlenerek yenilerini ortaya koymaya çalış.

firepath

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
536
0
Merhaba forumda yeniyim.Konuyu yanlis yere attiysam özür dilerim.Sorum şu ben 15 yaşındayım sizin tabirinizle suanda Çömezim. Fakat bunu dahada gelistirmek istiyorum.Daha önceden programlama dillerini oyun yapmak icin ogrennek istemistim fakat sonra oyun isi beni pek sarmadi.Ve simdi djcapkin arkadasimizin Hacker olmak adli konusunu okudum ve orda şunlari gördüm ;

BİR HACKERİN BİLMESİ GEREKEN BİLGİLER VE DİLLER

Web tabanlı
Html
Java
Php
Asp
Cgi
MySql
DB
vb. Web tabanlı Programlama dillerini

Web Design

Flash
Adobe
Frontpage
vb Web Design Programlarını

Programlama Dilleri

C++
Delphi
C
Visual Basic
Duz Basic
vb ..

İşletim Sistemleri

Windows
Linux

Bu metni gordum bu metin dekilerin hepsini bilmemiz gerekli mi ? Şuanda python(orta derece) ve c++(orta derece) biliyorum :) Başka neler bilmeliyim ? Şimdiden tesekkurler :)
Saçmalamanın alasını yapmışlar.
Html
Java
Php
Asp
MySQL
c++
c#
bide javascript hayli hayli yeter.

Balamir97

Kıdemli Üye
29 Ocak 2013
2,627
2
Nowhere
Amacın sıradan websiteleri hacklemekse,Bundan kastım mesela bir wordpress,sql açıklı siteler gibi dil bilmene gerek yok(Bence) Çünkü adamın birisi gidiyor sana şu açığı buldum onu şu programla şu şekilde hack edebilirsin diyor.Dil bilmene gerek kalmıyor önemli olan exploit-db.com olsun 1337day gibi olsun güvenik açıkları yayınlayan siteler takip etmek.

Yok amacım Gerçek bir hacker diyorsan kendiminde takip ettiği bu alanda oldukça iyi insanların hemen hemen hepsi script dil yani python,ruby biliyorlar bu diller zor olmadığından kendine üst dereceyi tercih etmelisin.Ayrıca "C" dilide gerekli çünkü işletim sistemi üzerinde yazılan bir çok exploit "C" diliyle yazılıyor,serverde root olmamızı sağlayan exploitler gibi

HTML ve Javascript'e gelince internet üzerinde en çok bulunan CSRF-XSS açığının temelini oluşturur bu diller yani bilmek zorundasın.

PHP ve Mysql'a gelecek olursak bu ikiliyi dünyadaki bir çok web sitesi kullanıyor.Buda sana bilmeyi gerektirir.

İşletim sistemine gelince linux windowstan daha stabil açlıştığı için hackerlar vs.genelde onu tercih ederler ancak istersen onu kullanabilirsin.Ancak bu sana windows hakkında bilgin olmamayı gerektirmez zira dünyada en fazla kullanılan işletim sistemi bulacağın her bir açıkla oldukça iyi işler yapıp kazanabilirsin

Tabi buraya Assembly'ide ekleyelim ancak öğrenmesi zor bir dildir,Crack işlemi bu dille yapılır bilgisayarın temelini oluşturan bir dildir.

Bunlardan hariç "apache" üzerinde bilgin olmasını tavsiye ederim.

Programa dilleri arasında pek kıyaslama yapmayı sevmem hepsinin ayrı bir yer vardır kimisinin uzun satırlar içinde yaptığı şeyi kimisi bir kaç kodla yapar python yüksek seviyeli bir dildir çabuk kod yazar derlersin okuması yazması kolaydır."C" ise düşük seviyeli bir dildir okuması,derlems, biraz daha zor ama hızlı çalışır ve kullanılan çoğu işletim sisteminin çekirdeğinin oluştururlar

Tabi istiyorsan hepsinin öğren vaktin varsa bir zarar gelmez.Hacker değilim ancak uzun zamandır güvenlik alanını takip ediyorum,gözlemlediğim şeyler bunlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.