Hacker Olmak İstiyorum Diyenlere

Pwdec

Kıdemli Üye
28 Haz 2016
4,607
149
/etc/passwd
Kardeşim sabite mi alınsın güldürdün hacker kitabı yapsalar
Yine sabitw alınmaz nasıl istedin anlamış deyilim :trl

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
Hacker Olmak İstiyorum Diyenlere Giriş-Orta için bilgiler yazdım derledim.
Not: Her şeyi mantığı ile anlattım programlama dillerin ne işe yarayacağını.

* Windows ile başlayın zorlanmayın. (hackinize windows ile başlayın.)
* Sql, Xss, Lfi, Rfi gibi açıkları mantığı ile öğrenin. (Web Uygulama Güvenliği)
* Kali Linux'a geçin ve kalıplaşmış araçları öğrenin. (sqlmap, nmap, ****sploit, burp suite vb.)
* Temel Html öğrenelim onunla beraber javascript. (html öğrenmeniz phpye geçerken zorlanmamak için javascript ise xss kodları yazabilmek için merak etmeyin xss kodları çok basit)
* Php öğrenelim (scriptte açık bulurken işimize yarayacaktır.)
* Python Kesinlikle öğrenin. (Hack aracı yazarken ve Exploit yazarken işinize yarayacak merak etmeyin exploit kolayca yazılabiliyor bende sonradan öğrendim.:)

Web Uygulama Güvenliği (xss,sql,rfi,lfi gibi açıkları anlatıyor.): https://www.exploit-db.com/docs/19136.pdf

Sqlmap, Nmap, ****sploit vb. Araçları ayrıca web uygualama güvenliğini anlatıyor: https://drive.google.com/file/d/0ByE2shCr5pUQblJNanctQ29HT3c/view

Web Uygulama Güvenliği: https://www.exploit-db.com/docs/40424.pdf

İnanın bana çok işinize yarayacaklar.

Not: Konunun Sabitlenmesini İstiyorum.

Pentesting toolları öğrenmekle işe başlanılması taraftarıyım

King Kong

Kıdemli Üye
19 Mar 2017
2,392
10
Bence Önce Hacker Olmak İstiyen Biri Feysbuk Nasıl Heklenilir Demeyi Bırakmalı...

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
:) Malesef fakat niye bir insan olmak istemesin ?

Niyesi yok yani spekülatif fikirlerin ışığında konuşuyorum ki global dünyada artık dataların row edilmesi pekte ilgi çekici kılınmıyor. onun yerine yeni dataların programming olması pc worldünde daha yararlı gibi görünüyor..

ProHoic

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
495
0
Niyesi yok yani spekülatif fikirlerin ışığında konuşuyorum ki global dünyada artık dataların row edilmesi pekte ilgi çekici kılınmıyor. onun yerine yeni dataların programming olması pc worldünde daha yararlı gibi görünüyor..

Ama amacımız zaten sızma testi yaparak para kazanmak. Sızma testi uzmanı olmak asıl amacımız.

DayDreams

Katılımcı Üye
3 May 2014
619
1
İzmir
Ama amacımız zaten sızma testi yaparak para kazanmak. Sızma testi uzmanı olmak asıl amacımız.

insanoglunun buldugu ve yine insan oglunun taptigi kagıt parcasi olan para için çalışmıyorum ben. benim amacılm dünaya faydalı bir database oluşumu yani bir bakıma free software.

Richard Stallmannın izinden gidiyorum. ve özgür yazılım haraketini destekliyorum. aktif üyesiyim

Milliyetci87

Kıdemli Üye
1 Ocak 2016
4,332
0
necropolis
Aslında insanların hacker olmak istemesinin nedeni "yasak" denilen bu kavram.Yasaklar insanın ilgisini çekiyor.Örnek olarak,belki alakasız gelebilir ama birisinin hesabını çalsak ve hesabın sahibi"olabilir,ne yapayım,umrumdamı" tarzında bir tepki verse biz yaptığımız o "suç"tan ne kadar zevk alabiliriz mesela :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.