Sızma Testleri Hacker-Coder ilişkisi?

B3yUtech

Üye
2 Mar 2021
86
1
Bu konuda birkaç sorum olacaktı,tabiki benim de bu sorualra cevaplarım var fakat sizlerin de cevaplarını bilmek isterim :

1-Bir hacker aynı zamanda da bir coder mıdır?/olmak zorunda mıdır?

2-Adrian Lamo'nun da dediği gibi kodlamadan/programlamadan sadece kodları okumayı bilerek/anlayarak çalışmak mümkün müdür?

3-Websitelerinde ve birçok forumda bu tür konular açıldığı zaman genelde "python öğren sonra c/c++ öğren vs." gibi açıklamalar yapılıyor.(Adrian Lamo'nun da açıklaması ile)Bunlar bizi hacker olmaktan çok bir coder olmaya itmiyor mu? Yani bir nevi yolu uzatıyor veya yoldan saptırmıyor mu?

4- Bir hacker bir coder'dan farklı olarak/nispeten neler yapabilir?

Dipnot: Orta Düzey python bilgim var ve hack hakkında da bilgiye sahibim.Sadece başkalarının da fikirlerini almak istiyorum.Acemi muamelesi içerecek şekilde cevaplar olmazsa sevinirim:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
839
370
JAPAN
Cevap: Hacker-Coder ilişkisi??

1-Bir hacker aynı zamanda da bir coder mıdır?/olmak zorunda mıdır?

-Tabiki coder olması gerekir sadece programla hack bir yerde tıkanırsın Ama her hacker coder değildir sadece program kullananlarda var

2-Adrian Lamo'nun da dediği gibi kodlamadan/programlamadan sadece kodları okumayı bilerek/anlayarak çalışmak mümkün müdür?

- Bu sorunun cevabını bilmiyorum daha çok anlamadım

3-Websitelerinde ve birçok forumda bu tür konular açıldığı zaman genelde "python öğren sonra c/c++ öğren vs." gibi açıklamalar yapılıyor.(Adrian Lamo'nun da açıklaması ile)Bunlar bizi hacker olmaktan çok bir coder olmaya itmiyor mu? Yani bir nevi yolu uzatıyor veya yoldan saptırmıyor mu?

-Neden kendini geliştirdikten sonra Hacker olmayasın ki coderlığa itmez seni ama öğrenmek çok çok büyük fayda sağlar istediğin yolda.

4- Bir hacker bir coder'dan farklı olarak/nispeten neler yapabilir?

-Bu konu TIKLA size cevabı daha iyi verebilir

İyi Forumlar

B3yUtech

Üye
2 Mar 2021
86
1
Cevap: Hacker-Coder ilişkisi??

https://www.quora.com/What-programming-language-does-Adrian-Lamo-use-for-hacking

https://www.quora.com/What-tools-did-Adrian-Lamo-use-to-hack-systems

Bu 2 linke bakabilirsiniz Adrian Lamo'nun açıklamaları hakkında.Yani bakış açımız yanlış,hack hakkında bana göre.Onun da açıklamalarına dayanarak bu öğretilmeye çalışılan hack sistemi daha çok "coder" olmaya itiyor.Coder olmadan hacker olmak ile sadece program kullanmayı(lamer*) kastetmedim hocam:)Açıklamaları bize farklı bir bakış açısı kazandırabilir...:)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.